Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakás vásárlásnál mire kell...

Lakás vásárlásnál mire kell nagyon figyelni? Illetve mennyi a rezsije egy 50nm2-es lakásnak és mitől függ a rezsi árváltozása egyes lakások között? Nagyon kezdő kérdés! Aki tapasztalt, kérem írjon!

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, az összes vagyonomat egy lakásba fogom ölni, mivel muszáj közel kerülnöm az egyetememhez, ahol 5-6 évig fogok tanulni!

12 millióm van mindennel együtt, illetve havi szinten 70-80 ezer ft-ból kellene megélnem.


8-9. kerület jönne szóba. A legjobb az üllői út környéke lenne, hogy a metróra fel tudjak szállni szinte egyből.


Sosem fizettem még semmit magamnak, milyen számlák jöhetnek majd szóba? És mennyi egy 50-60nm2-es lakásnak a rezsije?

Állítólag sok mindentől függ, ezért olyan lakást vennék, ahol lehet alacsonyan tartani a rezsit!

Van állítólag lift költség, a közös költség van ahol rengeteg(ez pl. mitől függ?), a fűtésnél mi jó? A központi, általány vagy saját gázórás? Hogyan lehet beszereltetni saját gázórát? Mennyi a vízszámla, áram, stb..?

2-en laknánk a barátnőmmel, talán lesz idő amikor egyedül maradok, nem tudom, mit hozhat a sors... Számoljunk 2 főre!

Számít, hogy viszonylag új építésű, vagy esetleg egy 60-100 éves tégla lakás?

Kérem, ha valaki nagyon tapasztalt ezekben, segítsen nekem!

Nagyon fontos lenne!

Le kell kötnöm valahol az életemet és egyedül kell boldogulnom 5-6 éven át, ami alatt nem lesz munkám!

Egy rokonom segít ki havi max. 80.000Ft-al, amit kamatmentesen kell visszafizetnem, ha végzek az egyetemmel.


Érdemes lenne a várostól kijjebb venni lakást? Utazzak naponta 20-30 perccel többet, mert kijjebb olcsóbbak a lakások? Illetve a környék a 8-9. kerületben nem valami jó, de muszáj itt élnem, mivel a sulim is itt van...


Köszönöm szépen!!


2014. nov. 30. 23:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Szia. Szerintem másfél szobás tégla lenne neked ideális. (a fél szobában lakhat a barátnőd, de ha mégis ő elmegy, akkor ne akkora lakás után fizess rezsit, egyebeket, mellesleg ha lesz párod, egy másfél szobásban még az életet is el lehet kezdeni egy gyerekkel is) :)


Panelt drága fenntartani, (főleg ha a távfűtés méretlen), áthallatszik a szomszédból minden zaj.


Cirkós vagy konvketoros (cirkó kényelmesebb, modernebb) lenne jó, ahol annyit fizetsz, amennyit használsz, és nyáron sincs 8-10 ezres rendelkezésre állási díj (?!) mint a távfűtőműveknél.


Sok mindentől függ a rezsi. Pld. van olyan ház, ahol egy 40 mm-es közös költsége 8 ezer, és van ahol 18 ezer.. attól függően, hogy gyűjt-e a társasház valami nagyobb felújításra, beruházásra, stb... mert akkor magasabb a közös költség.


70-80 ezer lenne az, amiből a rezsit + minden mást kéne állnod havonta?

2014. dec. 1. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszi, hogy írtál!

Igen, 80.000ft-ből kell állnom mindent! Az étkezésem, tisztálkodásom, mindent...

Szóval egy tégla lakásnak sokkal vastagabbak a falai?

2 szobásakat néztem, elég sok van 11 millió ft környékén, így felújítani is maradna pénz..

A választásom már csak a rezsiköltségen múlik.

Szinte mindenhol távfűtés van, azonban van olyan, ami saját órával szerelt.

Egy cirkó, amit írsz, nem használ nagyon sok energiát télen?

Gondolom ez árammal működik vagy gázzal és felmelegíti a vizet a radiátorokban.. Jól tudom?


Legjobb esetben és egy rossz esetben mennyi lehet a rezsim egy 2 szobás lakásra(50nm2 max), ha 22 fokban szeretek lakni?

Nem tudom, mit mondhatnék még...

Kérdeztem egy egyetemista társam, akik egy 101nm2-es panelt bérelnek 4-en és az összes rezsijük, mindennel együtt havonta sosem több 35.000ftnál! Télen sem.

És ez egy dupla akkora lakás(nyugatinál)

2014. dec. 1. 00:24
 3/18 anonim ***** válasza:

Az én unokatestvéremék is 4 szobás panelben laknak, és nekik 60 ezer a havi rezsijük (XI. kerület), úgy, hogy átalány fűtést és villanyt fizetnek. Ez azt jelenti hogy minden hónapban ugyanannyi a fűtés és áramszámla, így nincs olyan, hogy télen havi 50 ezer a fűtés, nyáron meg semmi... hanem el van osztva egész évre. Nem tudom, hogy 101 nm-es panelnek hogy lehet 35 ezer a rezsije, mikor egy egy szobás tégla lakásé annyi kb...


Két szobás lakás rezsije szerintem tól-ig olyan 40-60 ezer között lehet, ha átalányt fizetsz, azaz minden hónapban egyforma számlákat.


Pld. közös költség 10 ezer, gáz 12 ezer, villany 8 ezer, víz 8-10 ezer... (ebben nincs még net, telefon, biztosítás).

2014. dec. 1. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Fogalmam sincs, hogy mi mennyi, mivel otthon sem foglalkoztam soha számlákkal, szüleim intézték, de 40-60 ezer ft lenne ? :O

Az szerintem nagyon sok.

Milyen szempontokat kell figyelembe venni, hogy minél olcsóbb legyen a rezsi?

Melyik a legolcsóbb, leghasznosabb fűtési forma?

Víz/áram gondolom mindenhol ugyan annyi...

Én inkább saját gázórával foglalkoznék, azon tudnék spórolni, illetve látom, hogy pontosan mennyit fogyasztok! Nyáron például minimális lenne a fogyasztása!

Rosszul gondolom?

2014. dec. 1. 00:45
 5/18 anonim ***** válasza:
Mi 68 nm-en lakunk, és melegebbet szeretek mint 22 fok télen. (mondjuk 23-24.) Jól szigetelt, 10 éves új lakás a miénk, téglából épült. Havonta 11 ezer a gázszámlánk télen-nyáron... Évi 100 m3-t fogyasztunk, tehát egy év alatt 1200 m3-t. Nem tudom, létezik-e feltöltős gázóra, villanyóra tudom hogy igen...
2014. dec. 1. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Havi 100 m3-t fogyasztunk... helyesen.
2014. dec. 1. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
megkérdezhetem, hogy melyik kerületben laktok, illetve mennyi a rezsitek havonta?
2014. dec. 1. 00:53
 8/18 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy én úgy számoltam, havi 30 ezerből ki kellene jönnöm (fűtés,víz,áram,internet,tv,telefonszámla).
2014. dec. 1. 00:55
 9/18 anonim ***** válasza:

XIV. kerület (zugló). 68 nm-es tégla. (2,5 szoba).

Közös költség: 16 ezer (felújítási alapba gyűjtünk, amúgy "csak" tízezer lenne, de most 5 évig havi 6 ezerrel több a közös költség), gáz 11 ezer, villany 8 ezer, víz havi 7 ezer, net, vonalas telefon 11 ezer, biztosítás havi szintre bontva 1.500 Ft. Ez összesen: 54.500 Ft.

2014. dec. 1. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

net, vonalas telefon és tv együtt 11 ezer (a tv kimaradt az előbb).


30 ezret egy szobás kis lakásra tudnék elképzelni.. de ott se nagyon, tv-vel, nettel és telefonnal együtt... :(

2014. dec. 1. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!