Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Érdemes megvenni egy lepukkant...

Érdemes megvenni egy lepukkant tömbben levő panellakást nagyon olcsón?

Figyelt kérdés
Nincsenek albérletfizetési gondjaim, és tudnék venni pár hónap múlva rendes környéken is lakást, de arra gondoltam, hogy mivel mennek fel a lakásárak, esetleg később eladhatnám valamivel jobb áron, és addig is tartaná az értékét a pénzem. A lakást fel is kéne újítani, de pár százezerből ki tudnám hozni, és ez is növelné az értékét. A tömbben eléggé lecsúszott elemek is laknak, de vannak rendes lakók is.
2015. márc. 28. 22:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Járj utána, mennyi adóssága van a háznak, utána dönts.
2015. márc. 28. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
el tudom kepzelni, hogy vannak, akik nem fizetik a kozos koltseget, de azoknak raterhelik a lakasara az adossagot nem? vagy ez hogy van? a kozos kepviselot el tudom keriteni mondjuk, es ki tudom faggatni a dologrol. eleg rossz hiru lepcsohaz amugy, a kornyekbeliek elmondasara alapozva. Bar akik a hazban laknak es konszolidaltak, ok azt mondjak, hogy el van ez tulozva kisse.
2015. márc. 28. 23:44
 3/7 anonim ***** válasza:
65%

Én is azt mondanám... :-) most akarom eladni a lakást, bár ez elég jó hely még mindig. Na ugye, mondtam? :-)

Komolyan, miért nem vársz pár hónapot, és veszel normális lakást? Jobb környéken! Nekem pl. a környék is számít!

Tudod, majd egy éve nézek házat. Én úgy látom egyelőre, hogy ezt a áremelkedést az ingatlanosok gerjesztik. Magasabbra árazzák be a házakat mint tavaly tavasszal. Ennyi. És? Akkor most mi van? Ki veszi meg? Mennyiért? Tényleg az történt, hogy tavaly november óta, amikor még nagy volt a kínálat, és kicsi a kereslet (olvastam, ingatlanos is mondta), szezonon kívül (télen) megfordult a széljárás és most megnőtt hirtelen a kereslet? Fura. Esetleg mittudomén egy év alatt, talán. Figyelgesd egy hónapig alaposan a számodra érdekes hirdetéseket a neten (környék + lakások), és majd meglátod, mire gondolok. Nálunk ez van, ha jól sejtem te Pesten laksz.

A felújítást számold át többször és nézd meg a lakást alaposan, nehogy beleszaladj valamibe!

Ja, és én ezt úgy fogalmaztam meg, hogy ez nem egy zokni. Ez egy lakáscsere. Picivel nagyobb dolog. Okosan! És mindenekelőtt jól fontold meg a döntésedet!

2015. márc. 29. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
ja pont ezt latom en is, a meghirdetett arak ellenere, hogy francokat mennek fel az arak, az embereknek egeszen egyszeruen nincs keszpenzben annyi, hogy kapkodjanak ilyen aron a lakasokert, szerintem is kamu ez a hirtelen parszazezres emelkedes. Csak akkor lenne valos a dolog, ha a kereslet oldalan is lenne penznovekedes, de nincs :) Meg ha csak ennyit mentek feljebb, nagy kaland, akkor varok meg egy kicsit es teszek meg felre par plusz honapig. Amugy videki kozepes meretu varosban elek, a fovaros nem vonz lakas szempontbol :)
2015. márc. 29. 00:53
 5/7 anonim ***** válasza:

"Csak akkor lenne valos a dolog, ha a kereslet oldalan is lenne penznovekedes, de nincs :) "


Fogalmam sincs, mi a valosag, nem vagyok a tema szakertoje, de egy tenyezo, ami novelheti a keresletet az a banki kamatok csokkenese, nezzuk peldaul az alapkamatot, le lehet kerdezni az mnb oldalan: [link]


Egyre csokkennek a kamatok, ezert olcsobb kamatot felvenni, meg kevesbe eri meg a meglevo penzt bankban tartani.

2015. márc. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
84%
"el tudom kepzelni, hogy vannak, akik nem fizetik a kozos koltseget, de azoknak raterhelik a lakasara az adossagot nem?" Ez igaz, de a jelzálogból nem lesz pénz, viszont a ház működését finanszírozni kell, és ha nem folyik be elég pénz, emelni kell a közös ktg-et. Végrehajtást is lehet kérni az adós ellen, de kérdés, van e végrehajtható jövedelme? És a végrehajtás, ügyvéd stb. ktg-ét is meg kell előlegezni, ami esetenként több tízezer Ft is lehet. Arról nem is beszélve, hogy "egy lepukkant tömbben" lévő lakást nem biztos, hogy haszonnal el tudsz adni.
2015. márc. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
ertem, koszi, el is vetettem az otletet. amugy nem az Avas lakotelep:) szerencsere a varosunkban csak par ilyen tomb van, es ott sem annyira elvadult a helyzet.
2015. márc. 29. 12:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!