Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogy működik az adásvételi...

Hogy működik az adásvételi szerződés megírása?

Figyelt kérdés

Természetesen tudom ügyvéddel, amit a vevő visz rendszerint.

De mi a folyamata? A vevő megkeres egy ügyvédet aztán az ügyvéd leül az eladóval és a vevővel, hogy mit szeretnénk belefoglalni az alapokon kívül? Vagy ír egy szerződést a vevő elvárásai szerint és ha az eladónak nem megfelelő akkor átírja? Soha ne volt szükségem ügyvédre, lakást sem vettem még, így ne vagyok tisztában mi is a pontos folyamata ennek az egésznek.


2015. ápr. 4. 09:12
 1/2 anonim ***** válasza:
Alapesetben egyszerűbb ha mind a 2 fél ott van. Így a későbbiekben nem lesz vita és nem kell átíratni,akár többször is a szerződést,ami ugye + pénz. Mi így csináltuk.
2015. ápr. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
A vevő választ egy ügyvédet (aki ideális esetben rendszeresen foglalkozik ingatlan adás-vételi szerződésekkel). Az ügyvéd bekéri az alapadatokat (személyes adatok, ingatlan adatai, fizetési ütemezés) rákérdez, hogy van-e az adás-vételnek valamilyen különleges pontja. Ezután elkészít egy "szabványos" szerződést, amilyennek szerinte lennie kellene, amit kiküld mindkét félnek, akik ellenőrzik az adatokat és beleírják a megjegyzéseiket (ha hiba van az adatokban vagy ha valamit módosítani szeretnének - a módosításokat nyilván a másik féllel is egyeztetni kell, és megállapodásra kell jutni). Aláírás előtt megkérdezi, átolvasták-e, vannak-e kérdések, illetve átveszik a módosításokat.
2015. ápr. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!