Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ki kéri az energiatanúsítványt?

Ki kéri az energiatanúsítványt?

Figyelt kérdés

Egy adás-vétel utolsó lépésénél tartok és eddig senki nem kérte tőlem az energiatanúsítványt. Se az adás-vételt intéző ügyvéd, se a hitelt adó bankot, de még a földhivatal sem.


Ha a vevő nem kéri, akkor ha nem csinálom meg, akkor annak semmilyen következménye nem lenne?



2014. szept. 10. 22:43
 1/6 anonim ***** válasza:
59%
Kötelező, legkésőbb a Földhivatal vagy a NAV kérni fogja. 20-30 ezer ft az ára, gyorsan el lehet készíteni. Egyébként rossz ház esetében (még akkor is, ha telekárban adtam el) is kötelező volt!
2014. szept. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A földhivatal biztos, hogy nem kéri és ahogy végignéztem a nav-nál sincs kritériumnál sehol az energiatanúsítvány.


A földhivatalt azt honnan veszed? Senki nem kért ilyet tőlem, én pont az ilyenekre lennék kíváncsi, hogy hol kérik...

2014. szept. 11. 07:52
 3/6 anonim ***** válasza:

Igazából senki sem szokta ellenőrizni, a NAV szokta (de nem mindig), hogy a szerződésbe beleírtátok-e, hogy a vevő átvette tőled. Ugyanis azt közvetlenül neki kell adnod.

Ha nincs benne, kiadhatnak rá hiánypótlást. De mi egyszer kifelejtettük, és észre sem vették... Ami persze nem jelentené azt, hogy máskor, más ügyintézőnek se tűnne fel.

A szerződés aláírásakor add át a vevőnek, most meg írd meg az ügyvédnek, hogy ott át fogod adni, vegyétek bele a szerződésbe ezt is.

2014. szept. 11. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A NAV-nak biztos, hogy van ilyen kötelezettsége? Én nem találtam erre utaló információt sehol...
2014. szept. 11. 09:21
 5/6 anonim ***** válasza:
2014. szept. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az előző komment meg reklám, miért nem moderálják ki?
2014. szept. 11. 22:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!