Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyivel ér többet a házunk...

Mennyivel ér többet a házunk most, hogy kiépítették a határátkelőt községünkben? Mindamellett, van valaki, aki Debrecen környékén közvetlenül a Román határ mentén venne házat?

Figyelt kérdés

Illetve, ha egy nagyközségben házat vennél, mennyi pénzt áldoznál rá? Megadnád a 10M Ft-t vagy mivel ez csak egy község 5M Ft-nél többet ne kérjek a házért? Az interneten egy portál 7M Ft-re értékeli a házat úgy, hogy még ezt az új főutat a határátkelőt nem számolja bele.

Már vagy 2-3 hete fent van a ház a neten, mert eladó,

de eddig nem jött érdeklődés a ház felől. Néztem fórumokat ahol errefelé vennének házat, de egytől egyig elavultak azok a házat keresünk oldalak.



2015. jún. 17. 05:06
 1/6 anonim ***** válasza:
86%

A romániak között hirdesd! A napokban olvastam egy ingatlanközvetítőről, aki ott árulja a házakat a betelepülni szándékozóknak.

De ha a ház közel van az úthoz, akkor inkább kevesebbet ér, mint többet.

2015. jún. 17. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nincs közel az úthoz, nagyon jó fekvésű, szigeteltség, energiatakarékosság stb. minden téren 1000%os.

Csak, a környék miatt egy lyukas fillért se ér, akármennyire is érték.



Volt, egy román hirdetés, házat venne Magyarországon vagy Romániában, 40-45.000E között.


S. Gondolom, beírta a google keresőbe hogy POCSAJ. és megírta: Köszönöm, de engem csak csíkszeredai ház érdekel...

2015. jún. 18. 05:23
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"szigeteltség, energiatakarékosság stb. minden téren 1000%os. "


Szóval egy passzív házról van szó? Hőszivattyú meg minden?

Szomorú, hogy egy vagyont rákölthettetek, de nem fogjátok viszontlátni az elhelyezkedés miatt.

2015. jún. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ám, az a weboldal, írta, ha Budapesten lenne a házunk, akkor 40.000.000Ft-t érne.


Extrák pl. a 40m mély artézi kút,

vagy éppen a beüvegfalazott tornác mely annyira zsír, hogyha visszaesik odakint a hőmérséklet nem kell beindítanunk a fűtést.


A gyümölcsfák mellékesek, gyümölcsöst bárki tud csinálni,

a szomszéd portákkal ellentétben, itt megtalálhatók még a melléképületek,

maga az összterület 1228m2


lényegében, több mint 30 éve éltek itt a szüleim,

csak arra való tekintettel, hogy tesóim ugye a Dunántúlon élnek, a család a fontos jeligére válunk meg ettől a háztól.

2015. jún. 22. 05:06
 5/6 anonim ***** válasza:

A határátkelő miért pozitívum? Ennek inkább taszítana a forgalma miatt. Mindig elcsodálkozom, amikor valaki úgy hirdeti a lakását, hogy pl. a Tesco mellett van. Na és? Hatalmas zaj és forgalom lehet, ezért szerintem inkább értékcsökkent.


Írtad, hogy 30 évig a szüleid a házban laktak. Tehát nem éppen fiatal kégli. Fel lett újítva a mai kor követelményei szerint? Mert ez lényeges.

A másik pedig az, hogy egy ház értékét mindig meghatározza, milyen a környékben a munkalehetőség, a közlekedés, az infrastruktúra.

2015. jún. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

ha viszonylag normális minőségű úton eddig is meg lehetett közelíteni (azaz mondjuk nem földúton kellett eljutni a házig), akkor szerintem inkább csökkent az értéke, mint nőtt.

határátkelő, főút > jelentősen megnövekedett forgalom, kamionok, emiatt szinte borítékolható, hogy mivel új út, száguldozni fognak rajta és lesznek balesete, útlezárások, mint minden egyes főúton. szerintem a rendőri jelenlét is megnő. ezt döntse el mindenki, hogy pozitívum vagy sem, ha te gyalog viszed a gyereked az oviba, akkor pozitívum, ha magad is autós vagy és nem szereted betartani a 30-as táblát, akkor negatívum.

valamint, egy főúthoz és a kamionosokhoz szerintem egyértelműen hozzátartoznak az örömlányok. egy szó mint száz, ha ilyen helyen laknék, nem örülnék a határátkelőnek.

én falun lakom, kb. 10 évvel ezelőttig a falu elejéig eljött a bu, onnan mindenki földúton ment haza, a 4-5 km-re lévő városba is földúton sétáltunk/bicikliztünk át. kb. 10 éve megépült a műút, nem lett főút, mégis olyan száguldozás van, hogy tényleg csak annyi az előnye, hogy az autósoknak kényelmesebb, és a gyalogosnak nem lesz tiszta por a lába, amint kilép az utcára. illetve persze fonttos, hogy a városba is át lehet mostmár menni rendes úton, de a gyerekeket azóta nem engedik úgy ki, mint régen. nekem nincs gyerekem, de a sok szemét köcsög száguldozó már több állatunkat is elütötte. hidd el, azokat is meg lehet siratni, mert sok helyen a kutya/macska is családtag. akkor mg pont emellett az új út mellett laktunk, szinte gyerek voltam, még örültem is neki, pedig nyáron nyitott ablaknál nem lehetett semmit nézni a tévében, úgyse hallottunk belőle semmit. pár éve elköltöztünk, ugyanebben a faluban, de én örülök neki, hogy 100 m-t földúton kell megtennem, ennyi nem sok, viszont itt senki nem húz el az orrom előtt 150-nel, amikor kilépek a kapun.


ár: nagyon sok minden számít, de itt falun a palota kategória van 10 M felett. a szomszéd városban vannak családi házak 10 felett, de elég régóta hirdetik, a kutyának nem kell. hozzáteszem, itt se kelnek a házak, még a 10 alattiak is évek óta hirdetve vannak. így nem tudom, hogy egy ilyen árkategória épp a román határ közelében kinek lenne az álma.

2015. jún. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!