Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Nyaralni mentünk volna, de le...

Nyaralni mentünk volna, de le kell mondanunk, a foglaló visszajár ez esetben?

Figyelt kérdés
A múlt hónapban 10000ft-tal lefoglalóztunk egy balatoni nyaralót.Pár napra rá anyukám élettársa meghalt.Anyu nagyon maga alatt volt és sajnos agyvérzésen esett át egy hete.Azóta mindenféle vizsgálata volt,mivel idős már,így nem tudom valaha felépül-e .Most szeretnénk visszamondani a nyaralást,mert így nem fogom itt hagyni.Az a kérdésem mivel a foglalás elején tartunk vagyis kárt nem okoztam az időpont fentartásával ,mert most is hírdeti a hölgy a nyaralót,visszakaphatom -e a foglalót vagy sem.Minden fillére szükségünk van gyógyszerek kezelések stb.
2015. márc. 22. 05:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A foglaló nem jár vissza, azért foglaló. Persze ha rugalmas a tulaj, akkor lehet, hogy megértő és visszaadja, de nem követelheted rajta.
2015. márc. 22. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%

A foglalónak az a lényege, hogy elveszíted, ha te mondod le, ha pedig a másik fél, akkor duplán jár vissza (tehát ő is ugyanennyit bukik).

Ergo nem, nem kapod vissza, hacsak a szerződésben nincs olyan, hogy pl. ha nagyon korán mondod le, még a felét visszakapod, vagy hasonlók. Szokott ilyen kikötés lenni, de ha nincs, akkor bizony bukjátok az egészet.

2015. márc. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%

Először is nézz utána, hogy előleget vagy foglalót fizettél? Sokan keverik a két fogalmat.

Nézd meg a nyaraló honlapján a lemondási feltételeket.

Ott valószínűleg le lesz írva (mint általában minden ilyen helyen), hogy mennyi idővel a foglalás előtt lehet lemondani. Van ahol napokban mérhető van ahol hetekben de előfordul a több hónapos időintervallum is. Ez általában úgy működik hogy bizonyos időn belüli lemondás esetén visszajárhat, bizonyos időn túl nem jár vissza, és túl későn történt lemondás esetén a teljes nyaralás összegét ki kell fizetni. Igaz ezt nagyobb helyek tudják megcsinálni.

2015. márc. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A nyaraló tulajdonos magánszemély,semmilyen szerződésünk nincsen.Ő meg hírdette majd ,én utaltam a foglalót,de sajnos nemvárt esemény történt, amiért visszamondani kényszerülünk.Ő másnak kitudja adni a nyaralót mivel ,csak juliusba mentünk volna ,alig meg hírdette mégcsak.Én úgytudom,h visszajár,ha sok idő van még a nyaralási dátumig ,és akkor mondja vissza valaki.
2015. márc. 22. 12:26
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne minket győzködj, azzal semmire sem mész!
2015. márc. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem győzködtem senkit sem ,csak leírtam a tényt.
2015. márc. 22. 13:31
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha úgy tudod, hogy visszajár, akkor miért kérdezted meg itt?

Nemrég foglaltunk le mi is egy balatoni vízparti kecót néhány napra, május elejére, horgászat céljából. Kifizettük a foglalót, de tisztában vagyunk vele, hogy rossz idő esetén nem fogunk lemenni és bukni fogjuk a pénzt. Ez egy ilyen dolog.

Beszélj a tulajjal, de ha nem adja vissza, akkor így jártál...

2015. márc. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!