Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Tapasztaltátok mostanában,...

Tapasztaltátok mostanában, hogy egyre többen elutasítják az ingatlanközvetítő közreműködését? Ezt annak köszönhetjük, hogy bizonyos irodák horror jutalék kulccsal már lejáratták a piacot? Meg sem hallgatják az embert, pedig 2% dolgozom.

Figyelt kérdés
2015. márc. 5. 18:38
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Nálam jópár éve (kb. tíz éve) az verte ki a biztosítékot, hogy venni akartam egy közvetítőn keresztül.. és akkor kiderült, hogy a közvetítő tőlem (a vevőtől!) és az eladótól is 4-4%-ot akart.. Természetesen nem kellett a lakás, kerestem másikat.
2015. márc. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:

En igyekszem kerulni a kozvetitoket, mert gyakorlatilag az a szakmajuk, hogy mindket feltol minel tobbet tudjanak lezsebelni. Es mar-mar serto az a marketing duma amit mindegyik ingatlanos startbol elkezd nyomatni, ilyenkor le kell allitanom es szolnom, hogy csak a kerdeseimre valaszoljon. Majd en eldontom, hogy a kilatas tenyleg csodalatos, erre nem neki kell felhivnia a figyelmemet.


Van rengeteg remek ingatlanos portal, tulajnak csak akkor erhetne meg kozvetiton keresztul hirdetni, ha nem er ra maga mutogatni az ingatlant, de ezert igen nagy arat fizet.

2015. márc. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
82%

Nekem a 2%-kal is bajom van.

Az eladásba belefeccolt munkát szívesen megfizetném.

Én 2000 forintos órabérrel dolgozom úgy, hogy jól értek ahhoz, amit csinálok.

Ha kimondottan az én házam eladása ügyében dolgozott valaki 50 órát, akkor nem sajnálnám a 100.000- forintot. De az 50 óra munka fejében egy ingatlanos 2%-ot akar, ami 600.000.- forint, és egy fél millióért nem akar megdolgozni, csak tartja a kezét, hogy fizessek.

Na emiatt nem kell az ingatlanközvetítő.

Mi köze az ő munkájának ahhoz, hogy mekkora értékű az ingatlan?


Képzeld már el, hogy az autómosóban az autó értéke szerint menne a mosás, egy Trabant 2000 forint, egy zsír új Mercedes meg mondjuk negyed millió.


Szóval az a bajom, hogy a jutalék mértéke és az elvégzett munka értéke köszönő viszonyban sincs egymással, hanem a szabadrablás kategória!

2015. márc. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
73%
Én tavaly két lakást adtam el ingatlanossal, és egyet vettem. Mikor én hirdettem, egyetlen érdeklődő nem volt, az ingatlanos pedig az egyiket 10 nap(!), a másikat 2 hét alatt adta el. Úgy emlékszem, ő 3 %-ot kért, de azt "rátettük" az árra, így nem okozott gondot.
2015. márc. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
7%
Utolso, ne kamuzz. Amire tavaly (!) te nem kaptal egyetlen erdeklodot sem, azt ingatlanos sem tudta volna eladni ket heten belul.
2015. márc. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem az a baj, hogy

1. nincs semmilyen minőségi követelmény (sem az irodákon belül sem valamilyen központi szerv által) az ingatlanosokkal szemben (az OKJ képesítés meg a névjegyzék egy vicc). Ez + az esetenkénti magas sikerdíj vonzza azokat, akik csak "a zavarosban akarnak halászni"... Ők (is) járatják le a szakmát, mert igenis, ezt is lehet magas szakmai színvonalon művelni!

2. Sok iroda tényleg elrettent a 4-6%-os jutalékkal. (De azért ez még jól is jön annak, aki ésszerűbb százalékkal dolgozik. - Bocs, de ezt ki (legalább bizonyos esetekben) ki kellene tudnod használni a kommunikációdban.)

3. Az irodák versenyhelyzete, amennyiben jelenleg az a trend érvényesül, hogy a mennyiség a minőség előtt, ront a helyzeten, pedig a versenyhelyzetnek alapvetően kellene lennie szelektáló szerepének, ami ma nincs... A nagyok úgy gondolják, bármit megtehetnek, mert nagyok, és a nagy számok törvénye szerint úgyis lesz bizonyos számú üzletkötésük. A kicsik meg próbálják tartani magukat...


De a megbízóknak is megvan a maguk felelőssége:

1. "majd akkor jöjjön, ha lesz vevője, akkor aláírok egy eseti szerződést" - hogy ajánljak valamit, amit nem láttam, aminek nem tudom a hátterét??? Az érdeklődő felé is tartozom felelősséggel. (És hogy költsek a SAJÁT PÉNZEMBŐL, a SAJÁT KOCKÁZATOMRA az ingatlana hirdetésére, amivel olyan érdeklődőket generálhatnék neki, akik nem találják meg a magánhirdetését??)

2. "minek akar kijönni? Minden panel ugyanolyan" - ez talán a kedvencem:)) Ha minden panel ugyanolyan (mint ahogy nem az), akkor miért pont az ő lakását akarná bárki megvenni??

3. "nem írok alá semmit, mert LUSTA VAGYOK elolvasni a szerződést" - nem a lakás a legkomolyabb vagyontárgya? Ha ez nem ér meg annyit, hogy elolvasson 2 oldalt, akkor nincs több kérdésem...


Szóval maguk a megbízók is hajtják bele elsősorban a kis irodákat a zavaros ügyletekbe, írásos megállapodás nélküli "zavarosban halászásokra"...


Persze nem akarom ezzel a "szösszenettel" az irodákat védeni, nekem is sok rossz tapasztalatom van, de jót is tudok erről a szakmáról mondani...

2015. márc. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:

6-os vagyok, 3-asnak:

Persze igazad van, de a te órabéred fix, a sikerdíj meg nem az. Én hónapokig ajánlgattam kis összegű, havi fix díjas megbízási lehetőséget a reménybeli ügyfeleimnek. Szerinted??? Senkinek sem kellett! O kereslet volt rá!

A mai viszonyok között inkább a végén, a sikeres eladás után fizetnek sokat, mint havonta keveset, hiszen nem tudom garantálni a sikert...


Mert miért is választanának egy ilyen lehetőséget, ha másik 9 ingatlanos ingyen is foglalkozik vele, és ha lesz üzlet, akkor örül az eladásnak, és inkább akkor kifizeti a sokkal többet...

2015. márc. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Válasz a 3-ra. Aki csak ezt látja, az a költségekkel, és az idővel nem számol. Egyrészt egy ingatlant általában nem egyedül hirdet az ingatlanos, másrészt van olyan ingatlan amit másfél évbe is beletelik eladni. Hogy miért, mert mindenki aki elad természetesen a legmagasabb áron akarja eladni, és kevesen vannak, akik csak hóbortból hirdetnek. Tehát akiben megfogalmazódott az eladás, annak mondjuk ki, az esetek 90 %-ban sürgős, még ha ezt titkolja is. Ekkor a kedves tulajdonos leül a gép elé, és megnézi egy semmitmondó kalkulátoron, hogy mennyit ér a lakása ( általában m2 ár) Csak éppen azt felejti el, hogy 15 éve hozzá sem nyúlt a lakáshoz, sőt maga a ház amiben a lakás van is egy pukkanat! Aztán (mivel a kalkulátornak hisz) ragaszkodik egy olyan árhoz, ami irreális! Aki tényleges OKj-s vizsgával rendelkezik, az tanult értékbecslést is, tehát rögtön tudja, hogy amit a kedves tulaj beárazott, abba még az is bele van kalkulálva, hogy az unokája ide született, és ez mekkora érzelmi érték. Térjünk vissza a költségekhez: Ha kiemelsz egy hirdetést, márpedig megteszed, akár napi 500-600 Ft-ot is költesz rá. Számold ki ez 15 ingatlannál! Valamint add hozzá, hogy hányszor viszel ki olyan érdeklődőt akinek nem tetszik a lakás. És ott a konkurencia is. Az ingatlanos tényleg a tulajdonos végső árára teszi a jutalékát, és csak akkor térhet el ettől a tulajdonos biztatja rá. Aki nem használja ki azokat az ingatlanosokat akik tényleg reális áron dolgoznak, azok maguktól veszik el a lehetőséget! Ráadásul a tulajdonos legkevésbé szereti olyan portálokon megjelentetni a hirdetését, ahol ezért fizetnie kell, ezért a jófogás OLX a sztár. Csak azt nem veszi észre, hogy felteszi reggel 8-kor és este 10 órára a 43 oldalon található a hirdetése. Minden ingatlanos portál kér pénzt azért hogy kiemelt helyen legyen egy hirdetés. Az ingatlanos simán elbukhatja ezeket a forintokat, ha nem általa sikerül eladni az ingatlant. Tehát nem gondolom, hogy nincs létjogosultsága a normál áron dolgozó ingatlanosnak, főleg ha annyival drágábban adja el az ingatlant amennyi a jutaléka!
2015. márc. 7. 07:44
 9/28 anonim ***** válasza:

6-7 vagyok:

Igen, csak az embereket (végülis jogosan) nem érdekli az, hogy MÁSOK lakásaira mennyit költünk, csak azt látják, hogy 3-szor mentem ki hozzájuk, 5 hete ismerem őket, de elkérem a magam százalékát:S - de legalább örülnek:)

Be kellene kalkulálniuk, hogy a lakásikra költött pénzünkön + a rájuk fordított időn kívül meg kell fizetniük a fennmaradásunk árát is - Persze ha mi is fix díjazásban részesülnénk, akkor nem kellene. De ahogy már írtam, én próbálkoztam ezzel, teljesen feleslegesen...


Még egy kis kiegészítés a 3-asnak: Az iroda persze mindig leveszi a magáét (nagy irodáknál több körben is). Mire "lecsorog" a pénz ahhoz, akivel a tulajdonos szerződött, és akinek a munkáját látja, elég kevés marad. Olyan "torta" ez, amit százfelé osztanak... Ráadásul a költségek nagy részét az állja, aki a megbízást szerezte... Szóval épp nem tőle kellene számon kérni a pénzt...

2015. márc. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

6-7-9 vagyok, szintén 3-asnak (hiába, mindig eszembe jut valami): igazad van abban (is), hogy ugyanolyan munkát végzünk a lakás értékétől függetlenül DE! kis értékű lakások eladása jóformán csak a havi költségeket fedezi, abból nem lehetne megélni...

(Ezért is van sok irodában minimáldíj.)

Én úgy fogom fel, hogy a kis lakások tulajdonosainak kedvezményesen dolgozom, "cserébe" növelik a forgalmam - minden esetben azonban nem engedhetném meg magamnak az ilyen üzletmenetet, mert egy szezon alatt csődbe mennék...

2015. márc. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!