Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Eladnám a házat - de a szomszé...

Eladnám a házat - de a szomszéd nem engedi?

Figyelt kérdés

Szép jó napot mindenkinek! Teljes szívemből kívánom,hogy abban,amiről most írni fogok,soha ne legyen része senkinek,akivel pedig esetleg már mégis történt ilyen vagy ehhez hasonló,azt arra kérném,hogy akár kommentben,akár privát üzenetben legyen szíves ossza már meg velem a tapasztalatait,ötleteit. Aki csak teheti és van egy szabad 5 perce,legyen szíves olvassa el a most következő sorokat.


Sok-sok évvel ezelőtt örököltem egy házrészt. Korábban a gondozásával,és a felújításával rajtam kívül álló okok miatt nem sokat tudtam foglalkozni,viszont az elmúlt 5-6 évben szerencsére eljutottam odáig,hogy több figyelmet és pénzt tudtam rá fordítani,amit az idő múlásával az ingatlan folyamatosan romló állapota is egyre indokoltabbá tett. Így néhány évvel ezelőtt tudtam egy nagyobb felújítást végezni a házrészemen,amit ezzel el is tudtam kezdeni árulni. Az első érdeklődőkre nem is kellett sokat várni,az utóbbi időben is egyre többen jöttek megnézni a házat,ami a felújított és kipofozott ingatlan kinézetén kívül még annak is köszönhető,hogy a településen munkahelyek és megközelítés szempontjából is jó helyen van. Amíg viszont üresen állt a házrész,a szomszédos részekbe sajnos új szomszédok költöztek,akikkel az évek során csak a gondok kezdtek el jelentkezni. Ezek a szomszédok főleg középkorú-idősebb emberek,akik már jórészt nem dolgoznak,a nap nagy részét otthon töltik,így hamar feltűnt nekik,hogy a felújítás után egyre több érdeklődő embert viszek oda. Amikor megtudták,hogy a részem üresen áll,természetesen megpróbáltunk megegyezni abban,hogy mivel nekik lenne a legkényelmesebb az,hogy az a rész is hozzájuk tartozzon,így egyelőre albérletbe odaköltözhetnek,később pedig esetleg akár meg is vehetnék. 2 hónap telt el úgy,hogy sem az albérleti díjat,sem a közüzemi számlákat (a házrész összkomfortos,tehát víz+gáz+villanyszámlákról van szó) nem voltak hajlandóak fizetni,így a 2. hónap után kilakoltattam őket. Az ingatlanomat tovább kezdtem árulni,korábban csak az ablakokba volt kitéve az ELADÓ felirat,ezután a história után viszont interneten is próbálkoztam a hirdetésével. Sorra jelentek meg az érdeklődők. A közelmúltban már-már úgy nézett ki,hogy az egyik érdeklődőből lesz a vevő,de mikor másnap ráírtam,az ember arra panaszkodott,hogy mégsem akarja megvenni,merthogy borzalmas a lakókörnyezet,és hogy a szomszéd elüldöz mindenkit. Megkeresett a házrészem melletti szomszéd is,aki szerint már korábban is voltak érdeklődők,de ezek a szomszédok sorra elhajtották őket ilyenekkel,hogy pl. nem is eladó a részem,csak kiadó. A szomszéd azt is elmondta,hogy ők maguk sincsenek jóban ezekkel a szomszédaimmal,amióta csak az utcában laknak,mindenkivel összevesztek,köszönni sem hajlandóak.


Sajnos hirdetgetném tovább,de úgy érzem,annak nincs értelme,hogy még további 8 érdeklődőt odavigyek,megmutassam nekik a házat,majd amikor esetleg visszamennek még nézelődni a házhoz,őket is elhajtsák,így ezúton kérdezek mindenkit,hogy mi erre a megoldás szerintetek? Van-e esetleg valaki,akinek már volt része ilyenben,az rendeződött-e,és ha igen,hogyan? Van-e esetleg valaki,aki tudja,hogy jogilag vonatkozik-e erre valami,és ha igen,mi? Mit lehet tenni ilyenkor? A házrészben szinte minden érdeklődő látott fantáziát,csak a szomszédokkal van a baj. Várom az értelmes hozzászólásokat,ötleteket,véleményeket,az ÉRTELMESRE pedig külön szeretném felhívni a figyelmet: a ,,Lődd főbe a szomszédokat!",meg ,,Gyújtsd fel a kérót,és akkor nem lesz vele bajod!" típusú hozzászólásokkal légyszíves kíméljetek! Előre is köszönöm,szép napot mindenkinek!



2015. máj. 4. 13:27
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Előre közlöd az érdeklődővel, hogy a szomszédod szórakozásból szívatja az érdeklődőket. Akármit mond a ház eladó.
2015. máj. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Kezdj el te is kifejezetten kellemetlen lenni számukra. Én mit tennék a helyedben? Ordenáré nagy hangos ereszd el a hajam bulikat szerveznék oda, de olyanokat, hogy pokollá tenném az életüket (Az a tipikus 10 percenként rendőrséget kihívósat) . Egy hónap múlva könyörögnének, hogy inkább adjam el... Még lenne pár tippem tippem, hogy mivel lehetne kellemetlenné tenni a szomszédoknak a jelenlétemet ( egy kis állattartás, a libák nagyon jók erre, jó hangosan gágognak...) satöbbi satöbbi... Lényeg az, hogy nekik pokol legyen ott. Ameddig ezt a helyzetet te nem teremted meg, addig ők nagyon jól megvannak a kis világukban, eszük ágában sincs támogatni semmilyen változást. Ezt a kis saját világukat kell "megzavarni" úgy, hogy érdekeltek legyenek a változásban. Amíg te a JÓSZOMSZÉD szerepet játszod, addig nincs semmi esélyed és vesztes vagy ebben a játszmában.
2015. máj. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Mindkét válasz nagyon tetszik idáig: szerintetek az mennyire billentené ki őket a ,,kis világukból",ha csak kifejezetten roma érdeklődők számára hirdetném meg a házat? Vagy azt nem tehetem diszkrimináció miatt?
2015. máj. 4. 14:20
 4/21 anonim válasza:
47%

Ingatlan részed van vagy társasházba önálló lakásod?

Ha ingatlan részed van a többi tulajdonostársnak elővásárlási joga van, el se adhatod a beleegyezésük nélkül (ha 3. személynek adod el nekik le kell mondani az elővásárlási jogukról).

Viszont van lehetőség az ingatlan közös tulajdonának megszüntetésére. Ennek elég spec. szabályai vannak nem untatok vele senkit. Több lehetőség is van. Kérdező ha érdekel küldj privátot és leírom milyen eljárások vannak az esetedre, este lesz rá időm most viszont vége a szünetemnek.

2015. máj. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam,de ezek a szomszédok is érdekes módon időről időre kiteszik a saját házrészük ablakába az ELADÓ feliratot,és most,hogy az én részembe kikerült,hogy-hogy nem ők is kitették. Érti ezt valaki? Ha ők is el akarják adni az övéket,miért küldik el az érdeklődőket? Ha el akarnak menni,nem mindegy,ki fog ott lakni? Lévén,hogy házrészekről van szó,ha az érdeklődő azt látja,hogy egymás mellett két rész is eladó,nyílván nagyobb eséllyel fogja egyszerre mindkettőt megvenni,tehát épphogy segítenünk kellene egymást,ha el akarják adni ők is az övéjüket - vagy akkor ezek szerint mégsem akarják?
2015. máj. 4. 14:30
 6/21 A kérdező kommentje:
A 4-es sorszámmal válaszolónak: Igazából mindkettő. Társasházban található ez a házrész,és nem egyedüli tulajdonosa vagyok,hanem hárman örököltük összesen - de a másik két tulajdonos is el szeretné adni velem egyetértésben,nem áll szándékában egyikőnknek sem odaköltözni. Ezt jobbnak láttam itt leírni,hogy a többieknek is világos legyen.
2015. máj. 4. 14:38
 7/21 anonim ***** válasza:
74%
az elővásárlósí is úgy van, hogyha neked van egy másik vevőd aki 12 helyett adna érte 14etakkor az övé a ház kivéve ha az akinek elővásárlási joga van nem adja meg ugyan azt az összeget
2015. máj. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Sajnos a legtöbb érdeklődővel még odáig sem jutottunk el,hogy egy ajánlatot mondjanak... előbb lettek elküldve. Ezzel az elővásárlási joggal meg úgy vagyok,hogy tekintve,hogy 2 hónapig ingyen ott éltek ezek a szomszédok,és nem győztem fizetni utánuk a rezsit utólag,nem akarok több közös bizniszt. Ha az albérletet sem voltak képesek kifizetni,kötve hiszem,hogy megvennék a házrészemet...
2015. máj. 4. 15:15
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Dobd fel a szomszédnak, hogy így is úgy is elfogod adni.

Á variáció, drágán jó családnak.

Bé variáció, amennyiért viszik, és annak aki viszi.

ÉS hangoztasd, ha úgy van 300 e ért is oda fogod adni cigányoknak. Döntsék el, hogy kivel akarnak egy közösségben élni.



Másik variáció, a szomszédot jól megruházni/ruháztatni. Nagyapám azt monda a verés csak a cserépedénynek árt...



Harmadik variáció belemész egy szomszéd háborúba. Zavarás/zajongás. Plomba letépkedés a mérőórákról. Feljelentgetés, csak úgy kreatívan...


Amúgy egy ügyvédet is megkérdeznék erről. Mivel neked anyagi kárt okoznak, ezért beperelni őket... Nagy esély nincs nyerésre, bizonyítani is nehéz, de senki se szeret bíróságra járni.

2015. máj. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Tetszenek az eddigi válaszok,egyiken-másikon szavamra el is gondolkodtam. :) Esetleg ha valaki kíváncsi erre az ingatlanra,képeket is tudok küldeni. :D
2015. máj. 5. 15:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!