Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyi most az átfutási ideje...

Mennyi most az átfutási ideje a földvásárlásnak a gyakorlatban? Van valakinek pasztalata?

Figyelt kérdés

Korábban 8 most 6 hónapról beszélnek az adás-vételi szerződés aláírásától a tényleges tulajdonjog bejegyzésig.


Kinek mi a tapasztalata?

Sikerült már valakinek 2014. május 1 óta hatályos új földttörvény életbelépése óta végigvinni az adásvételt és a tulajdoni lapra kerülni?

Meddig tartott? ill. mióta tart?


A szerződésem 2014. november 4-én került kifüggesztésre és 2015. Január 5.én telt le a 60 nap, kiváncsi vagyok mire számíthatok, hátha segítünk másnak is.



2015. jan. 13. 12:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Még nincs a nevemen, 2014 augusztus közepén vettem egy tanya+szántót. Október 15-én járt le az első kifüggesztés.

Két hete hívtam fel a járási földhivatalt, ott felvilágosítottak, h nem náluk érdeklődjek, hanem van másfajta "földhivatal" is...

A megadott számon érdeklődve elmondták, h a finisben van az ügy, már csak a határozathozatal van hátra... 2hete...

Lehet, h felhívom az ügyvédet is, aki eljár ezügyben az adásvétel kapcsán.

2015. jan. 31. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

A Megyei Földhivatalnál(Jász-Nagykun-Szolnok) érdeklődtem, hogy megkapták-e a kifüggesztés után és azt mondták, hogy "igen de még 3 hónap mire a kezükbe veszik, mert sok szerződésük van ami feltorlódott". "ezt követően még a Nemzeti Agrár Kamara(NAK)helyi kirendeltségéhez kerül, utána vissza a Polgármesteri Hivatalhoz újabb kifüggesztésre 5 napra, mert kifogással lehet élni. Ez kb. + 2 hónap, jó esetben!"


A véleményemet visszafolytva inkább tényszerűen leírom: 3 és fél hónap + 3 hónap + 2 hónap jó esetben.

Összeadva min. 8 és fél hónap


Hogy lehetne meggyorsítani? Tudok valamit tenni?

2015. febr. 2. 08:30
 3/13 anonim ***** válasza:

Sajnos ez a valóság, nekem már eltelt a vételtől számított 6 hónap, és még semmi. :(

Esetleg az ügyvédednél érdeklődhetsz...

Egyébként nekem elmondták, hogy azért ilyen hosszú a folyamat, mert sok-sok más intézménnyel "kommunikálnak" postai úton: pl. erdészettől is lekérik az adott föld paramétereit. Nekem az ök-i ügyintéző a következőképpen magyarázta a folyamat okát: meg kell vizsgálni minden szempontból, hogy a vásárlónak tisztességesek a szándékai, nem-e piaci áron alul akar hozzájutni a kérdéses földterületnek. Valamint megvizsgálják, hogy nincs-e ott homokbánya, termálvíz, akármilyen természeti kincs, ami megnövelné az értékét...

Ez a mai szomorú magyar valóság... :(

1. válaszoló voltam.

2015. febr. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Van már fejlemény nálad? Nálam még mindig semmi. Az ügyvédnő megnyugtatott, hogy minden rendben lesz, de a tapasztalata szerint 8-9 hónap. :( A bürokrácia igen lassan működik.

Most járunk a 8. hónapnál.

Előző voltam.

2015. ápr. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:

Nálunk novemberben járt le a kifüggesztés. Utána el lett küldve az illetékes hivataloknak és még mindig semmi.

Felháborító, hogy egy kicsi termőföld szempontjából értéktelen földdarabot is ugyanolyan macera eladni mint egy nagy sok hektáros értékes földet.

2016. jan. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Én vagyok az 1-3-4 válaszoló.

Nálunk így alakult: a vételtől számított 9. hónapban került a nevünkre, és a 10. hónapban kaptunk róla hivatalos értesítést.

2016. jan. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
100%
AZ, hogy AZ állami szervekre semmmiféle határidö nem vonatkozik az egy vicc. A magánembereket meg határidövel presszionálják úton útfélen. Ha már ilyen okosan megalkották a törvényt akkor oda biggyeszthettek volna egy maximális határidöt is. Gyakorlatilag a tulajdonjogom felett nem rendelkezhetek szabadon amit adózott jövedelemböl vettem.
2016. jan. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
59%

Akinek zártkertje (1 ha alatti ) van az ez év december végéig kivonathatja művelés alól , Ezáltal kivett területként fog szerepelni a tulajdoni lapon és már nem fog rá vonatkozni a földtörvény. Sajnos aki ezt nem teszi meg az bekerül egy akár egy évig is tartó folyamatba.

Ennek az átfutási ideje Max. 1 hónap és utána szabadon értékesíthető. De kérhető rá soron kivűliség is ami az egészet pár napra redukálja. Szóval szerencsére ha már érthetetlenül bevették a nadrágszíjakat is a törvény hatálya alá, a törvény módosítással megadták a tulajdonosnak a lehetőséget, hogy kivonassa a törvény hatálya alól.

2016. febr. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én például ezért nem tudom eladni a külterületen álló családi házamat.Kivett lakóház-udvar besorolású,hitelezhető is,de a fennmaradó 4000 négyzetmétert nem tudom kivetetni művelési ág alól,pedig már régen nincs benne semmi (én is így vettem). Kb 7-800 ezer ft lenne,hogy udvarbővítés címén kivizsgálják,nincs benne semmi (nem gyümölcsös) és engedélyezzék.

Gyakorlatilag ez nekünk egyfajta röghöz kötés.

2016. márc. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

nemrég találtam egy oldalt, itt egészen más számokat látok, de a törvényi oldalt átnézve ez tűnik igaznak, nem a 6-8-10 hónap. hátha valakinek jól jön:


[link]

2017. máj. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!