Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Győr vagy Sopron a jobb hely...

Győr vagy Sopron a jobb hely költözés szempontjából?

Figyelt kérdés

Vélemények, tapasztalatok érdekelnének e két várossal kapcsolatban.

Infrastruktúra, közbiztonság, tisztaság, milyenek az emberek stb stb



2015. jan. 22. 13:33
 1/4 anonim válasza:

Sopron:

-Infrastruktúra fejlődőben (főleg ha lesz "autópálya" is); GySEV Zrt. mint elsők között fejleszt helyileg

-közbiztonság még jó - a többi városhoz képest sokkal jobb - de a K-Magyarországról érkező... (ti' a kvnek), érzetileg ezzel kapcsolatban igen bizonytalanná tesz...

-tisztaság van/volt/lesz - megint csak azt tudom mondani, hogy egyszerűen a többi (nagyobb) városhoz képest (Sopron kisváros); de igazából mihez képest?; az STKH az elmúlt

években nagyon rendbe vágta a várost és még most is teljes gőzzel ezen vannak (pl.: új takarító gépek)

-az emberek? Hát a echte soproni emberek természetesen kedvesek és mi főbb rendesek. A többi meg...

Összességében Sopron még mindig jobb élhetőségi szempontból mint Győr és "társai" (hasonló városok), bár a jelenlegi világ rontásai Sopronba is elértek, de még nem fertőzte meg teljesen. (Már nincs szögesdrót és határőr hogy kizárja ill. megszűrje a világ mocskát./én/)

Szerintem. :)

2015. jan. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én Győrben lakom, ezért elsősorban azt tudom mondani, hogy ez egy elég jó, élhető város.

Az utak, a tömegközlekedés elfogadható, bár vannak dugóveszélyes környékek és kátyús utak. De hol nem?

A közbiztonság normális, de azért városrészenként van eltérés, erre ügyelni kell lakásvásárlásnál.


Sopron belső része gyalog könnyen bejárható, mivel kisebb város.

Viszont nagyon az ország szélén van. Jelenleg még Győr is 70 perc vonatozás vagy másfél óra autózás. Ez talán javulni fog, ha Jókai-módra (=Mire megvénülünk) elkészül végig az M85-ös.

Sopron napközben tele van osztrákokkal és a soproniak döntő többsége az osztrákokból él. Vagy az onnan idejövőkből, vagy ők járnak át Ausztriába dolgozni.


Amúgy mindkét város élhető, az meg, hogy a szomszédaid, kollégáid milyenek lesznek, természetesen lutri és nem minősíti a várost.

2015. jan. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Győrben több a munkahely , olcsóbbak a termékek , több szolgáltatás hozzáférhető , egyszerűen olcsóbb az élet.

Győrnek sok adóbevétele van , a város fenntarthatóan hosszú távon gazdálkodik.

Sopron drágább , kevés az igazán jó munkahely ,kevés az ipar ,nagyobb a szolgáltatószektor , mindenki szalad , hajt , az emberek nem törődnek egymással.

Sopron kölcsönökből gazdálkodik , a városnak nincsen igazi " húzóágazata " ( mint Győrben az Audi ).

A kórház kívülről szép , de ha nem fizetsz , tőlük nyugodtan meghalhatsz.Az emberek az osztrákok és az Ausztriában dolgozók életszínvonalát próbálják másolni, hajtanak , üzletelgetnek és ezért fizetni kell.

Aki Sopronban egy átlagos magyar fizetésből él ( 100-140 nettó ) , annak nem könnyű az élete....


Viszont Sopronból kijárhatsz Ausztriába dolgozni , ha sikerül állást szerezned , akkor semmi gond....

2015. jan. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

3.-as:

Teljesen valós amit leírtál. Mintha csak én mondtam volna. Egy Sopronban dolgozó soproni, aki a közeli határ miatt osztrák árakon él.

2015. jan. 31. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!