Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Vajon túl van építve a zártker...

Vajon túl van építve a zártkert, amit venni szeretnék? (számok lent)

Figyelt kérdés
Kinéztem egy házat ami nagyon tetszik, de kb 1000nm zártkerten van a 85 nm lakóingatlanként bejelentett téglaház. Tulajdoni lapon 400 nm kivett lakóház+udvar, és 600nm egyéb kert van feltűntetve (illany/víz van, gáz/csatorna nincs). Én úgy tudom, hogy 3%-ig beépíthető a zértkert, de ha elosztom a 85-öt az 1000-rel, akkor majdnem 8%-ot kapok, ennyi a jelenlegi beépítettség. Elképzelhető, hogy emiatt a jövőben bontási határozat szülessen, vagy a "kivett lakóház" védelmet nyújt, és jogosan áll ott mind a 85nm? Szó szerint nem mondja a tulajdoni lap, hogy kül- vagy belterület-e.

2015. febr. 18. 22:19
 1/2 anonim ***** válasza:
Nincs gond, mert csak a fennmaradó 600 m2 a zártkert.
2015. febr. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha az adott település honlapján fenn van a helyi szabályozási terv tervlapja, akkor nézd meg, milyen építési övezetbe tartozik az adott terület (hivatalosan már régóta nincs olyan kategória, hogy zárkert, noha még sokszor a tulajdoni lapon sincs átsorolva és köznyelvből is "kiírthatatlan", szóval más néven lesz), és a helyi építési szabályzatban nézz utána, hogy az adott építési övezetben mekkora a max. beépíthetőség. Ha ezek a dokumentumok a neten nem érhetőek el vagy nem ismered ki magad bennük (gondolok itt a tervlapra), akkor telefonálj be az önkormányzat építési osztályára, mond meg, melyik terület / utca érdekel, és kérdezz rá a max. beépíthetőségre.
2015. febr. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!