Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Engem terhel-e a felelősség,...

Engem terhel-e a felelősség, ha szívességi lakáshasználó zavarja a szomszédokat?

Figyelt kérdés
Ingatlanomat el szeretném adni. A vevő egy félév múlva fog fizetni, addig megengedtük neki, hogy szívességi lakáshasználóként tartózkodhat az ingatlanban. Szomszédok elmondása alapján hangosan bulizik, ami zavarja a szomszédokat. Fel akarnak jelenteni. Engem terhel-e a felelősség a lakás használó viselkedése miatt? Megjegyzem, a feljelentgető szomszéd szerette volna megvásárolni az ingatlant, most is szeretné de áron alul ezért neki nem adom el.

#szívességi lakáshasználó
2015. márc. 8. 10:15
 1/10 anonim ***** válasza:

". A vevő egy félév múlva fog fizetni, addig megengedtük neki, hogy szívességi lakáshasználóként tartózkodhat az ingatlanban. "


Miért nem fizet most? Jól átkúrtak öcsém :D

2015. márc. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
46%

Igen, mert te vagy a tulajdonos, ez a te felelöséged. Rakd ki az illetöt, vagy pedig add el neki a lakást azonnal. Attól kezdve ö a tulajdonos, és nem te´ged büntetnek meg, hanem öt.


Mellesleg elég hülye vagy, ha megengedted, hoyg beköltözzenek fizetés nélkül, mert kitenni nem lesz egyszerü, ha nem fizet, csak ottmarad.

2015. márc. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
46%
Hehe, hol lehet ilyen palimadarakat fogni? En is szeretnek vasarolni egy lakast, de mielott kifizetnem, egy ideig ingyen szeretnek ott lakni! :)
2015. márc. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
37%
Egyáltalán kötöttetek hivatalosan, ügyvéd előtt szabályos adásvételi szerződést? Vagy bármit, ami hivatalos és nem szóbeli? Lúzerkám, az életben nem rakod ki őket! Lelakják, széthordják a lakásodat, jó, ha nem gyújtják fel. Én még ilyet nem is hallottam, bulizásra van pénzük, neked nem fizetnek? Fogadni mernék, hogy nem napon barnultak.
2015. márc. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A kérdésre kéne válaszolni, nemde? Nem ismeritek a teljes helyzetet, nem pont úgy van ahogy ti gondoljátok. A többi válasz lehetőleg a kérdésre válaszoljon. Legközelebb tartsatok meg magatoknak a véleményeteket és értelmes választ adjatok!
2015. márc. 8. 12:42
 6/10 A kérdező kommentje:
Megint kihangsúlyozom: A KÉRDÉSRE válaszoljatok! A többi legyen a mi dolgunk.
2015. márc. 8. 12:45
 7/10 anonim ***** válasza:
Már ítram: mivel te vagy a tulajdonos, ezért te vagy a felelös.
2015. márc. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ok,pontosítom, annyit kell tudni hogy fizetnek de nem hivatalosan, mert nem akartam adózni utána, eddig minden hónapban fizettek,a feljelentgetős szomszéd pedig még mindig meg szeretné venni az ingatlant, szerintem ezért eltúlozza a dolgokat és minden követ megmozgat hogy neki adjuk el de áron alul akarja megszerezni.Szóval azt szeretném tudni hogy ennek számomra milyen következményei lehetnek?Pénzbüntetés vagy mi?ha valóban buliznak és hangosak, rájuk hívja a rendőrt, akkor engem büntetnek meg vagy őket?Köszi a válaszokat..
2015. márc. 8. 14:40
 9/10 anonim ***** válasza:

"annyit kell tudni hogy fizetnek de nem hivatalosan, mert nem akartam adózni utána"


"szerintem ezért eltúlozza a dolgokat és minden követ megmozgat"


Hamarosan a NAV-nal is fel fog nyomni, en inkabb azert aggodnek, nem a rendorsegert. Hacsak nem rokonod a lako, nem fogjak bevenni a szivessegi lakashasznalatot.

2015. márc. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 egySanyi ***** válasza:
Autó vásárláskor is kipróbálod a kiszemelt verdát, ezt be kellene vezetni lakásokra, házakra is. Pár hónap alatt meg eldöntöd hogy tetszik-e a lakás, környék, bogaras szomszédok...
2015. márc. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!