Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Panel 33 négyzetméteres, a...

Panel 33 négyzetméteres, a tulajdoni lapon miért csak 1 szoba van, mikor van egy 3mx2m -es szoba is?

Figyelt kérdés
Szocpol miatt, mert 1,5 szobától van
2015. jan. 15. 12:29
 1/8 anonim ***** válasza:
A 3mx2m-es hivatalosan félszobának minősül ha jól tudom. AZt hiszem 12 m2 felett szoba, azalatt csak félszoba.
2015. jan. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem két 12 m2 kisebb van a tetőtérben, azok a tulajdoni lapon is félszobák. Vagyis neked 1,5 (másfél) szobás a lakásod.
2015. jan. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
12 m2 alatt félszoba én is úgy tudom, sőt a tetőtérben asszem az 1,9m alatti rész nem is számít már m2-nek, legalábbis azokat nem lehet belevenni, de ezt az előzőek le is írták frankón
2015. jan. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
talán azért mert étkező. sok kis lakást ami 1 szoba+étkezős, másfél szobásnak árulnak.valószínű, hogy csak főzőfülke van, és a másik étkező
2015. jan. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Sok lakásnál van 6 m2-es étkező is, azt nem számítják szobának. Nálatok esetleg nem erről van szó?
2015. jan. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Valaki mondta, hogy a ház alapító okiratán szerepel, hogy hálószoba, vagy étkező, csak kár hogy emiatt nem jár szocpol, mert a tulajdoni lapon, szobák száma 1. (Valóban főző fülke van.)
2015. jan. 17. 15:38
 7/8 A kérdező kommentje:
Gondlom ezen nem lehet változtatni? Alapító okirat stb..?
2015. jan. 17. 15:48
 8/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg eredetileg egy szobás lakás volt, csak később alakították át másfelessé. A földhivatalnál érdeklődj, mi kell ahhoz, hogy átvezessék a változtatást (mert úgyis a tulajdoni lap számít). Lehet, hogy a földhivatal vagy az önkormányzat egy munkatársa kijön szemlézni, beadod a szükséges papírokat, és a megfelel a követelményeknek, akkor átírják (az eljárási illeték, ha jól tudom, 20 ezer forint).
2015. jan. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!