Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Belevágjunk vagy ne?

Belevágjunk vagy ne?

Figyelt kérdés

Nagy dilemmába vagyok. Párommal májusban összeházasodunk. Van egy lakásunk, ami saját, és szeretnénk vidékre költözni jövőre. Azaz Budapest vonzáskörzetébe. Fix munkahelyünk van. Arra gondoltunk, vagyis az az álmom, hogy saját kertes házunk legyen, jó nagy kerttel, ahol lesznek tyúkjaim, veteményesem, kicsit tudjak önfenntartó lenni. Mivel párom X nevű városban dolgozik, gondoltam oda ki költöznénk én bejárnék Pestre dolgozni. Tudom, hogy hitelt kell felvenni, mert a mi kis pici lakásunk nem fedezné a házat. Kicsit megtorpantam. Azt tudni kell, hogy az esküvőre is keményen spóroltunk és minden segítség nélkül sikerült összehozni a pénzt, tehát tudnánk még egy évig is keményen spórolni, hogy minél kevesebb hitelt vegyünk fel. Egyáltalán nem vagyok otthon ebben, gondoltam valami megtakarítási számlát kéne nyitni, de az egy év alatt biztos nem kamatozna úgy. Tehát teljesen kezdő vagyok ilyen téren. Hogy csináljuk az egész lebonyolítását, mi érné meg jobban, és a fő kérdés, belevágjunk?


Nagyon köszönöm a válaszokat.


2012. márc. 20. 12:49
 1/10 anonim ***** válasza:
A hitelről lebeszélnélek, mi soha semmire nem veszünk fel hitelt, jobb nem kockáztatni. Én a helyetekben belevágnék a spórolásba, mostanában eléggé padlón vannak az ingatlanárak, jelentősen áron alul lehet nagy és jó állapotú házakhoz hozzájutni jó helyen. A megtakarítási számla viszont jó ötlet, kössetek le minél nagyobb összeget, hogy kamatozzon, és próbáljatok havonta hozzátenni minél többet a lekötésetekhez. így lehet a lehető legrövidebb idő alatt a lehető legtöbbet összespórolni.
2012. márc. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Totál ugyanebben a cipőben járunk mi is. Ha van pár évetek, a fundamenta a legtutibb ingatlanra. Ha azonnal akartok menni, akkor vmi jó hitel. Mi 1000% h belevágunk. Jön a gyerek is, kell vmi kert. Meg szoba. Meg hely.:) Szóval egy normális ház.

Hajrá Nektek is!

2012. márc. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Általában lehet eseti megtakarítási számlát is nyitni és legtöbb esetben nem kerül semmibe. Hitel :S sajnos neharagudj ebben én csak negatívat látok... nekem is van álmom és jövőképem. Én úgy csinálom, hogy szeretnék egy kertes házat de nem veszek fel hitelt. Hanem az amit 10 év alatt befizetnék + kamatok meg ilyen olyan díj. az előnyömre fordítom és 5-10 év alatt megspórolom magamnak az összeget. És én kapom a kamatot és az állam is ráfizet és stb stb.... Én így gondolkozom és lehet én vagyok a lüke de a kamat nekem útvesztő és 10 évig elásni magam egy ilyenbe.... inkább a másik... jobban is érzem magam tőle és az enyém... fordítva sajnos csak rosszabb lenne... számomra. De ha nagyon siettek akkor hitel :S
2012. márc. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Húúúú köszönöm a bíztatást! Az a baj hogy nem akarok évekig várni. Max jövőre mennék. A legrosszabb, hogy mikor itt a tavasz, mint most is ez az érzés egyre jobban előjön. És lehet pár év múlva meg magasak lesznek az árak. Hitel nélkül nem tudjuk megúszni. A lakásunk ér kb. 8 millát, egy jobb ház ahol kinéztük 15 milla körül van, de felújítani kell. Szóval önerő van (ha el tudjuk adni a lakást), de még pluszba ugyanennyit összegyűjteni...képtelenség ennyi idő alatt...


A fundamentáról már hallottam, de egyáltalán nem értek hozzá. Megéri egy évre egyáltalán?

2012. márc. 20. 13:06
 5/10 anonim válasza:
FUNDAMENTA.... neharagudj akkor inkább már generalli... a fundamenta elrak az első befizetésedből vagy 40ezret.... inkább generalli 3 év után hozzányúlhatsz és ha akarod folytathatod van nekik eseti folyószámlájuk ha kell külön is rakhatsz pénzt kamatozni... Hisz abból is fizetik a kövi embert... A generalli csak veled foglalkozik ilyen téren ami a tied az a tied is marad. Nagy kamatokkal dolgozik és megbízható!
2012. márc. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A "kölcsön veletek eszik", én a helyedben kiadnám a lakást 1 évre + spórolnék, ha a szülőknél el lehetne húzódni erre a időszakra.

Én a mai világban 5 millió feletti kölcsönt nem mernék felvenni.

Megértve az álmokat.

2012. márc. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
35%

A hitel nem rossz vagy gonosz, csak ésszel kell csinálni. Alapvető ökölszabályokat tarts be, pl a teljes bevételed 20%-át ne haladja meg a törlesztő, meg ilyesmik. Beszélj pénzügyi tanácsadóval. Most már nem olyanok a hitelek, mint pár éve, hogy 0% önerő 100% kockázat. Meg lettek fogva a bankok, drágább is lett a hitel. De ha van egy pecó, amit bedobtok önerőként, és az 50%, sztem nem lesz gond. (azért nem árt odafigyelni, hogy az élet sokat változhat: munkahely elveztése, betegség, nagyobb kiadások hirtelen, gyerek, stb)

Én biztos nem várnék 10 évet, hogy összegyűljön.


Nem vagyok üzletkötő, hogy a fundamentát reklámozzam, de úgy tudom, ahhoz még az állam is tesz hozzá, de biztos vannak jobbak a piacon. Körül kell nézni, független pénzügyi tanácsadókkal beszélni.

2012. márc. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%

Vannak jobbak és nem csak odatesz az állam! Negatív megtakarító vagy ha inkább fizeted a hitelt mint várj 10 évet. lesz házad hitelből: Fizeted a rezsit, az építkezést vagy felújítást, a törlesztőrészletet. De legalább egyből van, vele együtt rengeteg gond.


pozitív megtakarító: kamatot kap, olyan házat épít vagy felújít és beis rendez ésd nem kell csak rezsit fizetni. egy kertesháznál mindig van mit csinálni. szerszámok stb...


Időbe lekezded megse kottyan a 10 év... és legalább 10 év után sajátod lesz egyből gondmentesen.

10év alatt majd gyötrőtsz pár napot. fix állás sem mindig fix... akár lehet válság stb...szóval

én ilyen vagyok te olyan... ezzel nem is kötöszködök.

2012. márc. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
55%
Fundamenta pont erre van!
2012. márc. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Csak hogy a Fundemanta-témát lezárjuk: a minimális idő 4 év.


Kedves Kérdező,

mi fogunk felvenni hitelt, ugyanilyen okból. A baba már megvan hozzá mondjuk :-)) Úgy számolunk, hogy a teljes vételár kb 30-35%-a lesz hitel, a többi önerő.

Már most járjuk a biztosítókat és kötünk munkanélküliségi biztosítást: ha valamelyikünket kirúgják, akkor a biztosító x hónapig fizeti a törlesztőt és a rezsit. Eddig sajnos csak nagyon drágát találtunk :-((( Még nem adjuk fel! :-)

Azért is fogunk mindenképpen költözni és hitelt felvenni, mert ide fizikailag nem fér el még egy gyerek (29nm), márpedig nem szeretnék 10-15 év korkülönbséget :-))

2012. márc. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!