Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Milyen szempontok jelenthetnek...

Sun-Flower kérdése:

Milyen szempontok jelenthetnek alkualapot egy családi ház vásárlásánál?

Figyelt kérdés
Könnyűszerkezetes házat szeretnék vásárolni vidéki nagyváros legkeresettebb részén, ahol szinte csak új építésűek vannak (0-15 éves). A házhoz nem tartozik garázs, melléképület, a konyhabútort a tulajdonos elvitte, nincs csatornahálózat kiépítve még az utcában, és az utca csak kővel felszórt, nem aszfaltos. Ilyen "hiányosságok" mellet mennyit alkudhatok, mennyivel csökkentik ezek a vételárat, a ház értékét? Hasonló méretű tégla házak garázzsal, beépített konyhával hasonló áron vannak. (Nem, nem szeretném azokat, mielőtt bárki azt írná, hogy vegyem meg valamelyiket).

2015. jan. 27. 20:49
 1/5 anonim ***** válasza:
68%

Amikor nálam akarnak alkudozni, és becsmérlik a portékát, azt én nehezen viselem el. Bosszant, és távolságtartó leszek.

Sokkal jobban megtudom érteni, azt hogy nincs ennyi pénze, esetleg adott pénzből mindenképpen be akar/kell fejezni dolgokat.

2015. jan. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, ez igaz. Nem is becsmérelnék semmit, mert nekem sem lenen jó, ha az én lakásommal tennék ugyanezt. Viszont egy nem reálisan meghatározott eladási árnak szerintem semmi értelme. Nem hinném, hogy eladható lesz az ingatlan, és így senki sem jár jól.
2015. jan. 27. 22:04
 3/5 anonim ***** válasza:

Látszik rajtad, hogy nagyon azt akarod, még annak ellenére is, hogy tudod, kapsz jobb tégla építésűt garázzsal, stb. ettől meg nehezen tudsz majd megválni.


Szóval nem vagy jó alkupozícióba. Ne akard a tulajnak magyarázni, miért ér kevesebbet, (Neked miért kell az annyira?) annál jobban ellen fog állni. Gondold át, mennyit ér meg neked, alaposan nézz körbe, akár egy szakemberrel is és tegyél egy ajánlatot borítékban, ahol felsorolod, miért gondolod ezt az árat. Hagyj meg egy számot, amin elér, ha érdekli, mondjuk 2 hét gondolkodási idővel, utána keresel másikat.

2015. jan. 28. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ami jó alkualap, az a készpénz. Ha kp-ért vásárolnád és azt mondod, holnap már le is teszed, amit gondolnál érte, attól jobb alkupozíció nincs is.

Ezen kívül tényleg az jó tanács, hogy ne lássák rajtad, hogy ennyire akarod.

2015. jan. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hogy mennyit lehet lealkudni, azt nem lehet megmondani, mert nem tudjuk, hogy:

1. mennyire jól árazta be a tulaj.

2. mennyi lealkudható rést tett a valós elvárására.


Egy dolog az, mikor a vevő becsmérli a lakást, meg egy másik, ha tárgyalási alapként felsorolja a tulajnak, hogy szerinte miért ér kevesebbet a ház az irányárnál.

Egy normális eladó megérti, hogy a vevő minél kevesebbért akar hozzájutni a házhoz, és nem sértődik meg az alkutól, mert ahogy neki, úgy a vevőnek is lehet saját elképzelése a ház értékéről. A vevő nem feltétlenül azért alkudozik és sorolja a ház hiányosságait, mert akkora patkány, hanem mert védi a jogos érdekeit. Ahogy az eladó is.

Ha az elképzelések nem közelítenek egymáshoz, akkor nem kell megsértődni, hanem el kell köszönni.


Ahogy itt írták, a kp az, amit szeretni szoktak az eladók. Ha nem is a pénzt lobogtatva mész megnézni a házat, de egy héten belül tudd átadni/átutalni a teljes vételárat.

2015. jan. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!