Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Reális ár lenne, vagy próbálju...

Reális ár lenne, vagy próbáljunk még alkudni?

Figyelt kérdés

Salgótarján szélén, egy családi házas környéken nézünk házat a férjemmel (mi is ebben a városban lakunk).

Néhány napja megnéztünk egy házat, amiben kb. 8 éve már nem lakik senki, de kívülről nem néz ki rosszul (nem mállik, nem vizesedik, nincs "lelakva"). Bent a falak jó állapotban voltak, minden helyiségben szépen lemeszelve, viszont mindent ki kéne cserélni, padló, fűtés, villany, nyílászárók, stb. A ház szinte teljesen üres, a fürdőszobában és a konyhában hagyott régi bútorokat is értelemszerűen ki kell cserélni. Az épület fő gerendái jó állapotban vannak, de a tetőt is cserélni kell. A telek mérete nagy, 2000 m2, a ház ebből kb. 100 m2, alatta pince található. A házhoz tartozik még egy nagy melléképület, amiből garázs és egy nagyobb tároló kialakítható, jó állapotban van.

A kerítés sajnos nagyon rossz állapotban van, tehát munka lenne vele bőven.

A tulajok 6,5 millió forintért árulják. Reális lehet ez az ár? Mennyit lehetne ebből esetleg lealkudni?

Sajnos képet nem tudok mutatni, mert nincs fent az interneten, mi pedig az első találkozáskor nem fotóztunk.



2015. jún. 17. 09:11
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
81%

Mindenképpen alkudni kell, még ha reális az ár akkor is! Mert ha nem alkuszol, te magad vagy ellensége a saját pénzednek. Minden forint amit lealkudsz, téged erősít és segít, hogy az előtted álló nem kevés felújítási munkát legyen miből finanszírozni!

Én például 5 milliós ajánlatot tennék először.

2015. jún. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
87%
Nekem soknak tűnik, ha ennyit rá kell költeni. Amit felsoroltál az rengeteg pénz.
2015. jún. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
76%

Azt vedd figyelembe, hogy amit felsoroltál munkák megcsináltatása (látatlanban) minimum 80.000/m2 (vagy több)+ kerítés + tervezés + e-napló + stb..

Érni fog az ingatlan 15 milliót, ha elkészültél vele.

Vagy ez nem számít, mert van miből finanszírozni és sohasem fogod/akarod értékesíteni.

2015. jún. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Én és a férjem szeretnénk benne élni, fiatal házaspár vagyunk. Hitelt nem szeretnénk felvenni (ha nem muszáj), a megspórolt pénzünkből szeretnénk házat venni. Mivel mi is a közelben lakunk és a költözés nem sürgős, így szabadidőnkben tudnánk szépen lassan újítani az épületet.

Elgondolkodtunk ezen a házon, mert látunk benne fantáziát (és rengeteg munkát), de mi is sokalljuk a 6,5 milliót.

2015. jún. 17. 09:46
 5/28 anonim ***** válasza:
74%
Második, e-napló mihez kell? Kerítéshez?
2015. jún. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
68%
E-napló nem kell, az új fűtés rendszernél persze kellenek új engedélyek, kéménybélelés is és annak engedélyeztetése stb. A 80eFt/nm is reális, nekem is ekörül van hasonló felújítás Budapesten, de valszeg arra olcsóbb, ha ti csináljátok sk akkor főleg.
2015. jún. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
43%

Tetőcsere, ha a szarufákat is cserélik építési engedély köteles. Ekkor kell e-napló.

Mivel T.Kérdező csak annyit írt, hogy "a tetőt is cserélni kell" ebből én a teljes szerkezet cseréjére gondoltam.

2015. jún. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
43%

Ötödik!

"Második, e-napló mihez kell? Kerítéshez?"

Esetleg még ahhoz is, mivel nem tudjuk, hogy a ház esetleg műemléki környezetben, vagy helyi utcaképi védelem alatt áll-e (nem valószínű).

2015. jún. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A ház egy átlagos külvárosi utcában van (a kerítés dologra reagálva).

A tetőnél a tulajdonos azt mondta, hogy a szerkezet még viszonylag jó állapotban van, de ezt majd a legközelebbi látogatás alkalmával bővebben megnézzük, átnézzük. Az is lehet, hogy érdemes lenne egy teljesen új tetőt csinálni, ha már újítani kell.

A környéken megnézünk majd több házat is, hogy legyen viszonyítási alapunk.

2015. jún. 17. 11:41
 10/28 anonim ***** válasza:
51%

Én is köszönöm. Jövőre akarok kerítést csinálni, azért kérdeztem, kicsit megijedtem, h ehhez is kell mindenféle papír.

Már csak azt nem értem, hogy egy kérdésen mi a fenét tud lepontozni a sok nagyokos! (Tessék, ezt is lehet! Akinek ennyi öröme van, hogy egy kérdésre is rányom, nagyon intelligens lehet.)

2015. jún. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!