Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lehet, hogy elkel az a ház...

Lehet, hogy elkel az a ház amit kinéztünk. Belevágjunk gyorsan? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Van egy házunk amit hirdetünk egy ideje de még nem kelt el, viszont én biztos vagyok benne hogy nagyjából azon az áron el fog menni amit terveztünk mondjuk egy éven belül.


Viszont kinéztünk egy házat, ami elég kompromisszumos, de azért nagyon tetszik, jó árban is van és az ingatlanos azt mondja, hogy nem lesz túl sokáig a piacon.


Rengeteg házat láttunk, és tényleg mi is így gondoljuk, de azt azért nem gondolom, hogy 1-2 hét alatt elkel bármi is manapság. (Én úgy saccolom, hogy kb 15%-kal lehet olcsóbb mint amennyit megérhet.)


Úgy számoltuk, hogy ha nagyon megerőltetnénk magunkat és egy picit nagyobb hitelt vennénk fel mint terveztünk, bele tudnánk vágni a megvásárlásába anélkül, hogy a mostanit eladjuk. És ha ez elkelt, ebből felújítanánk. Viszont annyira nagy a zavarodottság a fejünkben, hogy nem látunk tisztán és fogalmunk sincs mi lenne a helyes.


Egy házat már eladtak az "orrunk elől", mert nem ugrottunk bele, akkor abba beleszerettünk, de aztán most itt van ez ami mégjobban tetszik. Sokan azt mondják, hogy majd lesz következő is, de mivan ha nem, és egész életünkben bánjuk majd, hogy ezt kihagytuk?


Vannak hátrányai: telekhatáros beépítés és a szomszéd villanyvezetéke a mi telkünk felett húzódik, emiatt azt mondom, hogy talán ha más venné meg, nem fájna annyira a szívünk, mert ezek nem jó dolgok, de ezeket leszámítva tökéletes. Jó helyen van és pont olyan amilyet szeretnénk nagyon jó áron.


És most fogalmunk sincs hogy ez az a ház amiért meg kell küzdenünk mindenáron, vagy inkább várjunk míg a mienk biztosan elkel és lehet hogy akkor tényleg ott fog várni az ami még ennél is jobb lesz.


Volt valaki hasonló szituban? Mit tett?



2015. febr. 3. 17:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez a nagy gond,hogy a tiétekből mikor láttok pénzt.
2015. febr. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezért nem vágnék bele gyorsan: "kinéztünk egy házat, ami elég kompromisszumos"

Tehát: nem álmaitok háza.

Ez a villanyvezeték meg... Nézegetné a bánat. Tiszta ideg lennék tőle, hogy vmi keresztülmegy a telkem FELETT.

Így látatlanban ezért nem is gondolkoznék a megvásárlásán.

És én is azt mondom, amit sokan: Lesz még olyan, amibe beleszerettek!

2015. febr. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
70%

Feleslegesen ne verd magatokat költségbe!

Nagyobb hitel, 2 ház rezsije.... ! -aztán lenne 2 házad 2 rezsi és egy nagyobb hitel...! Aztán miből éltek? -és ha valamelyikőtök elveszti az állását, akkor az álmaid házát viheti a bank.....

2015. febr. 4. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én valószínűleg nem mernék így belevágni, de azért az nem mindegy, hogy a házatok, amit eladtok mennyire keresett, mennyien nézték már meg, mennyire gondoljátok azt, hogy viszonylag hamar el fog kelni? Mert ebben az a lutri, hogy nem tudható, mennyire hamar kel el. Vannak házak, lakások, amik nincsenek jó helyen, nem túl jók az adottságai és évekig nem eladhatók. De mivel ezt nem írtad, így nem tudom a tiétek milyen ebből a szempontból.
2015. febr. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Én nézem a többi hirdetést, összehasonlításképp és tudom hogy az adottságaihoz képest már olyan áron hirdetjük, hogy tuti, hogy 1 éven belül elkelne. Úgy tűnik talán alakul is valami.. :) Viszont egyre inkább elbizonytalanodom abban amit kinéztünk a hátrányai miatt. Lehet hogy inkább drágábbat de kevésbé kompromisszumosat keresünk. Van hogy akkora a káosz az ember fejében hogy még rossz döntésbe is képes lenne hirtelen beleugrani, inkább hagyjuk ülepedni a dolgot kicsit. Ha meg elviszik, hát elviszik.
2015. febr. 4. 12:14
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Erre van a jó öreg mondás,aludjunk rá egyet...
2015. febr. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 kovpet ***** válasza:
100%

"az ingatlanos azt mondja, hogy nem lesz túl sokáig a piacon"


Na ja, ő elfogulatlan és hiteles, tehát biztos nem azért mondta, hogy gyorsan kelljen döntenetek és ne tudjatok rajta gondolkozni :)

2015. febr. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha már bizonytalan vagy az ingatlan hátrányait nézve, akkor inkább ne menjetek bele, még akkor sem, ha közben elviszik a házatokat!
2015. febr. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát én kihagynám ezt a "remek" lehetőséget.

Az ingatlanos olyan, mint a politikus. Csoda, ha a nevét nem hazudja. Persze, nem lesz sokáig a piacon az a ház, ha talál valakit, aki beveszi ezt a szöveget és gyorsan meg is veszi.

Meg azért elgondolkodtató, miért is adják áron alul.

Azzal meg ne kalkulálj, hogy tuti eladjátok egy éven belül. Vagy igen, vagy nem, elég lutri. A valami alakult majd akkor használd, ha lerakták a foglalót vagy előleget, meggyőzően érdeklődni még semmit nem jelent.

Még csak nem is ez a tökéletes ház, kompromisszumos megoldást pedig találhattok könnyedén. Hitelekbe se ugranék bele csak úgy, még ha olyan anyagi helyzetben lennétek, hogy hitel nélkül vesztek másikat, meg nem gond két házat is fenntartani esetleg évekig, akkor poénnak elmenne. Azon túl szvsz meredek butaság lenne.

2015. febr. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hát megkönnyítette a döntést a sors. Tegnap este hívott az ingatlanos, hogy lefoglalózták egy másik irodán keresztül. Ez azért durva, de az a nagy igazság, hogy én levontam az árából a kompromisszumokat és még azon felül is kb 15%-kal olcsóbbnak találtam. Az ilyen házak ha nincs semmi ilyen bajuk kb. 30%-kal drágábbak. Az meg a jelek szerint is elég vevőcsalogató. Aki együtt tud élni a bajaival az elég jól járt. Hát ez van. Az ingatlanosokat jól ismerem persze, tudom hogy azt mondják ami nekik jó vagy amit hallani akarok de ez kivételesen így volt. Az utolsó árcsökkentése óta kb. 3-4 hétig volt a piacon.
2015. febr. 5. 07:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!