Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Visszadobhatják a hitelünket...

Visszadobhatják a hitelünket annak ellenére, hogy az előkalkuláció pozitív kimenetelű?

Figyelt kérdés
Lakásvásárlás előtt állunk. Bankkal és külsős hitelügyintézővel is végeztettünk több előkalkulációt egy bankra vonatkozólag. Ha ezek az előkalkulácók azt jelzik, hogy megkapjuk a hitelt, élesben lehet probléma valamiért? Volt már valakinek negatív tapasztalata?
2015. okt. 18. 14:23
 1/9 anonim ***** válasza:

Negatív tapasztalatom nem volt, de épp tegnap olvastam, hogy lakásvásárlásnál érdemes úgy kötni az előszerződést, hogy abba benne legyen: ha pozitív előkalkuláció esetén mégsem kapjátok meg a hitelt, akkor ne bukjátok el az összes foglalót (előleget)

Mindjárt megpróbálom megkeresni az a cikket.

2015. okt. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Na, meg is találtam:

[link]

2015. okt. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, mi is ezt akarjuk megpróbálni, csak ha valami oknál fogva nem megy bele az eladó, attól nem akarjuk a lakást elvetni, hisz ki tudja mikor és hol találunk olyan lakást, ahol belemennek.

A természetes félsz pedig bennünk van, hogy mi van ha mégis visszadobják valamiért a hitelkérelmünket.

2015. okt. 18. 18:27
 4/9 anonim ***** válasza:

Az előkalkuláció még nem garancia a hitelre, csak a központi bírálat után biztos az eredmény.

Nagyon lényeges, mennyire volt alapos az előkalkuláció. Leellenőriztétek a folyószámla kivonatokat is?

KHR adatokat is megnézték?

Előzetes Értékbecslés készült?


Mivel ez a munkám, többféle negatív tapasztalatom is volt már ezzel kapcsolatban. Néhány példa:


- problémásnak ítélte a bank a Munkáltatót

- a folyószámla kivonatokon problémás tételek szerepeltek

- KHR-ben problémás tételeket találtak

- a bank belső tiltólistáján szerepelt a hiteligénylő

- nem lett jó az értékbecslés eredménye


Akkor a legnehezebb jól elkészíteni egy előszűrést, ha változó a bér, mert teljesítmény béres a hiteligénylő, vagy sok a kiegészítő jövedelem, ebben az esetben is eltérhet a központi bírálat eredménye az előszűréstől.

2015. okt. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha van esetleg még más hitel is, amit fizettek, akkor lehet probléma, ha ezt nem mondjátok az előkalkulációnál, mert akkor nem számolnak vele. Van egy százalék, aminél nem lehet több a törlesztés összesen, amit hitelre kifizettek. Tehát ha előkalkulációnál nem mondjátok, hogy ja igen, van még egy autóhitelünk is, akkor ott nem számolják, viszont az éles hitelbírálatnál minden látszik a khr rendszerben, ezért ott érhet meglepetés. Persze ez csak akkor ha van más hitel is és ezt nem mondtátok.

Még akkor is érhet meglepetés, ha a lakás árához képest maximális hitelt akartok felvenni, mivel a banki értékbecslést nem lehet előre kalkulálni, sőt mindig alul kell kalkulálni, mert előfordul, hogy alábecsli. A mi vevőink így jártak, aztán átmentek másik bankhoz, ott megkapták az egészet, igaz, pótfedezetet is be kellett vonni, ez meg probléma volt hirtelen és ment az idő vele.. Én ezekről hallottam, de én csak magánszemély vagyok, nem ez a munkám.

2015. okt. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha amiatt nem tudjatok megvenni mert visszadobtak a hitelt, arrol ti nem tehettek, mint ahogy nyilvan az elado sem, ilyenkor kulso okbol hiusul meg az eladas, tehat nem bukjatok a kauciot.
2015. okt. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6-os, ezt a szabályt sajnos nem jól tudod, ha a vevő nem kap hitelt, az a jog szerint az ő felelőssége, így elbukja a foglalót, de ha az AV-be ezt a lehetőséget külön kikötik, akkor a foglaló visszajár. (Az már más kérdés, hogy ebbe az eladók nem szívesen mennek bele, mert sok esetben ők is továbbköltözők, foglalózni szeretnének, amit viszont így nem mernek megtenni, hiszen ha vissza kell adniuk a pénzt, a helyzetük bizonytalanná válik.)
2015. okt. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Azóta szerződés köttetett, szerencsére meg lehetett egyezni az eladóval, hogy nem bukjuk az egész foglalót csak annyit amit neki már oda kellett adni az ingatlanosnak szerződéskötéskor.

A hiteligénylés terén tuti nem vagyunk KHR listásak, direkt lekérdeztem, mert valamikor kaptam áruhitel mellé hitelkártyát "ajándékba" és ha élt volna még a kártya akkor az szerepelt volna benne. Szerencsére nem nagy hitelről van szó 8,5 milliós lakáshoz 3 millió forint így talán a picit kevesebb értékbecslés sem lesz gond.

Jövőhétre lesznek meg a papírok, hogy egyáltalán beadhassuk a kérelmet, remélem nem lesz semmi gikszer.

2015. okt. 24. 23:07
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lesz gond. Sok sikert! :)
2015. okt. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!