Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Családi ház vásárlása előtt...

Családi ház vásárlása előtt és után feladatok, felújítás?

Figyelt kérdés

Szeretnénk családi házat vásárolni egy nagyobb faluban, és úgy tervezzük hogy a vételár 60-80%-át aztán ráfordítjuk felújításra aztán.

Mit érdemes a vásárlás előtt megnézni, illetve mik azok a dolgok amiket mindenképp csináljunk meg vásárlás után, vagy mik az ajánlatosak?


Tömbházról történne a váltás, így minden információ, tapasztalat jól jönne!


2014. jan. 16. 12:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha eddig tömbházba laktatok, és nincs tapasztalatotok, akkor javaslom, hogy egy villanyszerelővel, vízvezeték szerelővel és egy kőművessel nézessétek meg a házat, mielőtt megveszitek. Úgy hívd hogy árajánlatot kérsz, akkor nem kell fizetned a kiszállásért, hiszen megy felmérni a munkát, és ha jó árat ad akkor már embered is van.


Nagyon hasznos lehet, hiszen magadtól nem tudhatod, hogy a villanyvezetékek milyenek, tehát át kell-e húzni, vagy mennyibe kerülne a lapozás. Gyorsan tud számolni a helyszínen anyagköltséget, a tető állapotát is meg tudja ítélni, valamint a lábazatot, hogy milyen állapotban van.


Utána már a számok ismeretében és a munka mennyiségében el tudjátok dönteni, hogy az adott ház belefér-e a keretbe meg az időtökbe.

2014. jan. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ha nincs kívülről leszigetelve, akkor egy 60-70nm-es háznak a teljes szigetelése milyen költségre rúg? Csak az anyagköltség és a munkadíj érdekel, a tervezői munka díja nem.
2014. jan. 16. 18:40
 3/5 anonim ***** válasza:
Mielőtt megvennéd, vigyél magaddal statikust, ez a legfontosabb. Nem biztos, hogy egy kiglancolt ház (gipszkartonozás pl.) ez alatt mit rejt? Pl. vizesedik a fal, beázik a tető, nagy repedések a falakon, ablakok megvetemedve, rossz a WC, át kell huzatni az elektromos kábelt, újra bevezetni a vizet stb. Ne legyen "osztatlan közös", ez a legrosszabb, közös lónak turos a háta! Kell tiszta tulajdoni lap és energetikai tanusitvány. Milyen a szomszédság, hol vannak a boltok, iskola, óvoda, orvos, van-tömegközlekedés? Mi van bevezetve (gáz, víz, villany, csatorna), milyen a fűtés? Árterület-e? Bútorok átadása (nemcsak a beépítetté). Sok szempontot kell figyelembe venni. Én fél évig kerestem (közben árultam a másikat), ismerem az eljárást. Az eladás és a vétel is ingatlanos céggel történt, megéri, még ha fizetni is kell a jutalékot, de ők a szakemberek. Igaz, decemberre én is kitanultam a szakmát.
2014. jan. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Minden lehet aránylag jó, ha a TETŐ rossz, nem szabad megvenni! Egy tető lebontása és újraépítése kb. 3 millióba kerül. Ezért nem vettem meg egy különben jó állapotú házat, a padlásajtó a kezemben maradt, a lécek meghajlottak. Beázás biztos így.
2014. jan. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2014. jan. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!