Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakik valaki panelben 10....

Lakik valaki panelben 10. emeleten vagy afelett? Milyen a lakásban lakni?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy persze szép a táj. Oké.:) De légkondi nélkül nyáron nagyon meleg? Jön mindig a lift vagy kellett már le-felsétálnotok? Mennyire jön be por, ha szellőztettek, vagy mivel magasan van, friss a levegő?


Vagy egyéb hátulütők és előnyök is érdekelnek:)



2016. jan. 30. 18:56
 1/8 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Mondta egy 9ediken lakó hogy nyáron nagyon meleg mert tovább süt oda a Nap. Télen is melegebb mert az egész ház fűtése oda száll fel. Mi 6odikon lakunk és a lift ha rossz pár óra alatt szerelik, napokig nem kell várni. Ennyit tudtam. A levegő meg szerintem tisztább kell legyen. Ja még ami eszembe jutott, halkabb is mert nem érnek fel odáig annyira az utcai zajok, ez saját tapasztalat.
2016. jan. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Mi laktunk mindenféle magasságban, szerintem nem számottevően halkabb. Ami oda nem ér fel, az lejjebb sem zavaró, ami meg zavaró az mindenütt az lesz a lakótelep kialakításából adódóan, a sok beton, magas házak, verik vissza és erősítik a ház előtt beszélgetők stb. zaját.


Az, hogy pár órán belül szerelik nem megnyugtató akkor, ha te éppen megérkezel a bevásárlással meg a zsugor ásványvízzel. Ha van kocsid persze nem olyan gáz, mert a vizet lent hagyod, hűvös időben akár mindent is otthagyhatsz, de ha nincs muszáj felcipelni mindegy mennyi mindent vásároltál össze.


A táj meg addig szép, míg nem kell ablakot pucolni. Főleg, ha azok a buz1 forgatós ablakok vannak, amiknek a felét csak úgy tudod megtakarítani, ha kihajolsz.

2016. jan. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként én erre akkor jöttem rá, hogy mindent mindenhol ugyanúgy lehet hallani, mikor egyszer meg voltam győződve róla, hogy az én erkélyemen veszekednek suttogva a szexről éjszaka, de kiderült, hogy a szemközti lépcsőház előtt volt a párocska.
2016. jan. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%
A feleségem - akkor még "csak" barátnőm - lakott az összeköltözésünk előtt egy 16 emeletes ház 15. emeletén. Én nem éreztem, hogy nyáron melegebb lett volna, mint máshol az épületben. Három lift volt, én nem emlékszek rá, hogy ne lett volna legalább az egyik jó. Mondjuk én sokszor már csak sportból is a lépcsőt használtam. Szerintem a zaj oda is felhallatszik és a por is felszállt, de ez engem annyira nem zavart. Az már jobban, hogy a konyha egy ablaktalan sötét lyuk volt.
2016. jan. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Nem tudom az estére értették e a válaszolók, de a nappalok halkabbak, ez többek tapasztalata is.

[link]

2016. febr. 1. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a válaszokat!
2016. febr. 1. 10:33
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szúnyogok biztos nem szállnak fel mondjuk, meg legyek se, ha mégis, akkor tuti, hogy a lentebbieknél még több van.


Viszont a lift az egy érdekes dolog. Én pl. több tízemeletes lépcsőházban laktam de egy olyan sem volt, amelyikben több lift lett volna, vagy a másik lépcsőház liftjéhez hozzáfértünk volna hiba esetén. Persze ismertem olyan embert, aki olyanban lakott, hogy több lift volt, de felénk nem ez a jellemző. Illetve itt egy garzontömb ilyen, ha jól emlékszem, de ott szemétledobó is van, ami sokak megfigyelése szerint egyszerűen egyenlő a csótányokkal. Akkor meg én inkább gyalogolnék néha.

2016. febr. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen. Még az jutott eszembe, hogy mi olyan tízemeletes házakban laktunk, ahol egy emeletre három lakás jutott csak. Tényleg nem romlott el olyan gyakran a lift, bár ritkán is kellemetlen, ha megrakodva érkezel, viszont arra emlékszem, hogy sokszor lent várakoztunk, és csak vártunk, hogy mi tart már eddig??? Mert fent tartják az ajtót, miközben a gyerek még csak a cipőt húzza, mert ki/be pakolnak, mert tartják az ajtót, mert előttünk ment el és egy rakás emeleten megáll felfelé meg lefelé is stb. Szóval sokszor volt olyan, hogy "hagyjuk, gyerünk gyalog" szerencsére csak a negyediken laktunk, így ez nem volt probléma. De pl. milyen gáz már az ilyen, mikor hetediken laksz és a kocsinál jut eszedbe, mikor reggel időre mégy, hogy valamit fenthagytál, aztán az egész lépcsőház foglalja a lifet, úgyhogy vagy gyorsan megmászod és már be is pállottál a munkaruhádba, vagy vársz és vársz és vársz mire mindenki bemászik, kimászik, felmegy, lejön és tuti késel.
2016. febr. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!