Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » CSOK bizonytalanság van, ha...

CSOK bizonytalanság van, ha van a nevemen ingatlan, de ráíratom a gyermekeimre, vagy édesanyámra, akkor már megfelelek a feltételnek? .

Figyelt kérdés
Egyéb kérdésben minden OK, csak attól félek, hogy azt mondják, hogy volt már a nevemen ingatlan, hiába írattam át a lakást, nem leszek rá jogosultMert úgy tudom régen az volt a cél, hogy a fiatalok az első lakásukhoz hozzájussanak a szocpol segítségével, nekem ebben az esetben már nem az első lenne, igaz? Vagy most ez nem számít, csak a CSOK igénylésekor nem legyen a nevemen ingatlan?

2015. ápr. 11. 12:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Erre vonatkozóan az a szabály, hogy az igénylés pillanatában ne legyen a neveden ingatlan, illetve ha volt ingatlanod és az eladása az igénylés előtt 5 éven belül történt, akkor a a teljes árát bele kell forgatni az új vásárlásába. Mivel Te ajándékozni fogsz, így rád ez a szabály nem vonatkozik, viszont ne a gyerekedre írasd, hanem anyukádra az ingatlant, mert ha gyermeked is veletek költöző lesz, az Ő nevén sem lehet ingatlan.


Itt a hivatalos CSOK tájékoztató:


[link]

2015. ápr. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Viszont amennyiben öröklés útján szerezted az ingatlan max 50%-os tulajdonrészét, akkor nem kell tenned semmit, maradhat a neveden, és megkaphatod a szocpolt (vagyis CSOK-ot).
2015. ápr. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Szia! Nagyon köszi a választ! Szóval gyerek nevén sem lehet, meg azt is hallottam, hogy később ha van a nevükön ingatlan, akkor elesnek az első lakáshoz jutóknak járó támogatástól.

Viszont ha édesanyámra íratom (jobb félni, mint megijedni) és vele történik valami, hogy tudom kiküszöbölni, hogy azt ne édesanyám vagyonaként kezeljék és osztozni kelljen a nővéremmel, hiszen az az enyém?

2015. ápr. 12. 11:12
 4/4 anonim ***** válasza:
Ezt a kockázatot csak úgy tudod kiküszöbölni, ha édesanyád a CSOK igénylése után visszaajándékozza neked az ingatlant.
2015. ápr. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!