Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakásvásárlás befektetésnek?

Lakásvásárlás befektetésnek?

Figyelt kérdés

Rendelkezek 3 millió ft megtakarítással. Budapesten ennyiért már minigarzonok vásárolhatóak.Arra gondoltam,hogy vásárolok egy 12-20m2-es kis lakást és kiadom albérletnek.


Szerintetek van benne lehetőség vagy elvetendő már a gondolat is?



2014. szept. 23. 19:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
VAn benne lehetőség, csak olyan helyen kell venni, ami jól kiadható. Egyetemek, főiskolák közelében a legjobb.
2014. szept. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
És főleg olyan embernek kell kiadni aki egyrészt rendesen fizet, másrészt európai stílusú, és viselkedésű és nem lakja le néhány hónap alatt úgy a lakást, hogy a felújítás nem telik ki az általa addig fizetett lakbérből...
2014. szept. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%
Éppen pár napja olvastam tanácsként egy újságban, de én magam is egyetértek vele. A bankomban, ahol tartom a betétem, pont most megy le 0,9% körülire a kamat. Akinek ilyen megtakarítása van, az szerintem most ingatlant vásároljon. Az albérlőnek pedig a körmére lehet nézni, nekem is volt nem fizető bérlőm, de azóta megtanultam: közjegyző előtt kell kötni a szerződést, bele írni a nem fizetés következményeit, minimum 2 havi kauciót előre kérni, a közműórákat a nevére iratni, és ha ilyen szigorú szerződésbe is hajlandó a bérlő belemenni, akkor nagy baj talán már nem történhet. Az ingatlant pedig havonta ellenőrizni!!!
2014. okt. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!