Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlanközvetítő=közellenség?

Ingatlanközvetítő=közellenség?

Figyelt kérdés

Sokszor hallom ingatlanosoktól, hogy eladó ingatlan tulajdonosok megkeresésre vagy kapálóznak, mint a fuldokló ember és kifogások egész özönét találják ki, hogy elutasítsák őket, sokszor meg még agresszív alpári hangnemű beszédet követően kinyomják a telefont.

A kérdés azért furcsa csak, mert igazából az ilyen illetők maguknak mondanak nemet, nem az ingatlanosnak. Sok eladó ingatlan van ugyanis.

Sok ilyen kifogás van, hogy jutalékot kell fizetni, nem tesz semmit, nem hoz vevőt stb.

A tény az, hogy vevőt akkor nem hoz az ingatlanos, ha az eladó túlárazza és nem a realitásoknak megfelelő áron adja.

Nekem nagyon jó tapasztalataim vannak ingatlanosokkal, amikor én adtam el házat, nagyon jó volt a tapasztalatom. Leinformált, igazolt vevők jöttek, mindig az ingatlanos kíséretében. Így nem kellett félni a vadidegenektől. Az egész adásvétel során segítettek, levették a vállamról az eladást, hirdetést, stb stb.



2016. jan. 22. 09:07
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Erőszakosak,rámenősek.....Én augusztus végén hirdettem meg a lakást,kiirtam hogy ingatlanosok kiméljenek,erre állandóan hivtak,erőszakoskodtak.Volt akinek megengedtem hogy hozzon tuti vevőt,aki be is igért a lakáésra,másfél millióval kevesebbet...Ingatlanos szerint reális ajánlat volt.mondtam köszi szépen ,tárgytalan..Októberben eladtam a lakást annyiért amennyiért gondoltam...Ha eladom az ingatlanos vevőjének,bukok másfél milliót,plussz 300 ezret az ingatlanos diját...
2016. jan. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
A másik,nléztünk egy házat,nagyon tetszett,ingatlanos hirdette..Az ügyvédnél derült ki,mert az ügyvéd szólt nekünk,hogy nézzünk utánna valami nem stimmel...Kiderült nem volt épitési engedély rajta,benne van az utcarendezési tervben a ház,bármikor lebontathatják...Az ingatlanos szerint ez lényegtelen,szerintünk nem volt az..
2016. jan. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem ingatlanos és ingatlanos között is rengeteg a különbség.


Mi ingatlanoson keresztül vettük és a régit is rajta keresztül adtuk el. Ő nagyon korrekt volt, elfogadható áron is dolgozott. Kis egyszerű nő volt, de ha valamit nem tudott, akkor azt megmondta, utánakérdezett és mindig ígérte, hogy mikorra tudja meg és tényleg úgy is történt.


Viszont volt egy ház, ami a hirdetés alapján tetszett. Azt is ingatlanos hirdette. Rákérdeztem, hogy itt a használati engedély lakásra vagy üzletre szól e (egy üzletsoron volt). Mondta, hogy fogalma sincs de gondolja, hogy lakásra. Kiderült, hogy üzletre. Mondtuk neki, hogy így köszönjük e de nem. Majd még egy csomószor ránk telefonált, hogy mi a bajunk azzal, hogy a használatba vételiben üzlet van, úgy használjuk ahogy jól esik... Egyszerűen nem volt hajlandó megérteni, hogy így köszönjük, de nem kérjük.

2016. jan. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
43%

1-es válaszoló, 2015.08 után drasztikusan felmentek a lakás árak (07.01-én lépett életbe a használt lakásokra is a CSOK), tehát simán lehet, hogy még drágábban is el lehetett volna adni év végén a lakásodat, mint ahogy augusztusban elkezdted hirdetni és mint ahogy októberben végül eladtad.

Rengeteg kókler, alulképzett ingatlanos van és nagyon sok profi is. Ingatlan irodában dolgozom (nem ingatlan közvetítőként), ezért elég jól belelátok, minek hogyan kell működni, ha jó az ingatlanos.

Nálunk pl alap, hogy tulajdoni lapot is lekérünk, amikor megbízást ad valaki, ezért az eleve kizárt, hogy az ingatlanról ne tudjuk az alapvető tudnivalókat, de más ingatlan irodáknál gyakran tapasztaltam súlyos hiányosságokat.

Pl megkérdeztem egyszer egy "ingatlanos"-nak tűnő személyt, hogy az eladásra kínált ingatlan, "osztatlan közös tulajdonú-e", mire azt felelte, hogy nem, el van kerítve (?!) Fogalma nem volt róla, mit jelent az osztatlan közös tulajdon. Ez már önmagában is elég lenne nekem, hogy velük tuti nem akarnék megbízást kötni.

A munkám során gyakran megtapasztalom, milyen az, amikor két magánszemély között jön létre az üzlet és milyen az, amikor van mellettük egy megbízható ingatlanos is. Utóbbi esetben sokkal gördülékenyebben zajlanak az események, nincsenek félreértések, minden időben le van papírozva, mindenre kiterjedő az ajánlat, a határidők, a birtokba adás, stb, míg ingatlanos nélkül gyakoriak a viták. Sok esetben még az adásvételi aláírása előtt is vitáznak, egyezkednek, ott derül ki valami turpisság, amit már rég előre meg kellett volna beszélni, nem ritka, hogy ezek miatt az AV sem jön létre.

2016. jan. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
78%
Napi szinten néztem a hirdetéseket,azért annyira nem ugrott meg,illetve egyálatlán nem a pár hónap alatt.Én 10,5 ért hirdettem,9 milliót ajánlottak érte,hát az durva,mivel tudom milyen volt a lakásom..
2016. jan. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
79%
Amúgy szerintem,az hogy megugranak a lakás árak egy dolog,de nme is biztos hogy el tudják adni...Itt ahol lakunk,egy sima panelért,durva 12 millió,láttam sok olyan hirdetést,hogy mai napig hirdeti,illetve viszi le az árat.
2016. jan. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
38%
Nálunk (Budapest) az árak egy hónap alatt is mentek több, mint 10%-ot, különösen a panelek.
2016. jan. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
63%
ez debrecen.Mondjuk mindegy is végül is,mert tudtunk venni egy kertes házat belőle,a csokkal megpótolva)
2016. jan. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
En beleirtam a hirdetesbe hogy ingatlanosok ne keressenek de napi szinten 4-5 telefonal azota is 1_2. Nap kb 30.30 duna housos hivott es meg ok voltak megsertodve mikor megkerdeztem nem tud olvasni. Van aki maganszemelynek adja ki magat es mikor megnezte derul ki hogy ingatlanos .van aki kamu vevojekolttel jott aki kesobb kiderult a kollegaja...csak hogy alaird a megallapodast sokan mobillal fotoznak elonytelen kepeket mert nekik sajat kep kell de profi kepet nem tud csinalni.summa summarum eladtam a meghirdetett arnal dragabban mert 2 komoly magan erdekoldom lett akik licitaltak
2016. jan. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
92%

Nem mindegyik közellenség, mikor lakást kerestünk sokkal találkoztunk, volt köztük ilyen is olyan is, még hasznos is. Végül ingatlanos nélkül vettünk, örültünk neki.

Mikor kiadó albérletet hirdettem csőstől hívtak. Mindnek megmondtam, hogy ha egy hét alatt nem tudom kiadni visszahívom. Egy nap alatt kiadtam magam, minek fizetett volna többet a bérlő csak az ingatlanos jutaléka miatt?

2016. jan. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!