Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan lehetséges az, hogy...

Hogyan lehetséges az, hogy egy épület más tulajdonában van, mint a telek, amin az épület áll? És ilyen helyzetben mennyire előnyös az épület tulajdonosának lenni?

Figyelt kérdés
Megvásárolhatnék egy garázs épületet, ami valaki más telkén áll (nem illegálisan épült!), és kíváncsi vagyok, hogy ez milyen költségekkel járna számomra. Azt tudom, hogy bérleti szerződést kellene kötnöm a telek tulajdonosával, és bérelni tőle a területet. De felmerül a kérdés, hogy mi történik, ha nem fizetek? Olyankor mit ér, hogy az enyém az épület? (nem szándékozom nem fizetni, csak kíváncsiságból szeretném tudni) És jó lenne tudni azt is, hogy pl. építményadót kell-e ilyen esetben fizetni? (nincs önálló helyrajzi száma a garázsnak) Ill. bármilyen más illeték-/adókötelezettségem lenne-e, ha megvenném?
2015. júl. 1. 13:33
 1/1 anonim ***** válasza:

Nekem van egy ilyen ingatlanom. Egy önkormányzat területén áll, ami állítólag nem elidegeníthető.


Itt ez az önkormányzat területfoglalási díjat szed havonta és nem is keveset.


Valami száma csak kell legyen annak a garázsnak, máskülönben hogy írják a nevedre?


Ha van akkor az önkormányzat vethet ki építményadót, itt azt is kell fizetni.

2015. júl. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!