Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha előleget adunk, mennyi...

Ha előleget adunk, mennyi ideig lehet húzni a lakásvásárlást?

Figyelt kérdés

Adott egy lakás, amire úgy 3-4 hónap, rosszabb esetben 5-6 hónap múlva lenne elég pénzünk. (Mármint az önerőre + az egyéb költségek)

Ha letesszük az előleget, mondjuk az ingatlan árának 10%-át, mennyi ideig esélyes húzni a megvételt?

Gondolom, tulajdonostól is függ, de általában hogy néz ki a gyakorlat? Vagy foglalóval jobban lehet időt húzni? (persze tudom, az kockázatosabb is)


2015. júl. 12. 17:32
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Csak írásos megállapodás kérdése.
2015. júl. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azt gondolom, de átlag mennyi idő szokott lenni?
2015. júl. 12. 17:38
 3/8 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem maximum néhány hónap, de nem szívesen, az biztos. Beszélj a lakás tulajdonosával, ő tudja megmondani, mennyit tud várni.
2015. júl. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%
Ha a tulajdonos nehezen tudja eladni az ingatlanát, akkor már volt rá példa, hogy hajlandó részletfizetésbe is belemenni.
2015. júl. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az a baj, ennél szerintem nem lesz ilyen gondja, mert eléggé áron alul adja a méretéhez és az állapotához képest.
2015. júl. 12. 17:50
 6/8 anonim ***** válasza:
86%

Attól függ, hogy a tulajdonosnak mi a további célja. Legtöbben akik eladják az ingatlanukat a pénzből újabb ingatlant vásárolnak. Így ha várnak is max 2 hónap. Mivel neki is le kell foglalni a új ingatlant, és nem biztos, hogy az ő esetében a másik eladó várni fog.

Ha az ingatlan amit megakarsz venni eleve üresen áll, vagyis nem lakik benne senki, akkor megbeszélés kérdése az egész. Akkor a tulaj akár fél évet is vár ha kell.

2015. júl. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
86%

Az előleg semmit sem jelent. Ha addig talál másik vevőt simán eladhatja, az előleget meg visszakapjátok.

A foglalóval lehet biztosítani, mert az nektek nem jár vissza, így nem érdeketek, hogy egyáltalán ne vegyétek meg. Neki sem érdeke, hogy másnak adja el, mert akkor foglaló dupláját kell visszafizetnie.

Egyébként minden megállapodás kérdése. Ha neki ez így megfelelő, akkor belemegy. Ha nem, akkor nem.

A lényeg, hogy legyen szerződés és abban írjatok le mindent!

2015. júl. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
57%
A 3-4 hónap szerintem még reális, hogy belemenjenek, de az 5-6 már nagyon sok.
2015. júl. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!