Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Zalaegerszegek tudnátok egy...

Zalaegerszegek tudnátok egy kicsit segíteni?

Figyelt kérdés
A Dísz térre néző lakások milyenek? Mikor rendezvény illetve koncertek vannak, mennyire hangos olyankor? Kisbabával vagyunk, ezért kérdezem. És felnőttnek mennyire zavaró? Zalaegerszeg milyen hely? A város/belváros jó és biztonságos helynek számít? Köszönöm!
2015. jan. 19. 13:14
 1/2 anonim ***** válasza:

A Dísz tér a belváros közepe, tavaly lett felújítva. Több utat is megszüntettek, így ilyen szempontból csendesebb és nagyobb lett tér. Pár fát kivágtak, de a zöld felületek aránya is megnőtt. Ha Dísz térre néz a lakás, akkor nagy valószínűséggel a Csipke-házakról van szó. Annak ellenére, hogy lakótelepi házról van szó, egyedülálló az országban. Az Ybl-díjas építész, Vadász György tervezte az épületegyüttest. Sokféle lakás található benne, az egészen kicsitől a belső kétszintes négyszobás lakásokig. Az összes lépcsőházban van lift, ami a kisgyerek szempontjából nagyon előnyös.


Évente csak néhányszor van nagyobb fesztivál a városban, a főszínpad olyankor is a Mc Donalds előtt van. Persze van rendezvénysátor is, de szerintem túl lehet élni azt a néhány napot. Én a Sportcsarnok melletti lakótelepen nőttem fel, mi is túléltük az ilyen eseményeket. Ráadásul ha jól emlékszem, akkor a nyílászárók ki lettek cserélve ezeken az épületeken, így valamennyire szűrve van a zaj. De van előnye is, az újévi tűzijátékot a saját ablakodból nézheted végig.


Zalaegerszeg milyen hely? Ez egy nagyon jó kérdés. Ez attól is függ, hogy eddig hol éltél. Sokak számára unalmas és szürke hely. Én viszont nagyon szeretem. Öt évig éltem Győrben, de visszahúzott a szívem. Én szeretem a fekvését, nekem nagyon tetszik, hogy dombokra épült a város. Sok a liget és park, az egyik legzöldebb megyeszékhely. Pont megfelelő a mérete, se nem nagy, se nem kicsi. Elég nagy, hogy legyenek munkahelyek, bevásárlóközpontok, mozik, színház, strand, aquapark, stb., de nem elég nagy ahhoz, hogy nyomasztó és zsúfolt legyen. Persze az látszik a városon, hogy a 70-90-es években nyerte el jelenlegi méretét, még sincsenek egyhangú lakótelepek.


A város biztonságosnak mondható, dobogós helyezett a megyeszékhelyek között az 1000 főre jutó bűncselekmények terén. A belváros szépen fel van újítva és biztonságos is. Erről térfigyelő kamerák is gondoskodnak.

2015. jan. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
"dobogós helyezett a megyeszékhelyek között az 1000 főre jutó bűncselekmények terénobogós helyezett a megyeszékhelyek között az 1000 főre jutó bűncselekmények terén" - Ezt úgy kell érteni, hogy Zalaegerszeg az egyik város, ahol a legalacsonyabb ez az arány.
2015. jan. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!