Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ez jó hatásos módszer az...

Ez jó hatásos módszer az ingatlan ügynök megkerülésére?

Figyelt kérdés
Haverom felkeresi az ingatlan közvetítőt és megnézz vele egy lakást. Utána én a vevő (semmi közünk egymáshoz) elmegyek erre a lakásra és becsöngetek hogy hallottam valahol hogy ez a lakás eladó és így megveszem tisztán a jutalék nélkül.
2015. júl. 29. 21:11
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
24%

Persze, simán megcsinálhatod.

Az eladókkal szoktak szerződést kötni, az eladó fizeti a jutalékot. Innentől nem értem, neked miért érdeked, hogy megkerüld az ingatlanost?! Hiszen nem te kötöttél vele szerződést, nem te fizeted a jutalékot....

Ha nem kizárólagos a szerződés, az eladó eladhatja magánúton is, vagy másik irodánál szerződve.

Viszont lehet, hogy az eladó bizalmatlan, ezért inkább elhajt téged, ha az utcáról becsengetsz, hogy te hallottad... Legalább mondj nevet, hivatkozz valakire, vagy szerezz telefonszámot, de ne törj rá a lakás tulajdonosára, mert bunkóság.

2015. júl. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván azért keresi a tulajdonost, mert ha az ingatlanosnak a jutaléka mondjuk 500.000 Ft ha nem kell kifizetni (mert nincs is miért) azt, vagy annak egy részét akár elengedheti az eladó a vételárból is... oly mindegy kinek adja oda, de a vevőt akár befolyásolhatja is a döntésében egy ilyen árkülönbség.
2015. júl. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!