Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha megvásárolom anyámtól a...

Ha megvásárolom anyámtól a családi háza 1%-át, akkor ez biztosítja, hogy ne rakhasson ki onnan az utcára?

Figyelt kérdés
Még nem tudok különköltözni tőle, nincsen elég pénzem. A kommunikációja egyre inkább abba az irányba halad, amit én létbiztonság alapú fenyegetésnek neveznék, függetlenül attól, hogy "ő csak a kirepülésre akar motiválni". Hogyan oldhatom meg, hogy tövény által elismert, védhető jogom legyen itt tartózkodni? (A fogyasztásomat fizetem, nem zavarok senkit, házimunkába beszállok, gyűjtök a kirepülésemre stb.)

2016. jan. 17. 21:30
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Ha ki akar rakni, akkor nem fogja neked eladni a háza sehány százalékát. Repülj ki, mielőtt ő tesz ki.
2016. jan. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Eladná.
2016. jan. 18. 03:18
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

És azzal tisztában vagy, hogy amiatt az 1% miatt milyen kedvezményektől esel el a majdani lakásvásárlásodnál?

Pl nem kapsz illetékkedvezményt első lakástulajdonra, mert már van 1% tulajdonod.

Ki tudja lesz e még akkoriban kamattámogatott hitel, de ha lesz attól is elesel.

ha tegyük fel anyudnak haszonélvezete is van a lakáson, nem csak tulajdonos, akkor haszonélvezettel adja el az 1%-ot, így ugyanúgy kitehet.


Hát én biztos nem mennék bele ilyesmibe.....

2016. jan. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
Előző! Az, hogy az anyjának haszonélvezete van rajta, azt jelenti, hogy kirakhatja? Én nem vagyok ebben biztos.
2016. jan. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem vagyok tisztában vele, és sajnálom ha emiatt elesek bármitől is, de mégjobban sajnálnám ha ennek a hiánya miatt esnék el attól, hogy legyen egy saját szobám, amiben nyugodtan agyalhatok a továbbiakon.


Nem tudom, hogy van-e haszonélvezeti joga. Nem ismerem a haszonélvezeti jogot. Illetve most utánaolvastam, így adódik a kérdés? Én hogyan szerezhetnék haszonélvezeti jogot a szobámon? Hogyan oldhatom meg, hogy tövény által elismert, védhető jogom legyen itt tartózkodni?

2016. jan. 18. 20:27
 6/8 A kérdező kommentje:

Elírtam egy írásjelet. Helyesen:

"(...) így adódik a kérdés: Én hogyan (...)"

2016. jan. 18. 20:28
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen a haszonélvezeti jog erősebb a tulajdonjognál, nézz utána.
2016. jan. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Haszonélvezetet be kell jegyeztetni, ennek a módját nem ismerem. Ha mindenképp a te megoldásodat választod, keress meg egy ügyvédet és szánd rá a pénzt, hogy felvilágosítson mindenről!
2016. jan. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!