Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szegeden a Retek utca és...

Szegeden a Retek utca és környéke milyen hely? Tényleg olyan "gettó" hely mint ahogy mondják? Milyenek ott az emberek?

Figyelt kérdés

2015. aug. 16. 10:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Menj végig a Google Street View-n rajta. Általában már az is megmutatja egy környék lakosságát. Ha minden második kapuban kinn áll egy népesebb család, az úton tolják tátott szájjal a babakocsit, szemből meg a tragacson hozzák a vasat, akkor nem ajánlott odaköltözni.
2015. aug. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes még az ilyesmihez megnézni Magyarország bűntérképét (a rendőrség és az Otthoncentrum honlapján is van ilyen, bár lehet, hogy közös adatbázisból táplálkoznak). Az is rendkívül árulkodó, főleg, ha leszűröd a különböző elkövetési módokra (pl. lakásfeltörés vs. garázdaság vagy személy elleni erőszak).
2015. aug. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, tényleg olyan gettó. Főleg a Csillag tér környékén.
2015. aug. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem gettó. Panelkörnyék. A közvetlen szomszédodat talán ismered, a többieknek csak köszönsz. Az utca békés, tiszta, a házak előtt virágos kertek. Éjfélkor is nyugodtan viszem le a kutyát, sosem ért sértés, vagy atrocitás, nemhogy támadás. Hogy egyes padokon kisebbségiek ülnek tavasztól őszig, reggeltől estig, kisgyerekkel, ez tény, a szomszéd ház előtt is. De 10 év alatt egyszer sem szóltak hozzám, se jót, se rosszat. Nekem más fogalmaim vannak a gettóról, mint a béke, a nyugalom és a biztonság. Ja, és még a menekültek sem járnak erre felé. Szegeden ez most nem sok helyről mondható el.
2015. aug. 18. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Arra fele lakott édesanyám, időnként meglátogattam, esténként meg átfutottam néhány utcával odébb, a nővéremhez. Sosem éreztem, hogy ott félnem kellene.

Gyere csak el a mi utcánkba Dunaújvárosban, rögtön húznád el az irhádat. Most is ott üvöltözik az őrült cigány

"Kikezdtél a maffiával, véged van!"

Ki mer kinézni ilyenkor az ablakon, hogy kivel ordít, azokra is rászáll. A rendőrség időnként elviszi, mert leszúrnak valakit a lakásán, kábítószer van nála, vagy összetör egy arra járó autót. Ha este elviszik, nem kell reggelig várni, hogy itthon legyen. Éjjel már ébredünk az üvöltözésére. Legutóbbi esete olvasható a neten, de a helyi újságba már nem került bele, nem olyan fontos az.

2015. aug. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
8 éven át laktam arrafelé, szerintem jó hely. ez csak urban legend, hogy gettó lenne. alsóváros az igazi gettós rész, cserepes sor mond valamit? (ha most kezded az egyetemet, akkor még nem, de majd fog...) volt olyan csoporttársam, aki a vasútállomás felé lakott, és nem mert egyedül hazamenni... én a belvárosból többször hazagyalogoltam, sosem féltem. a retek utcára le tudsz fordulni a szillériről vagy a józsef attiláról, mindkettő jól világított, biztonságos sugárút.
2015. aug. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem gettó, sok felújított panel van a környéken, elég rendesek és tiszták az utcák, jó az infrastruktúra. Igaz lakik arra pár család akiket bizonyos körök előítéletesen kezelnek, de én hiába járok arra sűrűn, nem sok zavargást láttam ott. Ha valamilyen atrocitás érne Szegeden, valószínűbb, hogy a belvárosban ér, semmint a Retek utca környékén.
2015. aug. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Sok az albérlő, egyetemista, stb, úgyhogy elég vegyes, de semmi gettó-feeling, vagy ilyesmi, nyugodtan odaköltözhetsz.
2015. aug. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!