Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlanvásárláskor mire kell...

Ingatlanvásárláskor mire kell figyelni, mik a buktatók?

Figyelt kérdés

Lassan aktuális lesz nekem egy ingatlanvásárlás (mondom lassan....). Kíváncsi lennék ti miknek néznétek utána adott ingatlan esetén a későbbi kellemetlenségek elkerülése érdekében és hol/hogyan?


Pl találtam olyan hirdetést, hogy eladó x (saját tulajdonú) lakás y ft-ért de a lakást 4 év múlva az önkormányzat elbontja (gondolom kisajátítás) és kb. olyan áron hirdették mint egy nem elbontás előtt álló lakást.


Hol lehet utánajárni hogy adott lakás elbontás előtt áll e?


Vagy lehet látni irodahelyiségszerűségből kialakított garzonokat. Ti vennétek ilyen lakást?



2014. dec. 31. 10:27
 1/5 anonim ***** válasza:
#1 szomszédok
2014. dec. 31. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ami házban mi lakunk (családi ház, kertes), annak utólag kiderült, hogy a fürdőszobánál nedvesedik a fal. (Egyszer már felújítottuk, minden vízvezetéket kicseréltünk, de még mindig nagyon nedvesedik - annyira, hogy jön le kint a vakolat -, nem tudjuk miért. Nyílászáró (fakeretes ablakok legyenek lehetőleg, a műanyag semmit nem szellőzik, könnyebben penészedik a szoba). Fűtés: egyedi mérőórás-e, mivel lehet fűteni.
2014. dec. 31. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
egyes dolgok megközelíthetősége is fontos lenne nekem pl. a szomszédokon kívül, tehát nem csak a házat/lakást kell egyből nézni sztem.
2014. dec. 31. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A lakás műszaki állapota, beosztása.

Tulajdonviszonyok (Tulajdoni lap)

Megközelítés, a környező utak forgalma

Zajforrások a közelben (Vasút, busz, kocsma, templom...)

Megnézni a környéket különböző napszakokban, hétköznap és hétvégén (amikor utoljára ingatlant vettem, előtte éjszakáztam a kocsiban)

Ha van kert fontos, hogy legyen tárolóhelység

2014. dec. 31. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A műszaki állapot felmérésénél ne sajnáld a pénzt egy szakemberre.

De ha pl. egy üresen álló lakás frissen van kifestve, ami nem egy általános műszaki felújítás része volt, akkor ebből arra te is gondolhatsz, hogy penészt fedtek el a festékkel.


Az önkormányzat műszaki osztálya (ha van ilyen az adott településen), megmondja, hogy tervezik-e az adott ház kisajátítását.

Általában valamivel a valós érték fölött szoktak fizetni ilyenkor.

Vannak esetek, mikor alkudni is lehet, pl. a szomszéd faluban egy külszíni bánya a valós érték majdnem dupláját fizette a legkitartóbb tulajdonosoknak.

2015. jan. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!