Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hitel felvétele vagy még pár...

Hitel felvétele vagy még pár évig a szülőkkel lakás? (Bővebben lent! )

Figyelt kérdés

Sziasztok!

1 éve dolgozom, minden hónapban 150.000 Ft-ot le tudok rakni. Szüleimmel élek, jelenleg de szeretnék saját lakást is. Szüleimnek havi 30.000 Ft-ot adok + fizetem a saját dolgaimat. Nagyon gondolkozom a hitel felvételében, hogy minél hamarabb saját lakásom legyen. Szüleim szerint nagyon rossz ötlet a hitel felvétele mert, hogy sok a kamat. Azt mondják, hogy maradjak ott még pár évig spóroljak ugyan úgy mint ebben az évben és 3-4 év múlva meg is vehetem a lakást. Persze még azért is ellenzik úgymond a lakásvásárlást, mert még elég fiatal vagyok. Mindenkinek megy a zöld kéz!


2015. jan. 24. 23:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha jóba vagy a szüleiddel, és szeretsz is otthon élni, akkor inkább spórolj, hogy később kevesebb hitelt keljen felvenni.

Ha viszont már menekülnél otthonról akkor vegyél fel hitelt. Mondjuk a kérdés az, hogy kapnál-e

2015. jan. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Kérdés az is, hogy van e kapcsolatod, mennyire fix a munkád. Mert ha veszel egy lakást, az utána elég nagy megkötést is jelent, és rámenne minden pénzed.
2015. jan. 25. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Párkapcsolatom van, de még nem olyan a kapcsolatunk, hogy közösen kellene lakást vennünk. A fizetésem már csak növekedhet. A szüleimmel jó a kapcsolatom szóval nem kell menekülnöm innen.
2015. jan. 25. 00:11
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha jó a viszonyotok, én is maradnék még otthon és gyűjtögetnék.
2015. jan. 25. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, nagyon kevesen tudnak ennyit havonta félrerakni. Ők szorulnak rá a hitelre, mint szükséges rosszra. Már jó néhány éve nem buli a hitelből ingatlan-befektetés.

Én mindenképpen lebeszélnélek a hitelről, ha éves szinten majd 2 milliót félre tudsz tenni. Inkább nyiss egy lakás-előtakarékossági számlát. később még hasznát veheted.

2015. jan. 25. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
67%
Esetleg ha jó helyen vagytok, akkor nézhetsz lakást amit ki lehet adni albérletbe. 1-2 albérlővel elég jól lehet törleszteni a hiteleket, és mellette tudsz otthon is lakni és gyűjteni is. Nem vagyok tisztában a hogyanokkal, de sokan így csinálják.
2015. jan. 25. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem maradj otthon. Amúgy meg ha egyke vagy és a szülők nem nyomorognak, akkor nem tudnak a házba valamennyit beleadni? Gyűjtögetsz 2-3 évig, meg ők is adnak bele és meg is vagy.

Nagyon kevés olyan ember van, aki simán önerőből el tud indulni az életben, régen sem volt ez másképp, csak akkor mondjuk az embereknek már fiatalabb korukban házastársa volt, mint most szokás, aztán a két család segítségével összedobtak egy lakásra valót, vagy ha kellett a rokonság együtt épített új házat.

2015. jan. 25. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Nem nyomorognak szerencsére, tudnának segíteni a lakás vásárlásban, de azt meg én nem szeretném. Szeretném én magamnak megvenni a saját házamat. Amit adok nekik pénzt azt is elrakják mert a múltkor apa elszólta magát, hogy minek adom nekik oda azt a pénzt mikor úgy is az enyém lesz mert ők külön gyűjtik nekem.
2015. jan. 25. 01:36
 9/18 anonim ***** válasza:
67%
Én vettem hitelre. Nagyon jó forint hitelek vannak. Konnyen lehet elő és végtörleszteni. Tehát, ha sikerül félre tenned pénzt akkor törlesztésre is költheted. Államitámogatott hielnél, akár 5 éves kamatperiódus is lehet. Ingatlan ár mélyont van. Érdemes lehet kihasználni. Mérlegelj! Nézelődj!
2015. jan. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Minek akarsz lakást venni?


Ha ilyen jól keresel nyugodtan bérelhetsz is egy lakást.

Ha hitelt veszel fel, veszel egy lakást, akkor megnőnek a kiadásaid.

Ha valamiért csökken, vagy megszűnik a bevételed, csapdába kerülsz.


A hitel annak való, akinek van fedezete! A fizetés, és a hitelezett dolog nem (jó)fedezet!

2015. jan. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!