Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha zárt kert minősítésű egy...

Kim Bo Mao kérdése:

Ha zárt kert minősítésű egy telek, akkor 3% a beépíthetősége. Ez gondolom azért, hogy a többi "zöld" maradjon. És ha maga a lakóház mondjuk egy dombház? Vagy félig dombház? Akkor lehet a ház alapja nagyobb?

Figyelt kérdés
Tehát csak úgy gondolkodtam, hogy majd később ha összegyűlik valamennyi, akkor vennék egy telket és fokozatosan építenék egy earthship-dombház mix házat, szóval ami legalább félig "domb", a másik fele meg mondjuk üveg vagy egyéb fal megoldás+nyílászárók. Most nézegettem és a zárt kert minősítésű telkek már már gyanúsan "olcsóak".

2014. nov. 25. 23:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem lehet, az alapterület nem lehet nagyobb.

Ellenben megvásárolhatod az építési engedélyt, onnantól nem zárt kert lesz. Azért ólcsoak mert a zártkertek környéke mindig alacsonyabb szinvonalú, minen messzi van, rossz a közlekedés, földutak stb. A olcsósága miatt nem is a gazdagok hanem a prollik éakják főleg, de láttam már zárkertben hatalmas házakat drága verdákkal, szóval ez sem teljesen igaz.

2014. nov. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Eleve ott a gond, hogy a zártkertben nem adnak engedélyt lakóházra, a szerszámos kamra pedig simán elfér a 3%-on!

Igen, tudom vannak nagyobb épületek, de ők nem is kértek engedélyt, és nincs használatba vételi engedélyük. Legalábbis lakóházra nincs.

2014. nov. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szomszédaim a zártkertben úgy építettek szerszámos kamrát, hogy alápincézték, aztán egy 42 m2-es alsó szintet, aminek beépítették a tetőterét. Sokan a 42 m2-es alsó szintet egy hatalmas terasszal építik, ami szintén tető alatt van, azt később beüvegezik veranda vagy előszoba lesz belőle. Így 75-80 m2-es házuk lesz, ami szerszámos kamraként van nyilvántartva.
2014. nov. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Dombház?

A gatyád elmegy vízszigetelésre, ha körülötted/feletted föld van, ami ázik az esőben.

Háromszintes házam van, szuterén is van. Baromi drága tartós (min 50 év) vízszigetelést csinálni.

A tanácsom, hogy nagyon megfontoltan vegyél telket, hogy jó fekvésű, jó benapozottságú házat tudj rá építeni...

2014. nov. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mennyire lenne drága a vízszigetelés kb.?
2014. nov. 26. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!