Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ház eladásánál a közüzemi...

Ház eladásánál a közüzemi számlák átírásához ki szükséges az eladók és a vevők részéről?

Figyelt kérdés

Testvéremmel közös volt a ház, amit eladtunk. A vevők kettőjük nevére íratták a házat. Mennének a közüzemi számlákat átíratni, de nem tudjuk, hogy ki kell hozzá. A számlák a testvérem nevén vannak.

Elég, ha ő megy valamelyik vevővel, vagy mind a négyünknek menni kell?


2014. nov. 30. 13:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Elég, ha ő megy, de ha tudsz, menj vele. Több szem többet lát:)
2014. nov. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Mikor mi közüzemi dolgokat akartuk átíratni akkor az eladó azt mondta hogy ha lehet akkor ő nem járkálna. Elmentem mindenhova beszereztem az átíráshoz szükséges kitöltendő dokumentumokat és megkérdeztem hogy ez így lehetséges e. Mindenütt azt mondták hogy elég ha kitöltetem vele a papírokat új cím és az adatai és majd kiküldik neki a zárószámlát. Ezeket a papírokat kitöltettem vele és mindenhova egyedül mentem közüzemi dolgokat átíratni. Sehol nem volt semmi gond minden ment simán. Villany Gáz Víz Távhő Társasház. És ez két éve volt!
2014. nov. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, nyilván megy így is, ahogy kettes válaszoló mondta (nekem mondjuk a másik féltől meghatalmazás kellett hozzá, és mindenütt hagytam egy másolatot az adásvételiből).

Azt mondták, hogyha az eladó és a vevő is jelen van, és az eladó egyből kifizeti a zárószámlát kp-ban, akkor ott azonnal átírják.

2014. dec. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!