Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ez jó hatásos módszer az...

Ez jó hatásos módszer az ingatlan ügynök megkerülésére?

Figyelt kérdés
Haverom felkeresi az ingatlan közvetítőt és megnézz vele egy lakást. Utána én a vevő (semmi közünk egymáshoz) elmegyek erre a lakásra és becsöngetek hogy hallottam valahol hogy ez a lakás eladó és így megveszem tisztán a jutalék nélkül.
2015. júl. 29. 21:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Abban az esetben működik, ha az eladó szerződése az ügynökséggel nem tartalmaz olyan kitételt, hogy csak rajta keresztül adható el a lakás.
2015. júl. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
46%

Ha nem a nappaliban lennék, akkor köpnék egyet...

Az ilyenek miatt szoktak magyarozni.


Miért nem választasz valamelyik apróhírdetésből. Nincs közvetítő, nincs díja. Magadnak nézel meg esélyest, esélytelent, magdnak írsz szerződést, keresel ügyvédet..


Ha fillérbaszó vagy, akkor miért használsz ki másokat, akik energiát fektetnek egy üzletbe?

2015. júl. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
34%
Amúgy kizárólagos szerződést szoktak az eladóval kötni. Ha rajta keresztül ha nem, a jutalék jár...
2015. júl. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

"Amúgy kizárólagos szerződést szoktak az eladóval kötni. Ha rajta keresztül ha nem, a jutalék jár..."


Ezt nem értem és ha 4 ingatlan irodával köt szerződést és sikerül eladni a lakást valahogy, akkor mind a 4-nek kell fizetni jutalékot??

2015. júl. 29. 21:26
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Az eladó viszont, - ha nem hülye - nem köt kizárólagos szerződést...
2015. júl. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
49%
Jutalékot az eladás után kell fizetni. Nem az összes irodának.
2015. júl. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

"Jutalékot az eladás után kell fizetni. Nem az összes irodának."


De kinek fizeti a jutalékot, ha magánszemélyként vettem meg közvetítő nélkül?

2015. júl. 29. 21:31
 8/12 anonim ***** válasza:
96%
Ha olyan a szerződése, hogy eladhatja az ingatlanos nélkül, akkor járható út. Lehet persze itt moralizálni, hogy milyen dolog ez, de az ingatlanosok jó része (tisztelet a kivételnek) ott vág át, ahol tud, hazudik, mint a vízfolyás, és azt se tudja megmondani miből épült a ház...most vettünk lakást (szerencsére magánszemélytől), de sokmindent tapasztaltam az ingatlanosokkal kapcsolatban. Szóval nem véletlenül akarják sokan kikerülni.
2015. júl. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha kizárólagos szerződése van akkor nem tudja eladni neked, vagyis el tudja, csak jutalékot kell fizetnie az ingatlanosnak akkor is ha maga adja el.


Azt lehet, hogy felmondja a szerződést az ingatlanossal, ennek van egy kivárási ideje amíg még mindig nem adhatja el, utána szabad a pálya. Mármint akkor, ha az ingatlanoson kívül találtad meg, ha azon keresztül akkor akár több év is lehet amíg még utólag is kérhetik a jutalékot.


Az ingatlanost nem kell sajnálni. Igazából a legtöbb eladó maga is fel tudná adni a hirdetést, az átírást így is úgy is ügyvéd csinálja, szóval nem sok minden hasznod van belőle, ha ingatlanostól veszed. Valójában csak azért hirdetnek ennyi eladó ingatlant irodákon keresztül mert ha egy magánszemély felad hirdetést egyrészt kiszorítják, másrészt addig hívogatják az ingatlanosok amíg valamelyik ingatlaniroda beköti az eladót aztán a jutalékkal meg van már fejelve az eladási ár onnantól és ugyanazt a hirdetést adogatják fel horribilis jutalék reményében amit a tulajdonos maga is tudna.

2015. júl. 30. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem szoktam rákontrázni, de ahogy bezártam az oldalt, megnyitom az index -et, milyen cikket találok?


[link]


Felvezető: RAGADNAK, RÁSZEDNEK ÉS CSŐBE HÚZNAK, LÖVÉSÜK NINCS SEMMIRŐL, DE TARTJÁK A MARKUKAT A JUTALÉKÉRT. A SZAKMA IS TISZTULÁST SÜRGET.


Na, ezért írtam én is, hogy nem kell sajnálni őket.

2015. júl. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!