Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » 300. 000 Ft szennyvízcsatorna...

300. 000 Ft szennyvízcsatorna tartozás a volt tulajdonos után?

Figyelt kérdés
Vettünk egy ingatlant kiderult utólag hogy terheli egy majd 300.000 Ft csatorna hozzájárulás amit havonta fizetnek a falusiak 2000 vele. Nekünk a volt tulajdonos erről nem szólt hogy az ingatlanon ekkora teher van és most a csatorna mű 30 napot adót hogy fizessék ki. Minket megkarositott a volt tulajdonos jogtalanul mert szólni kellett volna és az összeg le v ónozott volna a ház árából.mi így gondoljuk. Milyen esélyünk van ha jogi útra visszük az ügyet?
2014. okt. 2. 03:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, az adás-vételiben mit írtatok alá!
2014. okt. 2. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Meglehetősen fura amit írsz, legalábbis nekem!


A csatorna hozzájáruláshoz mindenütt kötöttek Fundamenta szerződéseket, bizonyára nálatok is, erre utal, a 2000 Ft-os (nálunk 1960 Ft +200 Ft csekkdíj) fizetési kötelezettség. Ez a Fundamenta hitel másra nem használható fel, a kedvezményezett a csatorna társulás.

Legjobb tudomásom szerint a szerződést lehet módosítani a nevetekre, így megoldódik a probléma, csak szükség lesz az eladóra is, no meg be kell menni a hitelintézethez.


Szerintem.

2014. okt. 2. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Amit eddig fizetett a volt tulaj azt ő vissza kapja és nékünk újból kell kezdeni fizetni ami most 30 nap. De ezt a tulajnak adás vetelin tudatni kellet volna velünk hogy hitel terheli a házat. És le jön az összeg a vétel árból. Ezért megkarositott minket a volt tulaj.
2014. okt. 2. 09:40
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem károsított meg szerintem. A 300e ft. a csatornázási (kiépítési)hozzájárulás ,ha jól értelmeztem. Ti a házat úgy vettétek meg elvileg,hogy a csatornarendszer még nem volt kiépítve, ergo hacsak nem foglaltátok szerződésbe ,hogy a vételárral együtt azt is fizettétek - nem köteles a saját pénzét bent tartani egy a jövőben megépülő fejlesztésre a már nem a tulajdonában álló ingatlanon.

Amúgy nektek sem kötelező befizetni elvileg.(Bár ebben nem vagyok biztos,annyira nem értek a témához,hogy ez milyen jogi szankciókkal jár) De ha kiépül a hálózat (ami úgy fog kiépülni,hogy nem lesz hozzátok vezető csatlakozási pont)akkor fizethetitek majd a talajterhelési díjat. Már ha használtok vizet majd. Ha nem,akkor nincs mi után fizetni. Viszont ha meggondoljátok magatokat és használnátok a vizet és a nyilván a talajterhelési díjtól kedvezőbb csatornadíjat választanátok akkor a saját részes rákötésen kívül még a szolgáltató általi elosztóhálózat kiépítését is fizetnetek kell majd. És mivel hozzájárulást nem fizettetek így nyilván emeltdíjas lesz.

2018. jan. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!