Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Panel lakás esetében melyik...

Panel lakás esetében melyik emelet jobb: 4. vagy földszint?

Figyelt kérdés

Nagyvárosban vennénk lakást, a pénzünk azonban csak erre a két opcióra elegendő (a köztes emeletek a legjobbak, egyértelműen, de az most nem jön szóba). Melyik opciót választanátok?

1. Régi építésű panellakás (1974), negyedik emelet. Kizárólag lépcsőn lehet feljutni.

2. Új építésű panellakás (2005), földszint, jobban mondva néhány lépcsőfokkal a földszint alatt.


Indokoljátok kérlek, hogy melyik milyen indokok mentén jobb szerintetek. Melyiket választanátok? A szobaszám ugyanaz.


2014. szept. 4. 12:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 25 éve sikerült egy földszinti garzont vennem. De azóta sem váltam meg tőle. Bár minden városi lakásnak magas a rezsije, ahogy ennek is, ennek ellenére is megkedveltem. Ritkán felmegyek a negyedikre, sportos vagyok de azért a napi lépcsőzést kihagynám. Mert a sport és a hétköznapi élet két dolog.
2014. szept. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Földszint.

Én panel 4. emeletén lakom. Nyáron kibírhatatlan a meleg.

2014. szept. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha fiatal vagy akkor a 4.


1. Hiába kell lépcsőzni, megerősödik a vádli izmod, amit naponta edzhetsz, naponta regenerálódik.

2. Nem laknak feletted, tehát nem dübörögnek.

3. A földszinti utcazajok kevésbé jutnak fel.

4. Télen a meleg felfelé száll, fűtés számlát ha egyedi mérős, akkor lehet kevesebb.

5. Messzebbre ellátsz az erkélyről, ha van.

2014. szept. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én régi panelház földszintjén lakom. Előnye, hogy csak néhány lépcsőt kell megmászni, ami nagybevásárláskor meg cipekedéskor nagy előny. Jó még, hogy nyáron hűvösebb van, mint az emeleten. Hátrány viszont, hogy az utcáról mindenki simán belát hozzánk, ill. bemászni is sokkal könyebb. A szomszéd nénihez már kétszer is ugrottak be az erkélyen át a nappaliba, fényes nappal, amikor otthon voltak (egyszer rajtakapták őket, egyszer viszont elvittek sokmindent). Ha van erkély, ezért azt megéri berácsozni. Nekünk még sajnos nincs, kiteregetni sem nagyon merek, elég zavaró. Ami negatívum még hirtelen eszembe jut, az az, hogy az emberek hajlamosak a pinceablakot nyitva hagyni, amitől télen folyton jéghideg a padló; ill. amikor ősszel még nem indul be a fűtés, de már hűvös van, szó szerint meg lehet fagyni (az emeleten ilyenkor még jó idő van).

Nagyjából ennyi. :)

2014. szept. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettőnek van előnye is, hátránya is. Neked kell mérlegelned, hogy melyiket tudod könnyebben elviselni. A földszint általában hidegebb, porosabb, feletted zajonghatnak. A 4. emeletre sokat kell lépcsőzni, ha nincs lift, esetleg beázhat, ha felső szint (bár ez az alacsonyabb szinteknél is megvan, csak ott a feletted lévő áztathat el), nyáron meleg. Mi 4. emeleten lakunk (felső szint), mi azért választottuk, mert inkább lépcsőzünk, minthogy hallgassuk a felettünk lévő dübörgését. Beázni nem áztunk be a 6 év alatt. A meleget meg bírjuk. :D
2014. szept. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
100%
Én a negyediken lakom. Őszintén szólva egy karton ásványvízzel meg két szatyorral felmászni,felér egy olimpiai számmal. A bőröndről már ne is beszéljünk,meg a bicikliről. Előnye,hogy kondi az van és üres kézzel már meg se kottyan. Na meg hasizom edzés,mert néha kitör belőlem a röhögés egy bevásárlás utáni felcipekedéskor. Hatalmas előny,hogy nem hallom,ahogy a bejárati ajtót csapkodja az összes lakó. Nem hallom amikor mindenki hazaér,pláne akik tűsarkúban caktatnak. Csodálatos a kilátás. A felettem lakó éjaszakai hazajövetelére nem ébredek fel. Nyáron tényleg kicsit meleg van,de ventillátorral meg lehet oldani. MEgfontolandó ha mondjuk hamarosan babakocsit kell cipelni...
2014. szept. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
100%
Ja és egyszer volt egy csőtörésem...bele se merek gondolni milyyen lehetett,amikor az alattamlakó nappali falán folyt végig a trutyi. Plusz olcsó a fűtés. Előző voltam:)
2014. szept. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, szóval a babakocsi, bicikli cipelés is van... De érdemes utánajárni, mert nem minden házban kell ezt cipelni, nálunk pl. nem, mert van a földszinten babakocsi és biciklitároló is. Tehát "csak" a napi bevásárlást kell felcipelni, plusz nyaralásnál gáz. Na az tényleg gáz. Nálunk kb. 3-4 körben ment fel minden, miután megjöttünk a nyaralásból, a seggünk is csurom víz lett. :D
2014. szept. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
33%
Zárószintet nem szabad venni, mert megbánod később.
2014. szept. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
9-es ez egyáltalán nem így van minden esetben, ne általánosíts. Mi 6 éve lakunk felső szinten és nem bántuk meg. Egyetlen hátránya a lépcsőzés. De mint írtam, ezt nyilván mérlegelni kell. Nem 60 évesen kell felső szintre költözni, mert akkor már gázos.
2014. szept. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!