Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hitel felvétele vagy még pár...

Hitel felvétele vagy még pár évig a szülőkkel lakás? (Bővebben lent! )

Figyelt kérdés

Sziasztok!

1 éve dolgozom, minden hónapban 150.000 Ft-ot le tudok rakni. Szüleimmel élek, jelenleg de szeretnék saját lakást is. Szüleimnek havi 30.000 Ft-ot adok + fizetem a saját dolgaimat. Nagyon gondolkozom a hitel felvételében, hogy minél hamarabb saját lakásom legyen. Szüleim szerint nagyon rossz ötlet a hitel felvétele mert, hogy sok a kamat. Azt mondják, hogy maradjak ott még pár évig spóroljak ugyan úgy mint ebben az évben és 3-4 év múlva meg is vehetem a lakást. Persze még azért is ellenzik úgymond a lakásvásárlást, mert még elég fiatal vagyok. Mindenkinek megy a zöld kéz!


2015. jan. 24. 23:14
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

"Ha ilyen jól keresel nyugodtan bérelhetsz is egy lakást. "


Nemhogy hosszútávon, de középtávon is drágább lakást bérelni mint venni. A lakások értéke stabil, kifejezetten jó befektetésnek számítanak, tartják az értéküket.


"Nem nyomorognak szerencsére, tudnának segíteni a lakás vásárlásban, de azt meg én nem szeretném. Szeretném én magamnak megvenni a saját házamat. Amit adok nekik pénzt azt is elrakják mert a múltkor apa elszólta magát, hogy minek adom nekik oda azt a pénzt mikor úgy is az enyém lesz mert ők külön gyűjtik nekem."


Ez nagyon tiszteletre méltó, hogy magadnak akarod megvenni, de már említettem, hogy tisztán önerőből, mindenféle segítség nélkül nagyon kevesen tudnak házat venni. Szerintem sokkal logikusabb lenne elfogadnod a segítségüket, természetes, hogy a szülők támogatják a gyermekeiket, nem leszel te ettől kevesebb.

2015. jan. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
A bérelsz egy lakást dologgal nekem csak az a gondom, hogy a magyaroknak semmi kultúrája nincs kialakulva ilyen szempontból. Gondol egyet a tulaj, és költözhetsz is, ami felesleges nyűg.
2015. jan. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
41%

"A lakások értéke stabil, kifejezetten jó befektetésnek számítanak, tartják az értéküket. "


LOL!


Magyarázd ezt meg annak aki egy élet munkájával építette a falusi kis kockaházát, most pedig 3 milláért sem tud megszabadulni tőle.


Az ingatlangazdálkodás szakértelmet igényel. Az úgy nem megy, hogy veszek egy lakást, és onnantól az már csak többet fog érni, bármi is történjen...

2015. jan. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

"Magyarázd ezt meg annak aki egy élet munkájával építette a falusi kis kockaházát, most pedig 3 milláért sem tud megszabadulni tőle. "


L O L


A büdös életbe nem mondtam, hogy mindig ugyan annyit fog érni, de megvan a lehetősége, hogy x idő múlva többért, vagy legalább ugyan annyiért tudod eladni. Egy autó minden egyes eltelt évvel kevesebbet fog érni, még akkor is ha ki nem álltál vele a garázsból, egy lakás viszont hosszú távon jó befektetés lehet. Aztán most lolozhatsz, meg fizethetsz havi 90-et egy normális belvárosi lakásért + a rezsit. Ennél még a hitel is olcsóbb.

2015. jan. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
37%

#14


"A büdös életbe nem mondtam, hogy mindig ugyan annyit fog érni, de megvan a lehetősége,"


Előzőleg meg ezt írtad:

"A lakások értéke stabil, kifejezetten jó befektetésnek számítanak, tartják az értéküket. "



"Egy autó minden egyes eltelt évvel kevesebbet fog érni, még akkor is ha ki nem álltál vele a garázsból, egy lakás viszont hosszú távon jó befektetés lehet."


Hosszú távon egy autó is jó befektetés lehet, ez így semmit nem bizonyít, vagy cáfol.



"fizethetsz havi 90-et egy normális belvárosi lakásért + a rezsit. Ennél még a hitel is olcsóbb."


Tényleg? Mégis, szerinted mennyiért tudsz venni egy "normális belvárosi lakást"?

Legyen mondjuk 25 milla? Felújítva, berendezve? Az nem sok, ugye?

Ha csak 15 milla hiteled van rajta, annak is nagyobb a törlesztője mint havi 90.000Ft és azt 25 évig fizeted!

2015. jan. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Normális belvárosi lakást - a belváros most nem az V. kerre értve - már 16-8M-ért is kapsz.

A lakás akkor jó befektetés, ha

1. áron alul jutsz hozzá

2. kiadod albérletbe, ha nem lakod.

2015. jan. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

"Előzőleg meg ezt írtad:

"A lakások értéke stabil, kifejezetten jó befektetésnek számítanak, tartják az értéküket. " "


És ezt szerinted dogmatikus kijelentésnek szántam te anyaszomorító? Ebbe hogy a fenébe lehet belekötni te rohadt élet?! Nyilvánvalóan van kivétel.


"Hosszú távon egy autó is jó befektetés lehet, ez így semmit nem bizonyít, vagy cáfol. "


Aham. Mennyire hosszú távon? Veszek most egy luxuskocsit, 100 évig garázsban tartom, akkor nyilván el tudom majd adni gyűjtőknek, de ez nem életszerű. A valóság az, hogy ha most veszel egy 3 milliós autót, akkor az 10 év múlva jó ha fél milliót ér. Egy 10 milliós lakás ára viszont 10 év múlva sem fog sokat mozogni. Ezt értettem az alatt, hogy egy lakás lehet jó befektetés.



"Tényleg? Mégis, szerinted mennyiért tudsz venni egy "normális belvárosi lakást"?

Legyen mondjuk 25 milla? Felújítva, berendezve? Az nem sok, ugye?

Ha csak 15 milla hiteled van rajta, annak is nagyobb a törlesztője mint havi 90.000Ft és azt 25 évig fizeted!"


1. Egy büdös szóval nem említettem, hogy csak Budapestből áll a világ.

2. Én Bp-en is láttam már teljesen korrekt 1 vagy másfél szobás lakásokat kevesebb mint fele ennyiért belvárosban.

3. És ha 25 évig 90 ezer a törlesztő akkor mi van? A lakbért meg örökre fizeted arany apám, nem mondták még? :)

2015. jan. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Kezdj el egy lakáskasszát fizetni!
2015. jan. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!