Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Klinikák környékén, illetve a...

Klinikák környékén, illetve a M3,4-6-os villamos vonalán hol érdemes lakást venni diákként?

Figyelt kérdés

Orvosira fogok járni szeptembertől, albérlet helyett inkább lakást vennénk, mert 5-6 év alatt az albérlet ára 5-6 millió ft lenne...

Nem jártam Budapesten sokszor, nem ismerem azt a környéket.

Hol tudnék ott a közelben (max 15-20 perc utazással) jó környéken lakást venni? Hol érdemes?

8. kerületről annyi rosszat hallani, teljesen tanácstalan vagyok.

9. kerületeseket nézegettem, közel az Üllői úthoz, azonban nagyon drágák ott a lakások. 30m2-esek 14 millió felett vannak.


Nem szeretnék egyáltalán öreg panelban vagy 100 éves épületekben lakni, ahol elavultak a vezetékek, csövek, sok a fűtésszámla, stb...

Főleg újabb építésűek érdekelnének, viszonylag normális környéken!


Hol keresgéljek? 30-35m2 elég lenne, de a keretem maximum 12-13 millió ft!!


2016. jan. 13. 22:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
az újak drágábbak lesznek... sok új épült arra a tömbrehabilitációk keretében az utóbbi 10-15 éveben. 100 évesek a régi házak, de vannak köztük nagyon jók is, felújítottak, és a környék is kezd normalizálódni lassan.
2016. jan. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Lehetséges egyáltalán, vagy nagyok az igényeim ilyen összegnél?

Onnan M3-al utazva kifelé vannak esetleg olcsóbb és jobb állapotú lakások?

A célom mindenképpen az, hogy hamar beérjek a suliba!

A lelakott épület is teljesen jó lenne, mert a család egyik tagja felújítással foglalkozik, anyagárba rendbe tenné a lakást. (Bár új építésű lenne a legjobb, ezek meg gondolom nincsenek lelakva még)

2016. jan. 13. 22:25
 3/13 anonim ***** válasza:
Az egyemtemtől 3 metrómegállónyira van a József Attila lakótelep. (az is még a IX. ker.) Az jó környék, és nem az a tipikus 10 emeletes, hanem nagy része 3-4 emeletes téglaépület, nem panel (bár az Üllői úti fronton vannak panelházak is, de az ne tévesszen meg)
2016. jan. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Néztem azt is, azonban a metróig szerintem vagy 15 percet kell gyalogolni, ha nem többet. Biztonságos az a környék? Sokan dícsérik..
2016. jan. 13. 22:47
 5/13 anonim ***** válasza:

Nagyon az igényeid a lehetőségekhez képest, ami nem baj, nem vagy tisztában a budapesti lakásárakkal.

Igazság szerint új építésű lakás frekventált környéken ennyi pénzért nem fogsz találni, ez szinte lehetetlen. Tehát mindenképpen használtat kell venni. Panelt sem szabad leírni, vannak azokból is jó állapotúak, tehát érdemes megnézni. 100 éves épületek is azért karban vannak tartva, nem azt jelenti, hogy 100 éve senki nem nyúlt hozzájuk.

8. kerületnek van restaurált része, az egész jó lehet, de szerintem drága. 9. kerület tényleg jó. De nem értem, miért ragaszkodsz az Üllői úthoz. Azt értem, hogy 3-as metróhoz közel legyen, de Budapesten jó a közlekedés, és sok átszállási lehetőség van. Tehát én a helyedben nézelődnék más kerületekben is. Ott van Újbuda az egész jó, és a közlekedés is abszolút rendben van (4-es metró - Kálvin téren átszállhatsz a 3-asra), de a villamosközlekedés is elég jó, árakat nem tudom, hogy milyen. Ha már 3-as metró, Határ út környékét is érdemes lehet végignézni. Határ út - Nagykőrösi út - Üllői út által bezárt területet, itt rengeteg házat, lakást találsz, bár egy része kertvárosi.

14. kerültből szintén nem olyan nagy kunszt bejutni. - Innen kapcsolat van a 2-es metróhoz.

Angyalföld, Újpest környékén is nézelődhetsz - innen a 3-as metróhoz van kapcsolat. Esetleg 3. kerületben nézelődhetsz, itt a HÉV gyors kapcsolatot biztosít a Batthányi térig.

Szóval ha nem ragaszkodsz a 15-20 perc utazáshoz, hanem 30-40 perc is jó, akkor aztán meg bőven kitárulnak a lehetőségek. Majdhogynem Budapest nagy része nyitva áll. Mást nem tudok mondani, nézegesd a hirdetéseket, és hátha találsz valami jót. Ha pedig bizonytalan vagy a bejutás idejében, térképre rákattintasz, Google térképen szépen megtervezed az utat a lakás és az egyetem között (tömegközlekedést kiválasztva), és az ki fogja neked írni - elég megbízható szerintem, amit ott ír percben.

Amúgy ha beleférne 1 óra utazás még, akkor az agglomerációt is ajánlanám, ott azért lényegesen barátibbak az árak, ha nem ragaszkodsz mindenképpen a fővároshoz.

2016. jan. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Jelenleg is 60-70 percre lakok az egyetemtől, csak szeretnék elköltözni a szüleimtől. Ha már lakást veszek, minél közelebb szeretnék lakni a sulihoz. 20-30 percet is soknak tartok néha utazásra..

Kálvin teret ismerem, a 4-es metro is nagyon jó szerintem, azonban szerintem az drágább környék. Ennek ellenére utána nézek mindenképp amiket mondtál!

Köszi!

Jöhetnek további segítségek is, illetve személyes tapasztalatok is akár!

2016. jan. 13. 22:59
 7/13 anonim ***** válasza:

Akkor mit szóljak én, aki másfél órát utazik naponta?

Ha meg lakást veszel, akkor érdemes arra is gondolni, hogy valószínűleg majd egyszer munkába is mész (tudom, ez messze van), és akkor meg lehet a munkahelyedtől lesz távol. Persze értem a koncepciód lényegét, de némi kényelmet fel kell adnod, mégsem tudsz az egyetem mellett közvetlenül lakást venni. De ha a Semmelweisre mész, akkor az ott van a Corvin-negyednél. Frekventált helyen. Én azt mondom, hogy amit érdemes akkor megnézned, az a Ferenc körút - Soroksári út - Könyves Kálmán körút és Üllői út által bezárt terület. Onnan a közlekedés gyors, vannak buszok is. Pesterzsébet szintén jó lehet, bár ez messzebb van, és nem tudom, milyen környék. A Ferenc körút és a Kiskörút által bezárt terület szintén jó (Lónyay utca, Zsil utca környéke), de ez drága. Újbudát, Kelenföldet mondanám még (Újbudát már mondtam). Palotanegyed jó, csak drága. Terézvárost és Erzsébetvárost még megnézheted esetleg (bár szerintem drága lesz).

2016. jan. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
78%
Ha jót akarsz, se a Nagyvárad téren, se a Klinikák környékén ne keress! Nem napon barnultak korzóznak ott, sokszor az aluljáróban is, nem laknék arra felé soha.Jó, közel az egyetem, de ha betörnek vagy kirabolnak az utcán, akkor mi lesz?
2016. jan. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
76%
Ja és nem laktam azon a környéken, csak éppen tíz évig ott dolgoztam, láttam éppen eleget. Prostik, stricik, kéregetők, mindenféle árusok, részegek...
2016. jan. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szerintem elsőként azt kellene eldöntened, hogy inkább csendes külvárosi környékre költöznél, vagy pedig bulizósabb vagy, akkor a belváros jobb lenne. Az egyetem környéke szerintem nagyon tré, nem laknék arra.


A József Attila lakótelep nem rossz választás, egy kis séta nem árt, ha ki akarod szellőztetni a fejed. Vagy a Körtér környéke, de az már drágább, közvetlen a Nagykörúton lévő házak sem rosszak, de mélyen a belső utcákba már nem költöznék. Szerintem a 3-as metró felső szakaszán is érdemes lenne nézelődni. Még Zugló is szóba jöhet, az Örs környéke sincs messze, de Zugló amúgy drága. Ennél messzebb nem mennék, azért a III. kerületből bejárni az egy egész napos kirándulás...

2016. jan. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!