Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Van erre valami "kiskapu"?

Van erre valami "kiskapu"?

Figyelt kérdés

Sikerült vevőt találnom a földemre. A haszonbérben használó cég hajlandó megvenni számomra nagyon kedvező áron.

Úgy tudom, hogy a megvételi szándékot ki kell függeszteni 60 napra az önkormányzatban, hogy akinek elővásárlási joga van élhessen vele (úgy tudom, a haszonbérlőnek nincs, de lehet tévedek.)És ez után a 60 nap után kaphatom meg a pénzemet.

A problémám csak annyi, hogy nekem most már sürgősebben kéne az a pénz, mint 60 nap.... megoldható ez valahogy, hogy ezt kikerüljük, vagy felgyorsítsuk?



2014. nov. 21. 18:54
 1/2 anonim ***** válasza:
83%

Az állam után a földet használó személy, vállalkozás jön az elővásárlásban, ha jól tudom.

De ezt egy földvásárló cégnek tudnia kell, kérdezd meg.


Az eljárást nem lehet kikerülni vagy felgyorsítani.

De beszélj a vevővel, talán belemegy, hogy írtok egy papírt (szerződést), hogy előlegben kifizetik a vételárat, aztán ha valami miatt mégsem ők a nyertesek, akkor a másik vevő által kifizetett vételárból úgyis vissza tudod fizetni az előleget. Mondd, hogy erre a visszafizetésre is írásban kötelezed magad, úgy nagyobb lesz a bizalom feléd.

Ha nem, akkor meg az marad, hogy rokontól, ismerőstől kérsz kölcsönt, amit 60 nap múlva megadsz. Most ilyen 2 % körül adnak a bankok, tehát ha 5 %-ot ígérsz, akkor valaki biztos ráharap a dologra.

2014. nov. 22. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Az első ötleted meg fogom próálni, köszönöm!
2014. nov. 22. 12:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!