Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Az ingatlanirodák szoktak...

Az ingatlanirodák szoktak kiküldeni csaliembert, akik azt nézik, nem próbálod-e nélkülük eladni a házat?

Figyelt kérdés
2014. nov. 19. 10:09
 1/6 anonim ***** válasza:
szerintem ha nem az irodán keresztül mennek akkor semmi közül hozzá. Hanem pl szomszédod ajánl valakit akkor simán adhatod
2014. nov. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha a szerződés kizárólagos, akkor van közük hozzá.

Amúgy én még nem találkoztam ilyennel, de persze kizárni se lehet. Ha kizárólagos a szerződésed, akkor ne próbáld másnak eladni, mert ki fogják fizettetni veled a jutalékot (jogosan).

2014. nov. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi. De honnan tudják, hogy én kivel kötök szerződést?
2014. nov. 19. 11:48
 4/6 anonim ***** válasza:
De most kizárólagos a szerződés vagy nem?
2014. nov. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha kizárólagos, akkor mindenképp jár nekik a jutalék, ha ők hozzák a vevőt, ha magad vagy más által adod el. Ha nem kizárólagos, akkor kérni szoktak egy adásvételi szerződést, amiben meg szerepel a vevő neve, címe, és mivel ők kitöltetik vele a papírt, ezért rögtön kibukik (az is, ha rokona annak aki az ingatlanosnál aláírta a papírt).

Ha ez nem derül ki, akkor nincs probléma.

2014. nov. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Miért tennék? Gyanús esetben megnézik az ingatlannyilvántartást és utólag perelnek, ha volt eladás.
2014. nov. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!