Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Az energia tanusitvanynak van...

Az energia tanusitvanynak van lejarata? Csak konkret vasarlas elott keri ki a tulajdonos?

Figyelt kérdés
Lehetseges 2 heten bellul megvasarolni egy ingatant,ha meg csak abban a ket hetben tekintjuk meg es utana kell meg minden papirt kikerni stb?
2014. aug. 1. 18:15
 1/6 A kérdező kommentje:
epp megtalaltam 10 evig ervenyes es akar 24 oran bellul is elkeszitik. legalabbis az a ceg amit az imet olvastam. De a kerdes meg mindig az, hogy kikerik a tulajdonosok vagy csak akkor ha valaki mar komolyan vasarlasra adta a fejet.
2014. aug. 1. 18:19
 2/6 anonim ***** válasza:

>epp megtalaltam 10 evig ervenyes

-Ha semmi sem változott. De ha közben módosítják a rendeletet (ami pont megfelel a követelményeknek, az a "C") vagy mondjuk kicserél egy ablakot, akkor már nem érvényes.



> es akar 24 oran bellul is elkeszitik.

-Az AKÁR szó ott van. Pl. ha új építésű a ház, akkor engedélyeztetéskor elvégezték a tanúsítványhoz tartozó számításokat, lényegében csak papírmunka az egész.


A jellemző az, hogy emiatt csak akkor készíttetik el, ha már megvan a vevő. Az is egy szempont még, hogy ugyanarra a lakásra többféle betűjelzést is ki lehet hozni (legálisan), és kinek mi jó. Ha a vevő később pályázni akar valami energetikai felújításra, akkor a rosszat akarja, ha ki akarja adni, akkor a jobb minősítés az érdeke.

2014. aug. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
de nagyon szeretem az olyan valaszadokat aki csak kimazsolazza a leirt szovegeimbol a pontatlan vagy epp nem helyesen irt dolgokat es szembesiti velem. Mivel megtalaltam a netes oldalt ami az energetikai tanusitvanyrol irt ezert azokat az informaciokat is olvastam, amiket a nagyon kedves valaszado kommentalt, de lekkozelebb ugylatszik kell masolni szorol szora. Hasznos valaszokat kerek szepen legkozelebb mindenkitol es nem helyesirasi leckeket es pontositgatasokat. Az is lehet hogy valaki dolgozik es faradt, igy elir valamit vagy kihagy valamit.
2014. aug. 1. 20:10
 4/6 anonim ***** válasza:

Már bocs, de én (1. válaszoló) pont lakást adok el, és pont leírtam, hogy miért nem készítek energetikai tanúsítványt, amíg nincs konkrét vevő.

De hogy a kérdésedre válaszoljak, pénzért (felárért) mindenki hajlandó gyorsabban dolgozni, a tanúsító is és az ügyvéd/közjegyző is. A tulajdoni lap online lekérhető, az ügyvéd is a közjegyző is lekérheti. Maga a vásárlás a szerződés aláírásával és a pénz kifizetésével megtörténik, de utána van még pár dolog. Mérőórák átíratása a szolgáltatóknál, ki- és beköltözés, a tulajdonilap-módosítás a földhivatalban (ügyvéd ezt is intézheti), pár hónap múlva a vagyonszerzési illeték befizetése, stb.

2014. aug. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Megvolt már a vevő, amikor előtte néhány nappal elkészült a kötelező energiatanusítvány. Nem érdemes jóval előbb elkészíttettni.
2014. aug. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
ok. koszonom.
2014. aug. 2. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!