Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlanközvetítő=közellenség?

Ingatlanközvetítő=közellenség?

Figyelt kérdés

Sokszor hallom ingatlanosoktól, hogy eladó ingatlan tulajdonosok megkeresésre vagy kapálóznak, mint a fuldokló ember és kifogások egész özönét találják ki, hogy elutasítsák őket, sokszor meg még agresszív alpári hangnemű beszédet követően kinyomják a telefont.

A kérdés azért furcsa csak, mert igazából az ilyen illetők maguknak mondanak nemet, nem az ingatlanosnak. Sok eladó ingatlan van ugyanis.

Sok ilyen kifogás van, hogy jutalékot kell fizetni, nem tesz semmit, nem hoz vevőt stb.

A tény az, hogy vevőt akkor nem hoz az ingatlanos, ha az eladó túlárazza és nem a realitásoknak megfelelő áron adja.

Nekem nagyon jó tapasztalataim vannak ingatlanosokkal, amikor én adtam el házat, nagyon jó volt a tapasztalatom. Leinformált, igazolt vevők jöttek, mindig az ingatlanos kíséretében. Így nem kellett félni a vadidegenektől. Az egész adásvétel során segítettek, levették a vállamról az eladást, hirdetést, stb stb.



2016. jan. 22. 09:07
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem jött ingatlanos, hogy majd ő eladja a házamat, mert van rá két komoly vevője is, csak írjunk alá kizárólagosságot biztosító szerződést.


Mondtam neki, h semmi probléma, beleírjuk, hogy kap 1 hónapot az eladásra az adott ár-10%-on. Ha nem teljesít, akkor fizet nekem fájdalomdíjként az ingatlan értékének 15-át.

Valahogy nem írta alá...

:-D

2016. jan. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

"Leinformált, igazolt vevők jöttek, mindig az ingatlanos kíséretében. Így nem kellett félni a vadidegenektől."

:DDDDD Tényleg!?

Bearanyoztad a napom (Ingatlanos vagy? - na jó nyilván azt írod majd, hogy nem)

2016. jan. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
85%

Mikor legutóbb Magyarországon jártam, olyan enyhe idő volt, hogy a szellőztetéskor egy tucat légy, 4 harlekin-katicabogár, két jehova tanúja, meg egy ingatlanos jött be az ablakon.

Viccet félretéve a munkanélküliség az ingatlanos szakmára is rányomta a bélyegét. Rengetegen próbálkoznak vele, és egyre tisztességtelenebb eszközökhöz nyúlnak, ha keresni akarnak. De kétségkívül akad köztük tisztességes is.

Amikor legutóbb házat vettem, kb 45 emailes érdeklődésből 2 vette a fáradságot, hogy válaszoljon, az a 2 viszont hétvégén is hajlandó volt rám áldozni az idejét.

2016. jan. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
17%
Nekem csak rendes ingatlanosokkal volt dolgom, amelyiknek átadtam eladásra a régit (miközben benne laktam), csak olyan vevőket hozott, amiben megegyeztünk. Nem kellett az összes lakásmaffiást beengednem! Közben kerestem másik házat, sok településen, sokat megnéztem, nem volt egyikükkel sem gond. Végül a neten is ilyen hírdetést találtam, együtt jöttünk, megnéztük, hamar megegyeztünk. Nekem jók a tapasztalataim velük kapcsolatban, de mindegyik nagy iroda volt.
2016. jan. 25. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 SzMHZs ***** válasza:
78%

Fél éve adtam el a lakásom, és kerestem ezzel párhuzamosan házat. Errefelé (egyetemi város) a kisebb panelok nagyon kelendőek, az enyém jó helyen is volt, jó állapotban, alig egy hónapon belül megvolt rá a vevő ingatlanos segítsége és agyonhirdetés nélkül. Azon az áron adtam el, ahogy szerettem volna. Persze a telefonálók több, mint fele ingatlanos volt nálunk is.

Ami inkább a vicces volt számomra, a házvásárlás. A telefont nem vették fel a legtöbb helyen, nem hívtak vissza, ha felvették, épp nem tudtak segíteni, majd visszahívnak, akkor sem hívtak. Behatároltam az árat, meg kb mire gondolok, hát jöttek olyan ajánlások, hogy már csak nevetni tudtunk. A legjobb az volt, mikor egy 136 m2-es házat mutatott az egyik ingatlanos (ketten vagyunk a párommal, mondtuk, hogy ne nagyot, nincs családbővítés tervben), ami képeken szép volt (belül, kívülről nem volt kép), csak mikor kimentünk "mi baj lehet" alapon, nem mertem a fal mellé állni, mert féltem, hogy rám omlik, a melléképület tervrajzát meg akár egy kétéves is rajzolhatta volna. A hirdetések fényképei nevetségesek sok helyen, bár ezt nem tudom, hogy a tulaj csinálta-e, de az ingatlanos rakta fel, az tuti: kád mellett 15 wc-papír guriga telibe fotózva, másikon a kupac mosatlan edény, szintén csak az fényképezve. Egy hölggyel beszéltem csak, aki nagyon korrekt volt, még megtekintés előtt szólt, hogy ha 170 cm feletti magasságúak vagyunk, akkor nem javasolja a házat, mert a felében igen kicsi a belmagasság.

Végül megtaláltuk az álomházat is, kollégákon keresztül. Nincs különösebb bajom velük, de meglettem volna ingatlanosok nélkül :)

2016. jan. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

"Nem kellett az összes lakásmaffiást beengednem!"

:DDDD Ezt leírni! :DDD

Még 1 ingatlanos :)

2016. jan. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
46%
Nálunk az eladó házat megnézni kizárólag nem napon barnult gazdagék akarták. Balhéztak, mert a párom nem engedte be őket. Mindent igértek: pénzt, lakást. Ha a 90 éves nagyim intézi az eladást, már valamelyik tyúkoldban dideregne, mert becsapják és kifosztják. Mi sem értünk rá állandóan, megpróbáltak betörni is, végül átadtuk nem kizárólagossal az egyik ingatlanos cégnek. Nem bántuk meg, nagyit sem tudta kifosztani és agyonverni a lakásmaffia.
2016. jan. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
46%
Nálunk az eladó házat megnézni kizárólag nem napon barnult gazdagék akarták. Balhéztak, mert a párom nem engedte be őket. Mindent igértek: pénzt, lakást. Ha a 90 éves nagyim intézi az eladást, már valamelyik tyúkolban dideregne, mert becsapják és kifosztják. Mi sem értünk rá állandóan, megpróbáltak betörni is, végül átadtuk nem kizárólagossal az egyik ingatlanos cégnek. Nem bántuk meg, nagyit sem tudta kifosztani és agyonverni a lakásmaffia.
2016. jan. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

"Ha a 90 éves nagyim intézi az eladást"

- 90 évesen senki se intézze egyedül, eladást, több okból sem (pl. kora miatt, szellemi frissesség, erőnlét stb), ingatlanossal főleg ne kezdjen, nekem is nehéz volt ingatlanosoktól megszabadulni amikor láttam, hogy sokkal több a hátrányom belőle mint az előnyöm, ráadásul megpróbáltak átverni, apró betűs részt "elfelejtették" megemlíteni, sőt ellenkezőjét állították szóban stb. Szegény 90 éves nagyiddal mi lett volna, ha még nekem is nagyon sok gondot okoztak és szemrebbenés nélkül megpróbáltak átverni!!

-csak úgy érdekesség kevéért: 100 eladóból hány 90 éves eladó van aki maga intézi?


"az eladó házat megnézni kizárólag nem napon barnult gazdagék akarták"

- hol? milyen ház? stb. Szerintem ahol csak ilyenek kerestek meg, akkor lehet, hogy a környékkel van a gond (ilyen környéken nem szabad ingatlant vásárolni, később eladni sem lehet jól)


Eddig 3x cseréltem lakást, de egyik alkalommal sem volt "nem napon barnult", persze előfordult ukrán, orosz, zsidó stb. akik nem jöttek volna ha ingatlanossal hirdetem (én u.is beszélek angolul, így angolul is hirdettem). Így drágábban adtam el mintha ők adták volna el és a zsebembe maradt a 1,5MFt-os jutalékuk is. Nekik 1 év alatt nem sikerült megfelelő vevőt hozni, én 3 hónap alatt adtam el. Az ingatlanos hirdetése gagyi szövegezésű volt, gagyi rosszul elkészített és beállított kompakt gépes képek, mert ők saját képpel dolgoznak. Sikerült belekomponálni a képbe a ledobott ruhát, a felhajtott WC ülőkét stb, alulexponált szar képeket készítve a beépített vaku segítségével. Az általam készített jó beállítású komoly fényképezőgép+vaku+lencsével készített képek, ahol figyeltem a részleteket, hogy megfelelően előnyös képek legyenek, na az nem kellett nekik. Mindez a legnagyobb hazai ingatlanos iroda követte el, nem kis sufnicég.


"Nem bántuk meg, nagyit sem tudta kifosztani és agyonverni a lakásmaffia"

-mielőtt ilyeneket írtok, írjátok már be a google-be, hogy: "lakásmaffia", és látni fogjátok, hogy az miről szól és azt is, hogy mekkora badarságot írtok ezzel a szöveggel.

2016. jan. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Egy szó, mint száz, köszönöm a mellette és az ellene szóló érveket is. Gondolom minden helyzet egyedi és más. És az ingatlanosok és az ügyfelek egyaránt. Biztos van erőszakos ingatlanos és ellenséges tulaj is. Ahogy van nyilván rossz ingatlanos és "fszagyerek" tulaj. De nyilván vannak asszertív verziók, ahol mindenki örül és mindenki úgy érzi, hogy jól járt.
2016. jan. 27. 14:24
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!