Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Reális ár lenne, vagy próbálju...

Reális ár lenne, vagy próbáljunk még alkudni?

Figyelt kérdés

Salgótarján szélén, egy családi házas környéken nézünk házat a férjemmel (mi is ebben a városban lakunk).

Néhány napja megnéztünk egy házat, amiben kb. 8 éve már nem lakik senki, de kívülről nem néz ki rosszul (nem mállik, nem vizesedik, nincs "lelakva"). Bent a falak jó állapotban voltak, minden helyiségben szépen lemeszelve, viszont mindent ki kéne cserélni, padló, fűtés, villany, nyílászárók, stb. A ház szinte teljesen üres, a fürdőszobában és a konyhában hagyott régi bútorokat is értelemszerűen ki kell cserélni. Az épület fő gerendái jó állapotban vannak, de a tetőt is cserélni kell. A telek mérete nagy, 2000 m2, a ház ebből kb. 100 m2, alatta pince található. A házhoz tartozik még egy nagy melléképület, amiből garázs és egy nagyobb tároló kialakítható, jó állapotban van.

A kerítés sajnos nagyon rossz állapotban van, tehát munka lenne vele bőven.

A tulajok 6,5 millió forintért árulják. Reális lehet ez az ár? Mennyit lehetne ebből esetleg lealkudni?

Sajnos képet nem tudok mutatni, mert nincs fent az interneten, mi pedig az első találkozáskor nem fotóztunk.



2015. jún. 17. 09:11
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%

Igazad lehet, kérdező, az etesi lakókról, bevallom, sohasem laktam még Salgótarján környékén sem, csak mivel magam is keresem a majdani megfelelő ingatlant, így találtam azt a házat. Én magam túl vagyok egy építkezésen, meg egy romhalmaz felújításán, így tudom, miről beszélsz, ha azt mondod, láttok benne fantáziát. Ez tényleg nagyon fontos szempont!

Szóval ha alkudni akarsz, a következőképpen tedd. Először is írjatok össze minden hibát, minden hátrányt, és ezt soroljátok is el a tulajnak. Utálatos dolog, de fanyalogjatok. Aztán, már elmenőben mondjátok meg, hogy nektek 5 misinél nem ér többet a ház. Ez már megfelelő alkupozíció, amire nem fognak hanyatthomlok igent mondani, (ha igen, akkor ott valami kehe van) de mindenesetre átgondolják. Néhány nap múlva kezdődhet a valódi alku. Közben nézelődjetek, legyen a tarsolyotokban még néhány potenciális lehetőség, mert a tudat, hogy más lehetőség is van, segít az alkuban.

2015. jún. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
Fontos! Az ötmillás ajánlat után mindenképpen hagyjatok pár napos "hatásszünetet". Ezalatt otthon szépen megpuhítják egymást, és már nem látják annyira ördögtől valónak a gondolatot, sőt örömmel tölti majd el őket, ha néhány százezerrel feljebb tudják tornázni az árat.
2015. jún. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

Egyébként amit leírtál, attól akár 12 milliót is érhetne a ház, ha szerencsésebb környéken lenne, de Komló, Ózd, Salgótarján, meg a Nyírség néhány települése igencsak sokat levesz az ingatlanok értékéből.

A tetőcsere mit takar? Csak a héjalást kell cserélni, vagy a gerendázatot is?

2015. jún. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Ja, és még valami! A falazatról mit tudsz? Mert pl egy 38-as falú, tömör téglából épült házat nem vennék meg semmi pénzért.
2015. jún. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%
" 38-as falú, tömör téglából épült házat nem vennék meg semmi pénzért." Gondolom a gyenge hőszigetelés miatt. Akármilyen is a falazat szigetelés kell rá. Kb. 5-10 év alatt megtérül az ára.
2015. jún. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%
Alkudni kell mindenképpen, mert ez így sok. Rengeteget költhettek rá. A tetőszerkezet stukaturos (nád és deszka), vagy betongerendás? Ez utóbbi a jobbik eset. A stukaturost anblok le kell dobni, a kistéglás tömör falra dryfit szigetelés kell, mert megfagytok benne. Ajtó, ablakcsere, víz, gáz-, csatornabevezetés, a belső csövek cseréje, új fürdőszoba, konyha... Ez minimum plusz 7 millió, nem éri meg.
2015. jún. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
81%
Én két éve adtam el egy romhalmazt, aztán vettem egy kisebbet, de fiatal házat. Nem ajánlom senkinek, hogy régi, rosszat megvegyen, de az én vevőm dózerral érkezett és telekárban vette meg. Alku úgy müködött, hogy százezer fölfelé, illetve lefelé, volt még egy vevőjelölt, ingatlanosnál össze eresztettük őket, jó árban sikerült eladni. A vétel húzósabb volt, öt hónap keresgélés után a véletlen (net) hozta meg a megoldást. Keressetek tovább, legyen egy hármas listátok, ha netán visszalép az eladó, vagy közben másnak eladta, maradjon egy a listán. Amit megvesztek.
2015. jún. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
19-es. tévedsz. Azt a házat nem vettük meg, mert nem lett volna a felújításra elég pénzünk, meg az eladó is sumák volt, viszont másik házat megvettünk, amihez UGYANEZT a statikust hívtuk. Erre nem mondta, hogy fel kellene újítani a tetőt, sőt, az egész ház jó állapotú volt, látszott, hogy a tulaj nagyon sok mindenre odafigyelt.
2015. jún. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!