Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlancsere esetén lehet...

Piroska és a farkas kérdése:

Ingatlancsere esetén lehet így eljárni az illetékkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Tehát : férjemmel mindketten 35 év alattiak vagyunk, de nekem van ingatlanom. Ezt fogjuk nagyobbra cserélni. Úgy tudom,akkor lehet a vagyonszerzési illeték alol mentesülni, ha a vagyonszerzőnek ez az ingatlan első tulajdona, és ha a vagyonszerző 35 év alatti. Namármost, ha az új ingatlanban a férjemmel 50-50 %-ban leszünk tulajdonosok, akkor férjem mentesül az illetékfizetési kötelezettség alol, én pedig csak a 2 lakás forgalmi értékkülönbözetének a fele után kell, h fizessek? vagy ez így túl szép lenne, h igaz legyen...?
2015. márc. 30. 16:20
 1/5 anonim ***** válasza:
A férjed mentesül, neked pedig a jelenlegi ingatlan és a következő ingatlan értékének a fele közti különbözet után kell fizetned.
2015. márc. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
1-es vagyok: bár ugye az valószínűleg negatív lesz (hacsak az új lakás nem kerül kétszer többe, mint a jelenlegi), és akkor neked sem kell:)
2015. márc. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
a jelenlegi értéke 7,5 millio, a leendő ingatlan értéke 12,5, tehát 5 millio lenne az illetékszámítás alapja, és én úgy tudom, h azt fizetnem kell, a másik tulajdonosnak pedig, aki kapja az 5 milkot, elvileg nem. De most az is kérdés számomra, h így ha az 5 millio felét nézzük, az meg már nem a 4 %-os, hanem a 2 %-os illetékbe esik,nem? Szoval jelen esetben HA kell fizetnem, akkor 5m / 2- nek a 2 %-a, az 50 ezer lenne az eredeti 200 helyett. hát örülnék...
2015. márc. 30. 18:09
 4/5 anonim ***** válasza:
Kár ezen aggódnod úgy is ügyvéd bonyolít minden ő majd meg oldja hogy jó legyen és ne fizess semmit. Én se fizettem egy fillért se .
2015. márc. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az ügyvéd majd megmondja.

Én azonban úgy gondolom, így nem illetéket, inkább adót kellene fizetned, amennyiben 5 évnél nem régebben van a neveden a jelenleg lakás. Mert a jelenlegi ingatlan értéke 7,5 millió, a jövendő tulajdonrészed értéke várhatóan 6,75 millió lesz.

2015. márc. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!