Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Rákoscsaba, Rákoscsaba-Újtelep...

Rákoscsaba, Rákoscsaba-Újtelep érdemes itt új építésű házat venni? Környék, közlekedés, etnikumok, bűnözés?

Figyelt kérdés
Köszi az itt élők hozzászólásait

2014. nov. 5. 22:39
 1/2 anonim ***** válasza:
Én Rákoscsabán nőttem fel, és nagyon szeretem a környéket. Sok a zöld, tágas terek, utcák vannak. A bejutás mióta megvan az M0, nem okoz nagyobb gondot. A vonat is gyorsan a Keletiben van, szóval az is alternatíva. Etnikum nem jellemző és szerintem a bűnözés sem, de arra talán találsz statisztikát a neten. Én szerettem ott élni!
2014. nov. 18. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Remélem, ha neked nem is, másoknak segíthetek majd' 2 hónappal a kérdés kiírása után.

Szóval, amikor egy környékről azt mondjuk, hogy kiváló a közbiztonság, szép, kertes övezet, jó a közlekedés, stb., megfigyelésem szerint az emberek hajlamosak elfelejtkezni arról, hogy igen, maga a közvetlen környezet valóban tetszetős, és nyugodt, viszont gyalogolsz 15-20 percet, és máris jóval lepukkantabb telepen találod magad, rossz arcú helyi notabilitások tekintetének kereszttüzében.

Na, Csabán, illetve Rákoscsaba-Újtelepen ez nem jellemző. Kertes övezet, ameddig a szem ellát. Nyugat felől Csaba-Újtelepet Rákosliget határolja, ami szintén csendes, falusias kertváros, Kelet felől meg a pusztaság. A panelos rész Rákoskeresztúron van, de azok közül is a Kis utca-Újlak utca, ami egy kicsit húzósabb környék LEHET, de ezek teljes mértékben kizárhatók a hétköznapi életből, mert az uszodán kívül nem nagyon szorul rá az ember, hogy arra menjen.

A közlekedés jó. A vonatot dicsérőkkel én egy kicsit vitába szállnék, mert bizonyos, annyira nem is szélsőséges, időjárási körülmények között már simán előfordulhatnak akár 10-15 perces késések is.

Mostanában már elég sok buszjárat van, úgyhogy van alternatívája a vonatnak is.

Összességében azt mondhatom, hogy élhető, normális környék. Gyermeknevelés szempontjából az egyik legjobb.

2014. dec. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!