Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Megéri megvenni? Mennyi lehet...

Megéri megvenni? Mennyi lehet a reális értéke? Mennyibe lenne a felújítás?

Figyelt kérdés

Ingatlan vásárlás előtt vagyunk a párommal.Adott egy ház, amely vályogból épült a 70-es évek közepe, vége fele,egy 10x10-es tömbház. Azóta nem lett újítva rajta semmi.A falak jó állapotban vannak, a tetőt még nem tudom.Van a telken egy kisebb melléképület szintén vályogból,egy garázs, valamint egy ól és egy nagyobb tároló helyiség fából.

Az egész telek úgy kb. 4000m2, a kertben termő fák vannak, és vízparton fekszik.

A vályoggal kapcsolatban kételyeim vannak.



2014. febr. 6. 17:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha van alapja és nem spóroltak ki belőle semmit, akkor a legjobb építőanyag! Télen meleg, nyáron hűvös, szigetelést sem igényel.
2014. febr. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy mennyi a reális értéke nagyban függ attól, hogy melyik település melyik részén van. Általánosságban a 70-es években épült 10x10-es házak nem szoktak sokért elmenni, általában pont a rossz minőség és nagyon rossz hőszigetelés miatt. Nézzétek meg azon a környéken milyen árak vannak milyen házakra jobbat nem tudok.

A vályog alapból nem lenne baj ha szárazak a falak, csak az a kérdés, hogy milyen vastag. Ezt az ablakoknál jól láthatod. A szüleim 30-as években épített vályogházánál 80 cm-es falak vannak, az jól hőszigetel. Viszont a mi 30 cm-es vályogfalunk már alig szigetel valamit hiába vályog.

2014. febr. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
ja igen igaza van az elsőnek az alap az nagyon fontos! A 70-es években még simán építettek úgy vályogházat, hogy elsimították a földet és rárakták az épületet. Laktam ilyenben a fű benőtt a szobába a fal alatt :) de ez csak a kisebbik probléma.
2014. febr. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A szülői ház nálunk vályog, de sajnos nem raktak alapot. Látszik is rajta. Össze-vissza repedezik, és vizesedik is :( Megoldható ez utólagosan úgy tudom, de az 7 számjegyű összegbe kerül.
2014. febr. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Egy szakemberrel mindenféleképpen megnéztem akkor.

És ha az alap, és a falak is rendben vannak(nem kell szigetelni), úgy kb. mennyibe kerülne a felújítása? A tetőt nem bele számolva?

Várom a további segítő tapasztalatokat :)

2014. febr. 7. 09:00
 6/8 anonim válasza:

"mennyibe kerülne a felújítása?"

Nagyon tág fogalom! Szerintem a pár száz ezer forinttól,a sok millióig.Attól függ hogy milyen mértékű,és mennyire részletes.Mert nem mindegy hogy csak pl. festés és padló szőnyeg csere,vagy esetleg víz,villany,nyílás záró stb.

2014. febr. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Válaszfalak bontása lehetséges, vagy azt is érdemes előbb szakemberrel megnézetni, hogy nem e teherhordófal?
2014. febr. 7. 16:54
 8/8 anonim ***** válasza:
A tulaj is meg tudja mondani, hogy melyik a főfal. Azt meg csak szakember bontsa, de inkább senki :)
2014. febr. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!