Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Nem kért felújítás költségei...

Nem kért felújítás költségei terhelnek engem? (Lent. )

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy házat örökölnénk hárman. Amiben a másik két testvérem a saját költségén még korábban komoly felújításokat végeztek el. Fürdőszoba újracsempézése, ilyesmi. Viszont most azt mondják, hogy ezért én nem is örökölhetek belőle szinte semmit, mert ők rakták rendbe. Így az övék kell hogy legyen az egész. A probléma csak az, hogy engem nem is kérdeztek-e meg, hogy akarok-e felújítást. És nem is lett volna rá pénzem mert szegényebb vagyok sokkal mint ők. Ennek ellenére ők úgy álltak neki, hogy tudták hogy nekem nem lesz pénzem beszállni a költségekbe és anno meg sem kérdeztek róla. Szóval most akkor tényleg nem öröklöm a lakásnak a harmadát? Az övék lesz az egész? Vagy mégis igényt tarthatok a tulajdonrész harmadára?

U.i.: Nem azért nem szálltam be pénzzel anno mert nem akartam, hanem mert nem volt rá pénzem és most sem lenne sajnos. Másrészt pedig a korábbi állapotában is rendben volt a lakás, csak nekik jobban tetszik így.



2014. szept. 22. 13:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a felújítást bizonyítani kéne, hogy az ő pénzükből lett elvégezve.... Ha ez megvan, akkor a ház értékéből levonják a felújítás értékét és a fennmaradót osszátok el hárman. Ez így reális.
2014. szept. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha számlákkal tudják bizonyítani, hogy ők állták a felújítás költségét, akkor max. annyit levonnak a tulajdonrészedből. De azért ez szerintem messze nem akkora összeg, mint egy ház harmada. Főleg ha ilyen tételek voltak, hogy csempézés...
2014. szept. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

De miért vonhatnak le ha én nem kértem? Ráadásul szükség sem volt rá?


Akkor ennyi erővel teljese le is nullázhatnák a tulajdonrészem, hiszen még befektetnek egy picit és mind levonják az én részemből. :/

2014. szept. 22. 14:35
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Itt nem az a lényeg, hogy te kérted vagy sem. Itt az a lényeg, hogy egy újonnan kicsempézett fürdőszobával többet ér a ház, mint amennyit előtte. És ezt ők állták. Ha ezt tudják bizonyítani, akkor levonhatják, mindegy, hogy te akartad-e vagy sem.
2014. szept. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezt ne úgy képzeld el, hogy a te tulajdonrészed egymillió, és ők ráköltenek fejenként 1-1 milliót, akkor kisemmiztek. Ez úgy működik, hogy adott a lakás, mondjuk ér három milliót. Ők befektettek 1-1 milliót, a lakás értéke ezért viszont mondjuk 6 millió lett. Eladjátok a házad 6 millióért, neked nem 2 millió fog járni, hanem csak 1 millió. Tehát kisemmizni nem tudnak.
2014. szept. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Szerintem rossz válaszokat adtatok. Ugyanis a kérdező szerint a háznak a három testvér korábban nem volt tulajdonosa, csak laktak benne.


Bérlőként? Ingyenesen, szívességi lakáshasználóként? Ezt jó lenne tisztázni.


Az örökösök az ingatlant az öröklés idején lévő állapotában öröklik, vagyis felújítva.


A felújításba a korábbi tulajdonosnak bele kellett egyeznie, és azt is tisztázni kellett, hogy kinek a költségén végzik el a felújítást. (A tulajdonos vagy a testvérek költségén.)

Ha a tulajdonos költségén, akkor a testvérek nem tarthatnak igényt semmiféle kompenzációra.

Akkor sem, ha a tulajdonos nem egyezett bele a felújításba ill. nem vállalta, hogy a felújítás költségeit ő állja.

Szerintem akkor sem, ha ingyen laktak a lakásban, és a felújítás költsége nem haladta meg azt az összeget, amelyet bérleti díjként fizettek volna.



Csak "értéknövelő beruházás" esetén jár mindenképpen a felújítási költség a testvéreknek, azaz akkor, ha a beruházás a lakás komfortfokozatának vagy alapterületének növelésével jár együtt. Mivel a lakásban már volt fürdőszoba, azt csak átalakították, nem történt komfortfokozat növekedés.


Egyébként tényleg nonszensz lenne, ha beköltözne egy bérlő a lakásodba, a hozzájárulásod nélkül kidobálná a régi konyhabútort, átalakítaná a fürdőszobát, majd benyújtana egy 5 millió Ft-os számlát.

2019. jan. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!