Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan érdemes eladni a lakást?

Hogyan érdemes eladni a lakást?

Figyelt kérdés
Hogyan éri meg jobban eladni? Ha nem újítjuk fel,akkor kevesebbet ér,de ha felújítjuk többet,viszont a felújítás sem 5 forint.

2015. okt. 22. 13:08
 1/8 veterán vas ***** válasza:
100%

Attól függ, kinek mi a felújítás? Teljes generál, vagy csak egy kis rendcsinálás. Van aki az un. "tisztasági festés"-t is már a felújítás kategóriába sorolja.Egy konyha, előszoba, fürdő, WC, kb. 20e. Ft-ból kijön. (3 vödör diszperzit és egy teddy-henger). Sőt, a tapéták nagy része is festhető. A linóleum négyzetmétere 1e. Ft. körül van. Nem nagy ördöngősség lerakni, és egy kis jó ízléssel, szépen össze lehet válogatni a színeket, mintákat.

Elfogadsz egy tanácsot?

Dobálj ki mindent! Ami tiszta, az bizalmat sugall, és az "üres"-be a vevő jobban bele tudja képzelni az álmait, mint egy mindenféle lommal telepakolt szobába. Különben is ami neked emlék, az neki lehet, hogy kacat.

2015. okt. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Attól függ:


Hol van? (Város,környék,stb.)

Mennyit ér?

Sürgős a pénz?

Ismersz szakit?

2015. okt. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%
Véleményem szerint ez is olyan, mint az autó felújítás vagy a tuning. Ha igényesen csinálod meg, mint ha magadnak csinálnád, akkor nem éri meg, nem fogod tudni érvényesíteni a teljes befektetett összeget az árban. Ha meg csak látszólag, nyerészkedésből csinálod, akkor egy hozzáértő kiszúrja, a neten könnyen híre megy, vagy ha mégis sikerül átvágni valakit, akkor már a vérmérsékletén múlik, hogy ügyvéddel, vagy késsel követel kártérítést
2015. okt. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 veterán vas ***** válasza:
100%

Kicsit sántít az előttem szóló hasonlata, amikor a kocsi felújításhoz hasonlítja.

Autó. Ha zörög jobb elől a toronycsapágy vagy a talpas, akkor ki kell cserélni. Jó minőségű alkatrészre, az előírt technológia szerint.


Ha a fürdőszobában töröttek a régi csempék, leveretem és újat rakatok. Itt is igényese munkáról beszélünk, halványkék olasz csempével, harmonizáló fugaszínnel stb. Szép, drága, és szerintem jól néz ki.

Erre jön a vevő-jelölt, aki (murphy-törvénye szerint) útálja a kéket. Sose veszi meg. Áll benne a pénzed. Vársz, amíg nem jön egy hozzád hasonló kék imádó.

Így értettem. ;)

2015. okt. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hol van a lakás? Mennyire keresik a környéken? A környéken milyen lakásokat hirdetnek?

Kérj árajánlatokat az általad gondolt felújításokra, adj hozzá legalább 20-30%-ot (igazából mindig többe kerül mint előzőleg számolt). Majd próbáld megsaccolni, hogy mennyiért vihetik el felújítva, ha csak annyival többért mint amibe neked került a felújítás már nem éri meg felújítani, azon felül a te döntésed, hogy mennyiért éri meg.

Mindkettő mellett vannak érvek - ellenérvek. Van aki csak felújítottat vesz, mert nem akar/tud azzal foglalkozni, de persze van olyan aki maga alakítja lakását.

2015. okt. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
4-es, a toronycsapágyat kicserélteted 50.000 Ftért. Majd azt mondod a vevőnek, hogy 500.000 Ft lenne az ára, de mivel kicseréltettem a csapágyat 550.000 Ft. Nem fogja azt mondani, hogy oké. Vagyis persze ki lehet fogni egy balféket, de épeszű ember ezt így nem nyeli be
2015. okt. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Kim Bo Mao ***** válasza:

Legyen könnyen áttekinthető és tiszta a lakás, ezen felül vevő válogatja, hogy felújítottat vagy felújítandót keres, de szerintem egységesen nem tudsz nagyon félrefogni, ha kerülöd az élénk, színes, illetve sötét színeket. Szerintem inkább legyen mindenhol unalmas fehér, minthogy zöld, és sötétbordó csempézett fürdő, meg napsárga fal meg sötétkék fal... Ha viszont fehér a fal akkor ha a vevő át is akarja festeni, tudni fogja, hogy egy réteg is elég. A homogén, világos színű csempe pedig ha nem is olyat képzelt el a vevő, nem lesz zavaró a szemnek.

Ahogy az egyik előttem szóló is írta, nem biztos, hogy ami neked tetszik-pl.: neki a kék-, az a vevőnek is fog. Pl.: én csak kevés esetben találom vonzónak a kék csempézést.

2016. febr. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem 1 felújítás után írok két lényeges dolgot, amit érdemes figyelembe venni (ha nem csak csempecseréről van szó):

- többe kerül mint számolod, mondják

- több időbe kerül mint számolod, mondják

2016. febr. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!