Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Jól élhető település Budapest...

Jól élhető település Budapest közelében?

Figyelt kérdés
Max. 30km-es körzetben keresnék megfizethető (pl. Budakeszi, Dunakeszi kizárva) családi házas övezet. Ahol most élünk, elég nagy a kisebbség aránya - ezért költöznénk elsősorban olyan helyre, ahol a lehető legkevesebben élnek, ahol nyugodt szívvel engedhetem a gyerekem általános iskolába, vagy ahol nem kell tartani tőlük, miközben sétál az ember hazafelé. Néztük pl. Tordast, Érd parkvárost, Szigetszentmiklóst stb. Ha ezek is rosszak, tudtok esetleg jobb települést ajánlani? Köszönöm előre is!
2015. ápr. 12. 21:37
1 2
 1/16 anonim válasza:
100%
Telki, Budajenő, Nagykovácsi.
2015. ápr. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Még: Maglód, Gyömrő, Isaszeg, Pécel, Biatorbágy, Budaörs. De amiket te is írsz, azok is jók. Nem mindegy persze melyik részükön veszel házat. Itt - ahol lakok - is vannak kisebbségiek (nem az egész településen, csak pár utcában), de nem volt belőle gond -tőlünk pl ki is esik, soha nem járunk arra. (7 évesen egyedül jártam iskolába, ami 1,5 km-re van).
2015. ápr. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

1. válaszoló válaszai.


De a kedvencem BUDAKESZI

2015. ápr. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
De durva, hogy a Magyarság (aki eltartja, kiszolgálja a cigányságot) menekülni kényszerül. Lakhelyét, otthonát elhagyni a zaklatás elől...
2015. ápr. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Igen, én is borzasztónak tartom a helyzetet - hét végén jártuk a környékbeli helyeket, siralmas a helyzet :(


Persze Budakeszi, Telki stb. nagyon jók lehetnek - csak sajnos nem a mi pénztárcánkhoz szabták ott az árakat.

2015. ápr. 13. 10:19
 6/16 anonim válasza:
Telki és Budajenő már olcsó, csakhát Pest messze van. De ha jól tudom kisebbség egyáltalán nincs.
2015. ápr. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Nyilván mindenkinek más az "elérhető" árkategória.


Telki és Budajenő nekünk nem hogy nem olcsó, hanem határozottan drága :(


Nagyságrendileg olyan ház, amit keresünk, pl. Érd, Szigetszentmiklós viszonylatban 18-20M körül kifogható, Telkiben, vagy Budajenőn már 28, inkább 30M-tól mennek felfelé, sajnos ez nekünk már nem fér bele.

2015. ápr. 13. 14:16
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát nehéz, mert pl. Érden sok a nem napon barnult. Szigetszentmiklóst nem ismerem, bár szerintem onnan meg a bejárás nem túl jó, ha Bp-re jártok be rendszeresen. Ami drága az valószínűleg azért drága, mert a legjobb helyek egyike. Ami meg olcsó, annak is mindig megvan a miértje. Mi Kistarcsán vettünk házat, ez viszonylag elérhető árban van, azonban Kerepes közelsége kapcsán vannak romák sajnos, igaz, ahol mi lakunk, ott egyáltalán és kiváló rész. Ugyanakkor a lányom most megy iskolába és hát nem oda visszük, hanem behozzuk a XVI. kerületbe éppen ezért. De pl. ajánlhatom Csömört, az egy drágább kategória, de jó hely.
2015. ápr. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
A felsorolt településeken nagyjából megegyeznek az árak, tapasztalatból mondom, nincs akkor különbség, mint amit leírtál. Érd jobb, élhetőbb kerületeiben is nyilván drágábbak a házak, mint mondjuk a pálya mellett vagy Parkváros központi részén, de ugyan ez a helyzet Szigetszentmiklóssal.
2015. ápr. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek, mentek a zöld kezek!


Nekünk nem elsődleges szempont a napi bejárás - bárhol tudunk dolgozni, havonta 2-3x elég bejönni Pestre.


Most amivel nagyon szemezek: Tordas, és Martonvásár.


Tordas weboldalától őszintén el voltam ájulva: igazi nyugat-magyarországi településeket megszégyenítő parkok, utcák voltak...

Ráadásul a pálya 3-5 perc, azon meg 15 perc Budaörs, ami nagyon jónak mondható.


Végignéztem az általános iskolai osztályok fényképeit, és egy olyan sem volt rajta, aki(k) elől innen "menekülnénk"


Egyelőre azt nem tudom, hogy ezt a nagyon falusias életet mennyire tudnám megszokni - de ez a 15 perc pályán c. dolog némi reményt ad :)


Szóval esetleg Tordasról és/vagy Martonvásárról közvetlen tapasztalata van valakinek? (neten utánaolvastam)

2015. ápr. 13. 16:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!