Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mi a vélemény a két ingatlan...

Kókuszlány kérdése:

Mi a vélemény a két ingatlan hirdetésről illetve hogy mit érdemes megkérdezni a megtekintéskor?

Figyelt kérdés

Holnap megyek lakást nézni és ha esetleg valaki ismeri a környéket akkor kérem írjon véleményt , köszi előre is.


[link]


[link]



2015. júl. 27. 23:45
 1/6 anonim ***** válasza:
66%

Izzó lakótelepről nem is hallottam még, de Káposztásmegyert ismerem. Pár barátom lakott ott.

Én ha két lakás közül kellene választanom akkor a káposztásmegyeri lakótelepet törölném is, meg sem nézném. Eleve az, hogy 36 nm-es már kizáró ok. Nem vagyok híve a baromi nagy lakásnak, de 36 nm az nagyon picike.

Nekem 50 nm a lakásom ami kislakásnak számít. A másik jobban tetszik, az esélyesebb lenne.

2015. júl. 28. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A környéket nem ismerem, de panelban már meg is sültél volna idén nyáron 2x is. A tégla lakást válaszd, a fűtése is gazdaságosabb, tudsz spórolni, ha akarsz.

Újpest nem a legjobb különben, sokat kell utazni a belvárosba onnan, és a hivatalok, posta, üzletek is 3-4-6 órával hamarabb zárnak, mint a belvárosban.

2015. júl. 28. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én sem ismerem a 4. kerületet áthatóan, az első lakás ahol van, ott jártam már, az valóban egy nyugodt, jó kis környéknek tűnik, de mindkét lakásra igaz, hogy kieső, ezért a belvárosba nehezen jutsz be, bár azt nem írtad, hogy hová kell eljutnod naponta, ha egyáltalán el kell. Ahogy én most döntök, azt kizárólag a 2 lakás képei, leírásai alapján döntöttem el, tehát hangsúlyozom, nem ismerem a környékeket. Én a 2. lakást választanám, mert egyrészt 55 nm-es, ami már azért élhető méret (nem tudom családdal vagy egyedül költözöl), a 36 nm nagyon picike. Anyukáméknak 1 szobás 32 nm-es lakásuk van, ami kicsi, itt meg ráadásul plusz egy szoba is be van zsúfolva, ami miatt biztosan kicsik a helyiségek. A másik pedig, hogy az 1. lakás távfűtéses, míg a 2. lakás egyedi fűtéses, ami mindenképp kedvezőbb, illetve későbbiekben könnyebben eladható. Igaz, hogy a konvektor meg gazdaságtalan fűtési rendszernek minősül. Ha valamelyik nagyon bejön a látogatás alkalmával, akkor mindenképp menj el még többször, járd végig a környékeket, esetleg kérdezgesd a szomszédokat, mi a véleményük, milyen a lakóközösség stb.stb.
2015. júl. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én újpesti vagyok. Mind a kettő szép környéken van, amit mindenképp próbálj ki, hogy tényleg olyan közel vannak-e azok a megállók mint ahogy írják :)

Az Izzó lakótelepen 4 emeletes 4. emelete, szóval csak akkor válaszd, ha bírod a cipekedést és nem itt akarsz megöregedni :) Viszont a tégla valóban egy jó pont. Elvileg közelebb is van Újpest-Központhoz. Nézd meg a redőnyt is, mi futottunk már bele olyanba, hogy a hirdetésben volt a valóságban nem :D


A Farkaserdősnél nézd meg majd a nyílászárót, a megállókat szintén. Oda 8. emelet van írva, ami lehet, hogy a legtetejét jelenti, mert káposztáson sok 8 emeletes panel van. Ha ehhez még ráadásul nyugati fekvés, akkor besülsz. Hidd el, én 9. emeleten vagyok, botrány :D


Amúgy így látatlanba az Izzósra szavaznék :)

2015. júl. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az 1. lakás nem túl nagy és ahhoz mérten drága, hogy már messze van a belvárostól és panel. A panoráma meg kb. az 10000. szempont a legtöbb embernél, ha emiatt tartják ennyire. Azok a híres befektetők is köszönik szépen már bevásároltak, akik miatt növekedtek a lakásárak, ez látszik az árváltozásokon is, hogy most már nem emelkednek tovább, nemsokára jön majd a lejtmenet ár szempontjából.

A második lakás már elfogadhatóbb méret és ár arányú, nagyobb, tégla, csak ott meg 4. emelet és nincs lift, ha jól sejtem melyik háztömbökben lehet ez a lakás.

2015. júl. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Közös költség, belmagasság és kártevők jelenléte még, amit meg kell tudni, és hogy van-e bentlakó gondnok, házmester.
2015. júl. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!